اینتر دات آی آر _ کونته می گوید کار سخت و پیشرفت باعث قهرمانی اینتر شد.

آنتونیو کونته پس از قهرمانی اینتر با ’90° minuto’ مصاحبه ای انجام داد:

ما با آنچه به دست آورده ایم، امشب خوشحال و راحت می خوابیم. ما برای خودمان، برای افرادی که تلاش کردند اینتر را به مسیر موفقیت برگردانند و همچنین برای هواداران خوشحالیم. مطمئناً از این پس احساس آرامش بیشتری خواهیم داشت. آینده؟ همانطور که گفتم ما به یک دستاورد خارق العاده رسیدیم و من می خواهم از آن لذت ببرم و فکر می کنم درست هم همین است (لذت بردن). ما با دنبال کردن شایعات در مورد جلسات و غیره مرتکب اشتباه نخواهیم شد. معتقدم گامی که در این فصل برداشتیم و بچه ها نیز می خواستند آن را بردارند، ما را به این عنوان رساند و ما باید از زمان حال و 4 بازی دیگری که داریم لذت ببریم. سپس وقت خواهد بود تا درباره همه کارهایی که باید انجام شود صحبت کنیم.
من این قهرمانی را در میان مهمترین موفقیتهای شغلی خود قرار می دهم. قهرمانی دشواری بود زیرا آمدن به اینتر در دوره ای که این تیم مطمئناً رقابتی محسوب نمی شد و یا منابع لازم برای دستیابی به دستاوردی مهمی را نداشت، انتخاب ساده ای نبود. همچنین من به باشگاهی آمدم که رقیب یوونتوس، حاکم مطلق سری آ در سال های اخیر و باشگاهی که سالها در آن بازی کردم محسوب می شود . در عوض من با اشتیاق فراوان این چالش را پذیرفتم و سخت کوشی ما باعث نتیجه دادن آن فداکاری ها شد.
من فکر می کنم بدترین لحظه حذف از لیگ قهرمانان بود؛ زمانی که شاید بیش از حد از ما انتقاد شد. ما گروهی از بازیکنان را داشتیم که عادت به پیروزی نداشتند. ما در اتحاد به منظور قوی تر شدن خوب کار کردیم. آنچه ما را به قهرمانی رساند این بود که این بازیکنان به من اعتماد کردند. من راه را به آنها نشان دادم و آنها کاملاً به من اعتماد کردند. تقدیم اسکودتو به فردی خارج از فوتبال؟ من آن را به نزدیکانم یعنی همسرم، دخترم و برادرانم تقدیم می کنم. می خواهم از گابریله اوریالی تشکر کنم، فردی بسیار مهم برای من که بیشترین تأثیر را در این سالها بر من گذاشته است.
بازی برگشت با یووه؟ این دیداری است که بدون توجه به جدول سعی خواهیم کرد بهترین عملکردمان را داشته باشیم، زیرا می خواهیم تا پایان فصل به کار در حال انجام خود ادامه دهیم. ما توانستیم در فاصله چهار بازی تا پایان لیگ عنوان قهرمانی را بدست آوریم، اما باز هم با نهایت توان خود بازی خواهیم کرد. ورود به استادیوم یوونتوس برای من همیشه خوشحال کننده است و اکنون یاد گرفته ام که این کار را به عنوان یک حریف یووه نیز انجام دهم.
تغییری رویکرد؟ ما همیشه در طول مسابقات خود به نوبت از روش های متفاوت استفاده می کردیم. به عنوان مثال در مواقعی حریف را تحت پرس قرار می دادیم و گاهی اوقات نیز حریف را به حمله دعوت می کردیم تا سپس بتوانیم از ضد حملات استفاده کنیم. تیم واقعاً از این نظر پیشرفت کرد. در یک فصل باید بتوانید سبک های متفاوتی داشته باشید تا قابل پیش بینی نباشید. در فوتبال همیشه نمی توان فقط دفاع و یا فقط حمله کرد و باید بدانید در چه زمان هایی باید این کارها را انجام دهید. ما در دانستن زمان انجام آن و بازی خوانی پیشرفت کردیم. یک تیم نمی تواند 90 دقیقه بدون وقفه پرس کند. حریفان در ایتالیا شما را آنالیز می کنند و راه هایی را برای خنثی سازی نقاط قوت شما پیدا می کنند. اگر صبور باشید و منتظر لحظه مناسب برای ضربه زدن به آنها باشید و تیمتان نیز از نظر بدنی در وضعیت خوبی باشد، دیر یا زود حریف شما شدت پرس خود را از دست خواهد داد.
مرتضی بابایی
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *