اخبار برگزیده

1 مارس 2021

مصاحبه ی کونته پس از دیدار برابر جنوا

26 فوریه 2021

سیزده خبر روز جمعه، 26 فوریه

25 فوریه 2021

تست کرونای مدیران و یکی از اعضای کادر فنی اینتر مثبت شد

“اینتر و عادتی به نام اخراج!”

اینتر دات آی آرـ چه دلیلی دارد که ما از اخراج پیولی شگفت زده شویم؟این الگویی است که اینتر سال های سال دنبال میکند و جای تعجب ندارد.

برخی افراد به نظر میرسد خود را محکوم کرده اند یک اشتباه را بارها و بارها تکرار کنند آن هم بدون گرفتن کوچک ترین درسی از آن؛در حالی که دیگران میتوانند آن اشتباه را حتی از فاصله دور تشخیص دهند.باشگاه اینتر را میتوان به این نوع افراد تشبیه کرد که نیاز به درمان دارد.

استفانو پیولی سه شنبه شب در حالی از کار برکنار شد که خبر اخراجش دقیقا با مسابقه نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین یوونتوس و موناکو همزمان بود.سانینگ تلاش کرد تا این خبر در میان انبوهی از اخبار مربوط به صعود رقیب دیرینه اش به فینال لیگ قهرمانان دفن شود.

کسانی که به تازگی اخبار مربوط به فوتبال ایتالیا را دنبال میکنند شاید فکر کنند که این اقدامات باشگاه اینتر در راستای پروژه های جدیدش است ، اما خاطر جمع باشید این رویه خود ویرانگرایانه اینتر مربوط به سال ها یا حتی دهه ها پیش است.

پس از آن که ماسیمو موراتی عمده سهام خود در اینتر را به اریک توهیر فروخت تصور میشد که پازل گمشده اینتر یعنی ثبات به این باشگاه خواهد آمد اما توهیر و حتی پس از آن گروه سانینگ نشان داد که به روش پاپا موراتی وفادار هستند و براحتی مربیان خود را اخراج و دیگری را جایگزین آن میکنند.به نظر میرسد آب و هوای آپیانو جنتیله به نوعی سم مسموم شده است!

اگر مصاحبه ی استفانو پیولی پس از باخت مقابل جنوا را خوانده باشید به نوعی وارد یک هزارتو میشوید.هزارتو یی که قبلا با والتر ماتزاری ، مارچلو لیپی ،‌ کلودیو رانیری ،جان پیرو گاسپرینی ، روبرتو مانچینی و… تجربه کرده بودیم. شروعی کامل و با اعتماد به نفس ، صحبت کردن از فتح عناوین ، شروع بحران با کوچک ترین مشکل و در انتها فروپاشی کامل!این روندی است که گریبان گیر مربیان نامبرده شده است.

در حال حاضر نمیتوان گفت چه کسی عهده دار مسئولیت باشگاه است.مالکان جدید که در آن طرف دنیا مشغول تجارت خود هستند؛پست مدیریتی خاویر زانتی نیز جنبه تشریفاتی دارد و پیرو آسیلیو نیز با وجود حمایت از چهار سرمربی اخیر به نظر میرسد صدایش در باشگاه به گوش کسی نمیرسد. جالب است بدانید چهار مربی اخیر اینتر درست چند روز پیش از اخراج ، توسط آسیلیو حمایت شده بودند!

تا پیش از خداحافظی زانتی از فوتبال این خلاء نبود حامی ،حداقل در زمین مسابقه حس نمیشد اما با رفتن او کسی نتوانسته جایش  را پر کند.مائورو ایکاردی جوان که این روزها بازوبند اینتر را بر بازو میبندد فارغ از مسائل فنی ، آن روحیه و قابلیت رهبری تیم را ندارد.سمیر هاندانوویچ را میتوان تنها فردی یافت که شایستگی عنوان کاپیتانی را دارد اما بعید نیست با ادامه وضع موجود او نیز از حضور در اینتر دلسرد شود و استعداد های خود را هدر رفته ببیند.

