اخبار برگزیده

1 مارس 2021

مصاحبه ی کونته پس از دیدار برابر جنوا

26 فوریه 2021

سیزده خبر روز جمعه، 26 فوریه

25 فوریه 2021

تست کرونای مدیران و یکی از اعضای کادر فنی اینتر مثبت شد

با گابریل باربوسا مهاجم جدید اینتر بیشتر آشنا شوید

 

بعید است شما لیستی از آینده دار ترین بازیکنان دنیا را ببینید و در آن نام گابریل باربوسا نباشد. این استعداد جوان برزیلی همه نگاه ها را به خود معطوف کرده است.

باشگاه اینتر روز گذشته خرید گابریل باربوسا را رسما اعلام کرد تا هواداران نراتزوری پس از سال ها شاهد خرید های "موراتی وار" از سوی باشگاه باشند.

توجه شما را به کارنامه این بازیکن جلب میکنیم:

نام کامل گابریل باربوسا آلمیدا
لقب گابیگل ، گابی
سن ۱۹ سال
ملیت برزیلی
محل تولد سائوپائولو
قد ۱٫۷۸ متر
پای تخصصی چپ
پست تخصی وینگ راست (قابلیت بازی در پست مهاجم هدف و وینگ چپ)

 

باشگاه ها

۲۰۱۳-۲۰۱۶ سانتوس دائمی
۲۰۱۶-۲۰۲۱ اینترمیلان دائمی
۲۰۱۶ سانتوس قرضی(احتمالی)

 

افتخارات

قهرمانی لیگ کامپناتو پائولیستا کشور برزیل سانتوس ۲۰۱۵-۱۶
مدال طلا المپیک ریو تیم ملی برزیل

۲۰۱۶

 

شبکه های اجتماعی

کلیک کنید
کلیک کنید
کلیک کنید

 

بیوگرافی

گابریل باربوسا آلمیدا ملقب به گابیگل بازیکن برزیلی متولد ۳۰ آگوست سال ۱۹۹۶ در ایالت سائوپائولو است. رسانه های برزیلی در چند سال اخیر از گابیگل به عنوان "نیمار جدید" یاد میکنند.

گابریل مانند هر برزیلی دیگر از همان سنین ابتدایی به سمت هنر بومی خودشان یعنی فوتبال کشیده شد. او تا سن ۸ سالگی عضو تیم فوتبال سالنی شهرش بود تا اینکه زیتو اسطوره باشگاه سانتوس به استعداد گابریل خردسال پی برد. پس از ورود به آکادمی سانتوس مسئولیت پرورش این بازیکن به بتینهو سپرده شد. فوتبال دوستان برزیلی بتینهو را بیشتر با کشف روبینهو و نیمار میشناسند. بتینهو درباره گابریل به گلوبو اسپرت گفت :" خیلی ها میگفتند او تاب و توان تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای راندارد.اما چند سال پیش گفتم گابریل باربوسا به نماد یک جوان ایده آل تبدیل خواهد شد. او سالم ، خود ساخته و پسر متمرکزی است که گویی از همان بدو تولد استعداد گلزنی دارد."

در برزیل گابریل باربوسا را "گابیگل" مینامند. دلیل این لقب تعداد گل هایی است که این بازیکن به ثمر رسانده است. گفته میشود رکورد این بازیکن ۶۰۰ گل زده در رده نوجوانان و جوانان است!

سال ۲۰۱۲ گابی اولین قرارداد حرفه ای خود را با سانتوس امضا کرد. جالب است بدانید باشگاه سانتوس برای بازیکن ۱۶ ساله خود بند جدایی ۵۰ میلیون یورویی قرار داد.

داستان اولین گل گابیگل برای سانتوس نیز بسیار شنیدنی است. گابریل میگوید:" یادم می آید در دور ۱/۱۶ نهایی سانتوس باید مقابل گریمرو قرار میگرفت.نام من مطابق معمول در لیست تیم نبود. من تمام بعد از ظهر را مشغول انجام بازی ویدئویی بودم.پس از آن برای دیدن بازی و حمایت از هم تیمی هایم پیش از شروع بازی به رختکن رفتم و آنجا مشخص شد ویکتور مهاجم تیم آماده بازی نیست و مربی به من گفت تو باید به جای او بیایی روی نیمکت!من هیچ چیز همراه نداشتم حتی کفش هایی که به من داده شد اندازه خودم نبود." در آن بازی گابریل در دقیقه ۷۵ و با مصدومیت دیگر مهاجم تیمش وارد میدان شد ولی همین زمان کافی بود تا گابیگل دروازه دروازه بان پرآوازه برزیلی یعنی دیدا را باز کند.

