اخبار برگزیده

1 مارس 2021

مصاحبه ی کونته پس از دیدار برابر جنوا

26 فوریه 2021

سیزده خبر روز جمعه، 26 فوریه

25 فوریه 2021

تست کرونای مدیران و یکی از اعضای کادر فنی اینتر مثبت شد

با ژائو ماریو هافبک جدید اینتر بیشتر آشنا شوید

 

بازیکن ۲۳ ساله پرتغالی جدید اینتر با ورود خود توانست رتبه دومین انتقال گران تاریخ باشگاه اینتر را در اختیار بگیرد.

بسیاری از هواداران فوتبال با شک و تردید به مبلغ پرداختی اینتر مینگرند ؛ اما هواداران اینتر فارغ از آنکه نتیجه این انتقال مثبت است یا خیر از بازگشت اینتر به جمع باشگاه های سرمایه دار خوشحال شدند.

نگاهی می اندازیم به کارنامه ژائو ماریو بازیکن جدید نراتزوری:

نام کامل ژائو ماریو ناوال دا کوستا ادواردو
سن ۲۳ سال
ملیت پرتغالی
محل تولد پورتو
قد ۱٫۷۷ متر
پای تخصصی  راست
پست تخصصی هافبک وسط , وینگر راست (قابلیت بازی به عنوان هافبک نفوذی)

 

باشگاه ها

فصل تیم تعداد بازی(گل) نوع قرارداد
۲۰۱۱-۲۰۱۶  اسپورتینگ ۶۵(۱۱) دائمی
۲۰۱۲-۲۰۱۳ اسپورتینگ B ۴۴(۲) دائمی
۲۰۱۴ ویتوریا ستوبال ۱۵(۰) قرضی
۲۰۱۶-؟ اینترمیلان ـــــــ دائمی

 

افتخارات

 قهرمانی جام حذفی پرتغال ۲۰۱۴-۱۵
قهرمانی سوپر کاپ پرتغال ۲۰۱۵
قهرمان یورو ۲۰۱۶ ۲۰۱۶

 

شبکه های اجتماعی

  کلیک کنید
کلیک کنید

 

بیوگرافی

ژائو ماریو با نام کامل ژائو ماریو ناوال دا کوستا ادواردو بازیکن پرتغالی متولد سال ۱۹۹۳ است. در خانواده ماریو ورزش و مخصوصا فوتبال چیز بیگانه ای نیست زیرا علاوه بر ماریو و برادرش ویلسون که فوتبال حرفه ای بازی میکنند ، پدر خانواده نیز سال ها مشغول مربیگری در سطح جوانان بوده است.

ماریو اولین قدم برای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای را با عضویت در تیم جوانان پورتو در سال ۲۰۰۲ برداشت.پس از گذشت سه سال این بازیکن اسپورتینگ را برای ادامه پیشرفت انتخاب کرد و به تیم جوانان اسپورتینگ پیوست.

شاید جالب توجه باشد که بدانید پست ژائو در ابتدای فوتبالش مدافع مرکزی بود اما مربی آکادمی اسپورتینگ استعداد ماریو در پست هافبک را کشف کرد و پس از آن بود که این بازیکن به خط میانی پیوست!

استارت حضور ژائو ماریو در تیم ملی از سال ۲۰۰۷ و دعوت به تیم زیر ۱۵ ساله های پرتغال زده شد. پس از آن بود که ماریو به ترتیب همواره پای ثابت اردوی های تیم ملی بود.

عملکرد خوب ژائو در رده های پایه اسپورتینگ سبب شد باشگاه در سال ۲۰۱۱ با این بازیکن قرارداد حرفه ای امضا کند.

ماریو مدتی را در تیم اسپورتینگ B گذراند تا تجربه بیشتری پیش از حضور در تیم اصلی بدست آورد. سال ۲۰۱۳ ژائو ماریو برای اولین بار فرصت حضور در تیم اصلی را بدست آورد.

