اخبار برگزیده

9 جولای 2020

ماروتا برای فروش وسینو چه رقمی می خواهد؟

8 جولای 2020

نُه خبر کوتاه نقل و انتقالاتی چهارشنبه 8 جولای

8 جولای 2020

“باید اطمینان حاصل کنیم که آمار خوب همزمان با کسب نتیجه باشد”

برترین گلزنان لیگ

ایموبیله

لاتزیو

17 گل

لوکاکو

اینتر

10 گل

پدرو

کالیاری

10 گل

موریل

اتالانتا

9 گل

براردی

ساسولو

8 گل

مارتینز

اینتر

8 گل

کاپوتو

ساسولو

7 گل

بلوتی

تورینو

7 گل

رونالدو

یوونتوس

7 گل

زاپاتا

اتالانتا

6 گل

کوریا

لاتزیو

6 گل

میلیک

ناپولی

5 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

آیا موافق استراتژِی سانینگ برای نقل و انتقالات هستید ؟

خداحافظ چپ پای دوست داشتنی

 1997 به اینتر امد و در ۳۱ اگوست  در اولین بازی مقابل برشیا به بازی رفت. ۷۰ هزار تماشاگر به جوزپه مه اتزا امده بودند تا اولین بازی رونالدو برزیلی را در باشگاه ببینند ولی در این بازی یک بازیکن استثنایی دیگر هم اولین حضورش در اینتر بود و او کسی نبود به جز ال چینو بزرگ چپ پای دوست داشتنی آلوارو رکوبا.

آلوارو رکوبا (ال چینو):

اولیم حضور الچینو در دقیقه ۷۱ بازی با برشا و به جای مائوریتزیو گنز بود. بازی ۰-۰ در حال انجام بود تا اینکه داریو هابنر مهاجم برشا گل اول این تیم را به ثمر رساند. ولی شروع طوفانی ال چینو از دقیقه ۸۰ شروع شد و بازیکن ۲۱ ساله اروگوئه ای اولین شوت پا چپ خودش را از فاصله ۲۵ یاردی به طاق دروازه برشا چسباند. بعد از ان ۵ دقیقه بعد روی ضربه کاشته از فاصله ۳۰ یاردی رکوبا گل دوم را به ثمر رساند تا در همان بازی اول به دل هواداران نراتزوری بنشیند.


خلاصه اولین حضور ال چینو در اینتر و گل های زیبای او

 

رکوبا ۲۶۱ بازی برای اینتر در ۱۱ فصل حضورش در این تیم به میدان رفت و ۷۲ گل به ثمر رساند. خصوصیات گل های ضربه های بسیار مهلک پای چپ وکاشته های زیبای او بود. 

رکوبا در ۴۰ سالگی و در ۳۱ مارچ ۲۰۱۶ در باشگاه ناسیونال ارگوئه یکی از اولین باشگاه های او در کشورش کفش هایش را اویزان کرد و از فوتبال خداحافظی کرد.

 

پی نوشت نویسنده:

واقعا برای من که با رکوبا و بقیه بازیکن های اون دوره اینتر را شناختم لذت فوتبال را با اینتر ۹۷ دیدم. هیچ وقت اون فصل رویایی برام تکرار نشد حتی سه گانه ۲۰۱۰ هم اینتر ۹۷ برام نشد. سال ۹۷ با ناداوری در بازی با یوونتوس قهرمانی را از ما گرفتن. اینتری پر از ستاره های تاپ دنیا. رونالدو – سیمئونه – ژورکائف – رکوبا – و خیلی های دیگه

کسایی که اون دوره ها را یادشون باشه میدونن عشق به رکوبا چی بود و وقتی تو پلی استیشن رکوبا را تو تیمت داشتی دیگه یعنی برنده بازی بودی. چون همه شوت های پشت ۱۸ و کاشته هاش گل میشد.

لحظه بسیار غم انگیزی بود لحظه خداحافظی رکوبا برام چون واقعا دوست داشتنی بود. بازیکن بدونه حاشیه و با تعصب دوست داشتم بیشتر تو اینتر میموند ولی حیف که فوتبال همینه و بازیکن ها میان و میرن. کیفیتی که بازی رکوبا داشت از تمام ۱۱ بازیکن ثابت فعلیمون هم بیشتر بود.

امیدوارم همیشه موفق باشد.

    

3 نظر