اخبار برگزیده

25 فوریه 2021

تست کرونای مدیران و یکی از اعضای کادر فنی اینتر مثبت شد

25 فوریه 2021

اینتر بند بازخرید دیمارکو را در اختیار ندارد؛ جزئیات

25 فوریه 2021

یازده خبر کوتاه روز 24 فوریه

تحلیل قرعه اینتر در فصل 19-2018 سری آ

اختصاصی اینتر دات آی آر‌ ـ قرعه کشی فصل جدید سری آ‌ هم انجام شد تا نراتزوری برنامه خود را بداند.

فصل 2018-2019 سرى آ با قرعه كشى و مشخص شدن برنامه ى تيم ها، زمان زيادى تا آغاز خود ندارد. به مانند سال قبل، به بررسى بازى هاى اينتر در فصل پيش رو ميپردازيم. در اين يادداشت نوزده هفته ى سرى آ به چهار بخش و بازه تقسيم بندى شده است و براى رصد دقيق تر اينتر و ميزان سختى بازى ها در بازه هاى مختلف، تيم ها با نظر شخصى بنده ارزش گذارى فنى شده اند.

– حريفان سنتى و قدرتمند اينتر در ليگ كه همواره جنگ قهرمانى و كسب سهميه ميان آن ها داغ است سه ستاره، رقبايى كه اينتر معمولا در يكى از دو بازى خود برابر آنها همواره به مشكل ميخورد يا اتمسفر حاكم بر بازى برابر آنها در سال هاى اخير اينتر را به زحمت مى اندازد دو ستاره و حريفان تازه صعود كرده يا تيم هايى كه اينتر با نمايش هاى معمولى و با توجه به تجربه و كيفيت خود هم قادر به شكست آنها باشد يك ستاره را دارا هستند.
تقسيم بندى تيم ها بر اساس كيفيت به شرح زير است:
***: يوونتوس، ميلان، ناپولى، رم، لاتزيو

تیم های 3 ستاره

**: فيورنتينا، ساسولو، جنوا، آتالانتا، تورينو، سمپدوريا

تیم های 2 ستاره

*: بلونيا، پارما، كاليارى، اسپال، فروزينونه، اودينزه، كيه وو، امپولى

تیم های 1 ستاره

 تيم هاى ذكر شده در چهار بازه به شرح زير به مصاف اينتر مى روند:

بازه ى اول: اينتر در بازى ابتدايى مهمان رقيب سر سخت اين سال هاى خود ساسولو است. در ادامه و در اولين بازى خانگى با تورينوىِ والتر ماتزارى رو به رو مى شود. با بلونيا در زمين حريف و با پارماى تازه صعود كرده كه احتمالا در برابر اينتر هنوز به امتياز صفر نرسيده است( با توجه به كسر 5 امتياز به دليل تخلف در سرى بى) در جوزپه مه آتزا ديدار مى كند. سپس در بندر جنوا به مصاف سمپدوريا خواهد رفت. پنج بازى ابتدايى اينتر مجال مناسبى براى اسپالتى و بازيكنان است كه امتيازات لازم براى ادامه ى فصل را جمع آورى كنند. ميانگين ستاره ى تيم هاى اين بازه 1.6 از 3 است. لازم به ذكر است اينتر اولين بازى خود در ليگ قهرمانان اروپا را در اين بازه انجام خواهد داد.

بازه ى دوم: اينتر به فاصله ى سه روز پس از ديدار با سمپدوريا در ورزشگاه خانگى خود با فيورنتينا رويارويى مى كند. سپس باز هم در ميلان خواهد ماند و با كاليارى ديدار مى كند و در ادامه مهمان اسپال خواهد شد.
اما نقطه ى اوج اين بازه ى زمانى بى شك مصاف با ميلان و لاتزيو خواهد بود. دو تيم هموار سرسخت و قدرتمند در برابر نراتزورى. اينتر ابتدا در دلامدونينا ميزبان ميلان خواهد بود و سپس بعد از انجام بازى سوم مرحله ى گروهى ليگ قهرمانان، به رم سفر مى كند تا بعد از بازى دراماتيك هفته ى پايانى سال قبل مجددا در المپيكو به مصاف لاتزيوىِ اينزاگى برود. ميانگين اين بازه 2 از 3 است و با توجه به انجام دو بازى از سر رقابت هاى ليگ قهرمانان، بنظر افعى ها كار سختى را در پيش داشته باشند و زمان مناسبى براى تثبيت كيفيت خود و البته نشان دادن آمادگى براى رقابت در دو جبهه ى اروپا و ايتاليا.

بازه ى سوم: پنج بازى در ليگ و دو بازى در اروپا شاگردان اسپالتى را در كوران رقابت ها قرار مى دهد و به سخت ترين چالش خود در نيم فصل اول دعوت مى كند. اينتر در اين مدت ابتدا ميزبان جنواى همواره دردسر ساز خواهد شد و سپس در برگامو مهمان آتالانتا مى شود. پس از اين بازى در ورزشگاه خانگى خود به مصاف تيم تازه صعود كرده ى فروزينونه مى رود. اينتر مجددا در انتهاى اين بازه به مانند بازه ى قبل دو بازى سخت و نفس گير را برابر رم و يوونتوس دارد. اينتر در دو هفته ى متوالى مهمان رم و يوونتوس خواهد بود و دو بازى اينتر در اروپا قبل و بعد از انجام اين دو بازى سخت و خارج از خانه خواهد بود. ميانگين اين بازه 2.2 از 3 است كه از همين الان نشان دهنده ى روز هاى بسيار سخت اينتر در ماه هاى نوامبر و دسامبر است.
بر خلاف سال قبل كه فاصله هاى زمانى مناسبى ميان دو بازى اينتر در تقويم وجود داشت، فصل پيش رو قطعا از نظر بدنى و كيفى در بالاترين سطح ممكن اينتر را محك خواهد زد.

بازه ى چهارم: اينتر به مانند اوايل فصل، شرايط نسبتا آرامى را در هفته هاى پايانى تجربه مى كند. اينتر ابتدا در ورزشگاه خانگى ميزبان اودينزه خواهد بود و سپس در ورونا به مصاف كيه وو مى رود. ميزبانى از ناپولى مهم ترين بازى اين بازه ى تيم است و در نهايت نيم فصل با بازى خارج از خانه برابر امپولى به اتمام مى رسد. ميانگين ستاره ى اين بازه 1.2 از 3 مى باشد كه اميدوارى زيادى به اسپالتى و بازيكنانش براى جبران كمبود هاى احتمالى مى دهد.

در ادامه به ذكر چند نكته ى مهم در خصوص قرعه ى اينتر مى پردازيم:

1- اينتر در نيم فصل دوم، از پنج بازى با حريفان سه ستاره و قدرتمند خود، چهار بازى را در ميلان و جوزپه مه آتزا انجام مى دهد.
2- اينتر براى انجام يازده بازى خود برابر تيم هاى سه و دو ستاره در نيم فصل اول 6 بار و در نيم فصل دوم فقط 4 بار از شهر ميلان خارج مى شود.
3- اينتر از 8بازى خود در برابر رقباى يك ستاره، چهار بازى را ميزبان و مهمان خواهد بود كه نشان دهنده ى توازن و تعادل مناسب در فصل است.
4- ماه دسامبر با انجام هفت بازى شلوغ ترين ماه تقويم فوتبالى اينتر خواهد بود. لازم به ذكر است مصاف با رم و يوونتوس و ناپولى در همين ماه است و آخرين بازى مرحله ى گروهى ليگ قهرمانان هم در دسامبر برگذار مى شود.

اين يادداشت بر آن بود كه با پيش فرض هايى كه نظر شخصى نويسنده است تحليلى جامع از قرعه ى اينتر داشته باشد. به اميد فصلى موفق و خاطره انگيز براى اينتر و هواداران.

    

2 نظر