اینتر دات آی آر _ بن سلمان می خواهد 300 میلیون یورو برای 30 درصد از اینتر خرج کند.

گروه Suning همیشه تشنه موفقیت اینتر بوده است. با توجه به همه گیری جهانی و تاثیر آن روی اقتصاد، اکنون واضح است که مالکان چینی به شریک تجاری جدیدی که بتواند نقدینگی را به صندوق های باشگاه تزریق کند نیاز دارند. تا تاریخ 30 ژوئن 2020 (ابتدای تیر 99)، سرمایه گذاری چینی ها برای اینتر 712 میلیون یورو بود اما شیوع کرونا سناریو را تغییر داده و در نتیجه خانواده ژانگ دیگر قادر به برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت برای نراتزوری نیستند. اما در عوض آنها به شرکت مالی آمریکایی گلدمن ساکس ماموریت داده اند تا منابع جدیدی را در بازار پیدا کند. رسیدن اینتر به قهرمانی نه تنها پاداش گرفتن خانواده ژانگ بخاطر تلاش های مالی آنها تاکنون است بلکه “ابزاری” برای برنامه ریزی برای آینده خواهد بود. “یک قهرمانی از نوع چینی” قطعا می تواند سناریوی ماه های اخیر را تغییر دهد.

گروه Suning اخیرا مبلغ 1 میلیارد و 900 میلیون یورو از فروش 23 درصد سهام خود به دو شرکت دولتی چینی به دست آورد که این باعث شده کمی آرامش به شهر نانجینگ، مقر این گروه برگردد. بنابراین اکنون خانواده ژانگ پیشنهادات برای اینتر را با آرامش بیشتری بررسی می کنند. تاکنون گروه آمریکایی فورترس (پیشنهاد وام) و گروه انگلیسی بی سی پارتنرز (پیشنهاد خرید کل باشگاه) اقداماتی انجام داده اند اما گروه سرمایه گذاری عمومی عربستان (صندوق سلطنتی) نیز ظاهر شده و به دنبال این است 300 میلیون یورو برای خرید 30 درصد از سهام اینتر هزینه کند. این حرکت سعودی ها بخشی از یک پروژه گسترده اقتصادی و جغرافیایی-سیاسی در غرب است. ورزش در این مورد مستثنی نیست زیرا شاهزاده محمد بن سلمان می خواهد به یک باشگاه بزرگ و تاریخی (با سابقه) که در عربستان نیز شناخته شده باشد بپیوندد و بنابراین آنها امیدوار به حضور در اینتر هستند.

مرتضی بابایی
۱۶ اسفند ۱۳۹۹

13 دیدگاه در “بن سلمان به دنبال ورود به باشگاهی با سابقه مثل اینتر

 1. فرمت جدید سایت بسیار زیبا و کاربر پسند هست
  ممنون از مسئولین سایت inter.ir و بخصوص مرتضی خان بابایی ????????????

 2. مرسی برادر بابایی گل واقعا سایت عالی هست برای اینتری ها
  امیدوارم بن سلمان زودتر شریک یا مالک اینتر بشه تا بهترین تیم دنیا بشیم اینتر جذابترین تیم دنیاس با اون همه ستاره نوستالژیک

 3. واقعا ممنون از فرمت جدید سایت
  اقای بابایی به بچه های اینتریه طرفداری یه فراخوان بدین بیان اینجا:)
  راستی مثکه بن سلمان کنار رفته درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *