اخبار برگزیده

1 مارس 2021

مصاحبه ی کونته پس از دیدار برابر جنوا

26 فوریه 2021

سیزده خبر روز جمعه، 26 فوریه

25 فوریه 2021

تست کرونای مدیران و یکی از اعضای کادر فنی اینتر مثبت شد

با اور بانگا ؛ هافبک جدید اینتر بیشتر آشنا شوید

 

 

"پس از صحبت با زانتی و ابراز علاقه اینتر نسبت به خودم ؛ بی درنگ با این پیشنهاد موافقت کردم." این جمله از اولین جملات اور بانگا ستاره فصل گدشته باشگاه سویا و تیم ملی آرژانتین پس از پیوستن به باشگاه اینترمیلان بود. بی اغراق است اگر جذب اور بانگا را یکی از بهترین ترانسفر های این فصل اروپا بدانیم آن هم در حالی این انتقال هیچ هزینه ای برای نراتزوزی در پی نداشت.

نگاهی می کنیم به کارنامه این بازیکن :

نام کامل : اورماکسیمیلیانو داوید بانگا

لقب : تانگوئیتو ( خواننده فقید آرژانتینی)

سن : ۲۸ سال

ملیت : آرژانتین – اسپانیا

محل تولد : روساریو – آرژانتین

قد : ۱٫۷۴ متر

پست تخصصی : تمام پست های میانه میدان

پای تخصصی : راست

 

باشگاه ها :

۲۰۰۰-۲۰۰۷: بوکاجونیورز

۲۰۰۷-۲۰۱۴: والنسیا

۲۰۰۸-۲۰۰۹: اتلتیکو مادرید ( قرضی)

۲۰۱۴: نیو اَلد بویز (قرضی)

۲۰۱۴-۲۰۱۶: سویا

۲۰۱۶: اینترمیلان

 

بازی ملی :

۲۰۰۷: تیم ملی زیر ۲۰ ساله های آرژانتین

۲۰۰۸: تیم المپیک آرژانتین

۲۰۰۸-۲۰۱۶: تیم ملی آرژانتین (۴ گل)

افتخارات:

لیبرتادورس : فصل ۲۰۰۶-۰۷ با تیم بوکا جونیورز

کوپا دل ری اسپانیا : فصل ۲۰۰۷-۰۸ با تیم والنسیا

المپیک : مدای طلای المپیک ۲۰۰۸ پکن

لیگ اروپا :فصل ۲۰۱۴-۱۵ با تیم سویا

لیگ اروپا :فصل ۲۰۱۵-۱۶ با تیم سویا

شبکه های اجتماعی:

Instagram(ID:ever19banega)

Twitter(ID:ever10banega)

کمپانی طرف قرارداد : نایکی

 

بیوگرافی:

اور ماکسیمیلیانو داوید بانگا نام کامل بازیکن آرژانتینی است که سال ۱۹۸۸ در شهر روساریو به دنیا آمد. او فوتبال خود را در رده جوانان از تیم نوو هوریزنته آغاز کرد و کار خود را در تیم آلیانزا اسپرت ادامه داد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ برای تحقق رویای خود وارد تیم جوانان بوکاجونیورز که یکی از بهترین تیم های آمریکای جنوبی است ؛ شد. اور همکاری خود با باشگاه بوکا جونیورز را تا سال ۲۰۰۷ ادامه داد و ماحصل این حضور، قهرمانی با بوکا جونیورز در جام کوپا لیبرتادورس در سال ۲۰۰۷ بود. بانگا در آن فصل ۲۸ بار برای تیمش به میدان رفت ولی موفق نشد گلی به ثمر برساند. پس از آن فصل نام بانگا برای حضور در تیم ملی زیر ۲۰ ساله های آرژانتین قرار گرفت.

سال ۲۰۰۷ برای بانگا آغازگر حضور او در فوتبال اروپا بود. باشگاه والنسیا توانست این جوان آرژانتینی را به خدمت بگیرد.

فصل اول او در والنسیا با قهرمانی آن ها در جام حذفی اسپانیا همراه بود تا اولین فصل خود در اسپانیا را با شادکامی به پایان ببرد.

اما این شادکامی در عرصه ی ملی هم ادامه داشت و بانگا توانست به همراه تیم ملی کشورش در رقابتهای المپیک ، مدال طلا را ازآن خود کند. بانگا در کنار ستارگانی مانند مسی و آگوئرو تجربه ی لذت بخشی کسب کرد و مهم ترین تورنومنت ملی خود تا آن زمان را پشت سر نهاد.

فصل بعد تیم فوتبال اتلتیکو مادرید که در آن زمان حال و روز خوبی نداشت بانگا را برای یک فصل از والنسیا قرض گرفت.   24 بازی و یک گل نتیجه ی فصل ۲۰۰۸-۰۹ برای بانگا بود.

بانگا تا سال ۲۰۱۴ بار ها برای والنسیا به میدان رفت و بازی های درخشانی از خود به نمایش گذاشت. او از سال ۲۰۰۸ به طور نامنظم به اردوی تیم ملی کشورش دعوت میشد اما سال ۲۰۱۳ برای بانگا در تیم ملی بزرگسالان سال بهتری بود . او به طور منظم به اردوی تیم ملی دعوت میشد و دقایق بیشتری را بازی میکرد و اولین گل ملی خود را ۲۶ مارس ۲۰۱۳ در رقابت های مقدماتی جام جهانی مقابل بولیوی به ثمر رساند.

سال ۲۰۱۴ اور بانگا برای بیشتر دیده شدن و دعوت شدن برای جام جهانی ، به باشگاه نیو الد بویز کشورش به صورت قرضی پیوست. تلاش او جواب داد و نام او در بین دعوت شدگان به برزیل قرار گرفت. هر چند که آرژانتین توانست رتبه دوم را در جام جهانی به دست آورد اما بانگا چندان فرصت بازی در این جام را بدست نیاورد.

قرارداد بانگا با تیم فوتبال والنسیا  سال ۲۰۱۴ به اتمام رسید و پس از ۱۳۶ بازی و ۹ گل زده از این تیم جدا شد.اما مقصد بعدی بانگا کشور دیگری نبود و او با قرادادی ۲ ساله به سویا پیوست. بازی در سویا را میتوان به نوعی نقطه عطف اور بانگا دانست و در این تیم بود که بانگا زیر نظر اونای اِمری به یک پختگی و کیفیت خوبی رسید. درخشش ها و رهبری او مورد تحسین کارشناسان قرار گرفت. هواداران سویا که پس از ترک این تیم توسط راکیتیچ به نوعی سرخورده به نظر میرسیدند اکنون شادمان بود و بانگا را لیدر تیم در میانه میدان میدانستند. با وجود غول هایی نظیر رئال و بارسلونا و تیم نوظهوری به نام اتلتیکو مادرید ، قهرمانی در لالیگا برای سویا دور از دسترس به نظر میرسید و آنها تمام تلاش خود را در لیگ اروپا خرج کردند.این تلاش نتیجه داد تا بانگا و یارانش به عنوان قهرمانی این تورنومنت در فصل ۲۰۱۴-۱۵ برسند.در آنجا بود که پیشنهاد بارسلونا برای این بازیکن از راه رسید اما با بی میلی این ستاره روبرو شد زیرا بارسلونا در آن زمان از نقل و انتقالات محروم بود و بانگا علاقه ای نداشت چند ماه را بدون بازی سپری کند.

فصل بعد برای بانگا بهتر هم بود و آنها توانستند به فینال لیگ اروپا و کوپا دل ری صعود کنند. اما فقط توانستند لیگ اروپا را فتح کنند و جام حذفی اسپانیا را بارسلونا برد.

رقابت های کوپا آمریکا سال ۲۰۱۶ برای بانگا از نظر دقایق بازی،بهترین تورنمنت ملی بود و بازی های درخشان بانگا حتی تحسین فوق ستاره بارسلونا یعنی لیونل مسی را برانگیخت و نگاه ها را بیش از پیش به خود جلب کرد. هر چند طلسم دوم شدن باز هم گریبان آلبی سلسته را گرفت و آنها مانند کوپای گذشته و جام جهانی ،در این تورنمنت هم نائب قهرمان شدند.

 

باشگاه اینتر تماس های خود را از اوایل بهار ۲۰۱۶ شروع کرد و موافقت بانگا را برای عدم تمدید  قرارداد و پیوستن به اینتر جلب کرد. با تلاش های خاویر زانتی اینتر توانست این ستاره آرژانتینی را برای ۳ فصل به جمع خود اضافه کند.

 

 

اختصاصی سایت اینترمیلانو

 

    

5 نظر

  • با بودنه این همه هافبک هنوزم تو لیسته خریده تیم هافبک هست :| ویتسل و یایا توره و .... ولی مشکله اینتر دفاع چپ و راست هست و بازیکنه پشت محاجمی که بتونه خطه حملمونو خطرناک کنه با وجود پالاسیو ایکاردی و پریسیچ تو حمله و نداشتنه بازیساز گل زدن به تیمهای کوچیک مشکله
  • من نمیدونم کیا تو کادر فنی تصمیم به جذب این بازیکنا میگیرن...من که اعصابم خورد میشه.....چنتا بازیکن خوب از تیمای انگلیسی مث سوانسی و نیوکاسل بگیرین بهتره به خدا