در صورتی که شایعات اخیر به حقیقت بپیوندد و اینتر پس از ساباتینی به سراغ اسپالتی برود به این معناست که سانیگ قصد دارد ذهنیت پیروزی را از باشگاه رم به سمت اینتر بیاورد.همانطور که میدانید باشگاه آس رم در گذشته همانند اینتر بدون هیچ طرح و برنامه ای در حال عوض کردن مربی و جابه جایی بازیکن بود که پس از روی کار آمدن تیم مدیریت جدید به سمت پیشرفت گام برداشتند.

از امروز باید عملکرد سانینگ را موشکافانه تر از گذشته مورد بررسی قرار داد.آنها روز گذشته در انتهای بیانیه اخراج پیولی اعلام کردند :

باشگاه اینتر از همین حالا برای فصل بعد آماده خواهد شد.

 

    

5 نظر

  • یکی‌ از بازیکنهأی که حتما باید از اینتر کنار گذاشته بشه همین سمیر هست ، بی‌ انگیز، بی‌ تعهد، و در موقعیت‌های حساس گکل مفت خوردن، هیچ وقت دلیل فروش سزار و خرید اینو درک نکردم، امیدوارم سال دیگه تو اینتر نبینمش، دروازبانی با واکنش‌های خوب اما هوشی کاملا ضعیف
    • شما احتمالا یا فوتبال بازی نکردی یا نمیدونی فوتبال چی هست.دوست عزیزبی انگیزه؟بی تعهد؟سوالی دارم.کودوم بازیکن با تعهد بووده که وقتی گلر گل میخوره میشه بی تعهد؟دفاعمون با تعهد بووده؟خط هافبکمون؟یا مهاجمامون دارن تو هر بازی گل میزنن؟؟شما بهترین بازیکن جهانم باشی ببینی خط دفاعیت با سلاطینی مثل ناگاتومو و دی امبروزیو مدل و مابقی که انواع اقسام سوتی هارومیدن دیگه میلی به بازی برات میمونه؟؟خوبه بدونی همین سمیر اگه نبود خیلی از بازی هارو با نتیجه ی ۹ تا میباختیم و خیلی از بردهامون جاشو با باخت عوض میکرد.
      • دوست عزیز من میگم یکی از کسایی که باید بره همین سمیر هست چون اون هم مثله بقیه هست, من یکی از کسایی هستم که سال ۲۰۱۰ بعد از رفتن مورینیو و اوریالی این وضع رو تو سایت قدیمی intermilan.ir پیشبینی کردم, اون موقع هم خیلی از دوستان گفتند تو نمیفهمی شما هم بگو من نمیفهمم اما من امیدوارم سمیر هم از اینتر بره, یکی از بزرگترین اشتباهات همین تمدید قرار داد امبروسیو و مدل کوتوله هست که اینو امیدوارم اتفاق نیوفته
  • […] اینتر باید به این نتیجه برسند که اخراج دیگر جوابگو نیست.چند نام دیگر باید به اینتر بیایند و شکست خورده باشگاه […]
  • همیشه این رویه بی برنامگی و تعجیل تو اینتر بوده و هست تنها زمانی که من بیاد دارم تو این بیست سال اخیر که اینتر موفق بود زمانی بود که مرحوم فاکتی مدیر اینتر شد و ثبات را به تیم اورد قبل و بعد از اون و در زمان حکومت موراتی همیشه اینتر بدون ثبات بود و با کوچکترین لغذشی مربی اخراج میکردخرید های گرون بدون برنامه ریزی و مربی هایی که بیشتر از یک فصل دووم نمی اوردن تو همین چند سال اخیر ما مربیانی را اخراج کردیم که همگی کارنامه خوبی قبل و بعد از اینتر داشتند  و دارن ولی متاسفانه هنوز هم فکر میکنیم بهترین راه کار اخراج مربی هست بزرگترین اشتباه سال های اخیر اینتر هم اخراج مانچینی بود. اگر مانچو میموند واقعا این فصل این وضعیت را نداشتیم