در سن ۱۶ سال و ۱۱ ماه او تبدیل به جوان ترین گلزن تاریخ برزیل شد؛رکورد نیمار ۱۷ سال بود.

پس از آن بود که درخشش باربوسا آغاز و او سوژه اصلی رسانه های ورزشی برزیل شد.پدر و مادر بازیکن و ایجنت او از گابی خواستند تمرکز خود را به فوتبال معطوف کند و از مصاحبه های زیاد با مطبوعات بپرهیزد.

سال ۲۰۱۳ باشگاه بارسلونا پس از خرید نیمار از باشگاه سانتوس علاوه بر مبلغ انتقال نیمار ؛۷٫۵ میلیون یورو پرداخت کرد تا حق خرید گابیگل نیز به آنها داده شود.پیشنهادی که با موافقت سانتوس همراه و قرار شد هر زمان که باشگاه کاتالانی خواست آنها گابریل را با مبلغ ۱۸ میلیون یورو جذب کنند. این خبر کافی بود تا نام باربوسا در اروپا نیز بر سر زبان ها جاری شود و مطبوعات کنجکاو بودند اطلاعات بیشتری درباره این بازیکن جوان که باشگاه بارسلونا را مشتری خود کرده است بدانند.

سلسائو

گابیگل سابقه حضور در تمام رده های سنی کشورش را دارد.بدیهی است که هیچ مربی حاضر نخواهد شد روی نام این استعداد گرانبها خط بکشد.

درخشان ترین نمایش باربوسا در تیم ملی کشورش مربوط میشود به مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶٫ جایی که برزیل با ترکیب پر ستاره خود امید زیادی را در مردم بوجود آورده بود.  باربوسا با ۲ گل و ۲ پاس گل آمار خوبی از خود در این تورنمنت بر جای گذاشت. در نهایت این مسابقات با قهرمانی برزیل پایان یافت تا گابریل و یارانش بیش از پیش محبوب مردم شوند.

 

انتقال به اروپا

بحث و گمانه زنی درمورد آینده گابیگل پیش از آغاز المپیک به اوج رسیده بود و در طول مسابقات ادامه یافت. باشگاه سانتوس اعلام کرد فقط پیشنهاد ۲۰ میلیونی یووه و ۲۵ میلیون یورویی اینتر به دستشان رسیده و بقیه گمانه زنی ها شایعه است. در ابتدا کمتر کسی متصور میشد آینده این استعداد برزیلی در اینتر رقم بخورد اما داستان به گونه ای پیش رفت که هواداران اینتر میخواستند. باشگاه بارسلونا علی رغم اینکه میتوانست با ۱۸ میلیون یورو و براحتی گابریل را به اسپانیا بکشاند اما توصیه نیمار هم برای جذب گابی افاقه نکرد و بارسا علاقه ای به جذب مهاجمی از آمریکا ی جنوبی نداشت.باشگاه اینتر نیز با توافقی که با باشگاه بارسلونا داشت توانست این بازیکن را به خدمت بگیرد تا اینتری ها بیش از پیش به آینده خود با مالکان جدید خوشبین شوند.

سانینگ خرید گابیگل را نوعی هدیه به هواداران اینتر میداند و سعی در خوشحال کردن آنها دارد.

273799-800

 

 

 اختصاصی از وبسایت اینترمیلانو

خبرگزای اینترمیلان ایتالیا در ایران

 

    

یک نظر

  • واقعا دم این چینی ها گرم بازم به این چینی ها خدارو شکر که این مانچو رو از تیم انداختن بیرون باید به دیبوئر فرصت داده بشه به نظر من می تونه تیم رو برگردونه به روزهای اوج من که خیلی امیدوارم فورزا اینتر