فصل ۲۰۱۳-۱۴ برای ژائو به خوبی آغاز نشد.او در اکثر دیدار نیمکت نشین بود و این برای بازیکنی که رویای حضور در جام جهانی را در ذهن میپروراند اصلا جالب نیست.ماریو نیم فصل دوم به طور قرضی و به امید بازی کردن در تیم اصلی به باشگاه ویتوریا ستوبال کشورش پیوست.استعداد یاب باشگاه ویتوریا درباره ژائو گفت: زمانی که بازی او را دیدم فهمیدم ژائو بازیکن با استعدادی است،کیفیت او نسبت به هم سن هایش بالاتر بود.او بازیکنی باهوش است که توانایی بازیخوانی و دادن پاس نهایی را دارد. تلاش های ماریو در نهایت نتیجه داد و نام ژائو ماریو در بین دعوت شدگان تیم ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دیده میشد.هر چند پرتغال در جام جهانی توفیقی بدست نیاورد و در دور گروهی حذف شد.

فصل ۲۰۱۴-۱۵ برای ماریو خوب بود.خورخه خسوس مربی اسپورتینگ که از تیم همشهری یعنی بنفیکا به این تیم پیوسته بود به خوبی از ماریو بازی میگرفت.از لحاظ دقایق بازی و جا افتادن در تیم ، ژائو پیشرفت قابل توجهی کسب کرده بود. در پایان فصل او توانست با اسپورتینگ عنوان قهرمانی جام حذفی را بدست آورد. پس از آن بود که تیم های منچستر یونایتد و آرسنال به طور جدی خواهان به خدمت گیری این بازیکن شدند اما بند آزادسازی ۶۰ میلیون یورویی مانع جدایی ژائو از تیمش بود.حتی باشگاه منچستری تا آستانه پرداخت این مبلغ رفت تا ژائو بتواند زیر نظر لوئیس فن خال کار خود را ادامه دهد اما انتقال در نهایت انجام نشد.

فصل ۲۰۱۵-۱۶ با قهرمانی در سوپرکاپ برای اسپورتینگ شروع شد.این فصل برای ماریو بهتر از همیشه بود.حالا ژائو یار فیکس تیم و پاسور اصلی شده بود و توجه کارشناسان را به خود جلب میکرد.به علاوه او حالا پای ثابت تیم ملی هم بود و در رقابتهای مقدماتی یورو ۲۰۱۶ شرکت میکرد.

با شروع یورو ۲۰۱۶ مشخص شد سرمربی تیم ملی پرتغال قصد دارد از ماریو به عنوان یار اصلی استفاده کند آن هم به عنوان وینگر! ماریو که تا پیش از این دفعات بسیار کمی را به عنوان وینگر بازی کرده بود نتوانست درخشش خاصی را در طول یورو داشته باشد هر چند که در پایان جام قهرمانی به پرتغال رسید.

 

 

پس از  شروع به کار مالکان چینی باشگاه اینتر یکی از اولین اسم هایی که به باشگاه لینک شد ژائو ماریو بود.در ابتدا قرار شد ماریو به تیم جیانگسو چین که در مالکیت شرکت سانینگ است بپیوندد اما کارشکنی های باشگاه اسپورتینگ باعث از دست رفتن زمان و اتمام مهلت نقل و انتقالات کشور چین شود. با این حساب پروژه انتقال ماریو به اینتر منتفی شد. اما آقای ژانگ که به دنبال اثبات خود نزد هواداران نراتزوری بود باز هم پروژه جذب ماریو را آغاز و کیا جورابچیان ایجنت ایرانی را مامور اصلی اتمام انتقال کرد.پس از طی پروسه طولانی باشگاه پرتغالی از موضع اصلی خود که دریافت مبلغ ۶۰ میلیون یورو بود کوتاه آمد و ژائو ماریو با مبلغ ۴۰+۵ یورو به اینتر پیوست. این بازیکن شماره ۶ را برای خود انتخاب کرده است.

Cq9MZbSWYAAwZ5O

Cq8iDPJWgAAX5kP

 

 

اختصاصی اینتر میلانو

 

 

    

هیچ نظری وجود ندارد