اخبار برگزیده

3 مارس 2021

شانزده خبر کوتاه روز دوم مارچ

2 مارس 2021

رسمی؛ لوکاکو بهترین بازیکن ماه فوریه سری آ شد

2 مارس 2021

سیزده خبر کوتاه روز اول مارچ

در وصف میلان اشکرینیار ، هامرِ مطمئن اینتر!

اختصاصی اینتر دات آی آر ـ کلاس بازی اشکرینیار برای هواداران اینتر همانند حس کردن دوباره عطری خوب و قدیمی است که کم کم در حال فراموشی بود.اینتر باشگاهی است که در طول تاریخ خود همیشه از مدافعان باکیفیتی برخوردار بود اما…

با شروع فصل نقل انتقالات تابستانی مدیران اینتر اولین خرید خود را برای خط دفاعی تیم انجام دادند ؛ جایی که تمام کارشناسان بر این عقیده بودند که پاشنه آشیل نراتزوری در این نقطه است.اما نامی که به عنوان اولین خرید از طریق رسانه ها مطرح شد برای هواداران کمی عجیب بود زیرا اینتر حاضر شده بود برای مدافعی کم نام و نشان هزینه ی بالایی کند.آنها حاضر شده بودند تا کاپراری به علاوه 20 میلیون یورو را در ازای میلان اشکرینیار به باشگاه سمپدوریا پرداخت کنند.

با شروع سری آ تمام نگرانی هواداران متوجه خط دفاعی اینتر بود.آنها نمایش های ضعیف موریو و دی آمبروسیو و ناگاتومو در فصول گذشته را به یاد داشته و امید زیادی به درخشش دالبرت و پس از آن کانسلو داشتند.در این بین کمتر کسی انتظار عملکردی شگفت انگیزی از اشکرینیار داشت.

از همان ابتدای فصل زوج میراندا و اشکرینیار جلوی سمیر هندانوویچ سد نفوذ ناپذیری برای حریفان اینتر شدند به طوری که همین نمایش درخشان ، با بازی خوب دیگر بازیکنان اینتر سبب بر جای گذاشتن نتیجه های درخشانی شد.آنها تا هفته شانزدهم سری آ بدون باخت پیش رفتند و به عنوان صدرنشین خود را مدعی نشان دادند.

اشکرینیار پس از نقل مکان به جوزپه مه آتزا چالش های مختلفی را پیشرو داشت که به بررسی آها میپردازیم:

قدم اول:اثبات خود به سرمربی

در زمان ورود میلان به نراتزوری رقبای او برای قرارگیری در کنار میراندا عبارت بودند از آندره آ رانوکیا و جیسون موریو.در بازی های پیش فصل اشکرینیار از فرصت هایی که برای او پیش می آمد استفاده میکرد تا نظر اسپالتی را به خود جلب کند و در این راه موفق هم بود.عملکرد او در پیش فصل به گونه ای بود که اسپالتی با درخواست مدیران مبنی بر رضایتش به فروش موریو جواب مثبت دهد.با این حساب رقیب اصلی مدافع جوان اسلواک از باشگاه جدا شد و او حالا میتواند با خیالی راحت تر به آینده فکر کند.در نهایت او و میراندا به عنوان مدافعین اصلی تیم در رقابت های سری آ حضور پیدا کردند.

قدم دوم:هماهنگی با ژائو میراندا و دیگر مدافعان

پس از محکم شدن جایگاه میلان در اینتر حالا باید هر چه سریعتر خود را با شرایط وفق میداد چون اینتری ها دیگر طاقت اشتباهات مرگبار خط دفاعی تیمشان را نداشتند.خوشبختانه اشکرینیار از این آزمون هم سربلند بیرون آمد و توانست در کنار مدافع کارکشته و باتجربه ای مثل میراندا به خوبی هماهنگ شوند تا اسپالتی با خیالی آسوده تر تیم را به زمین بفرستد.البته هر چقدر اسپالتی در قلب دفاع خیال آسوده ای داشت ، مدافعان کناری کار را برای او سخت کرده بودند و اشتباهات کم و بیش دی آمبروسیو و سانتون او را آشفته کردند که با جا افتادن کانسلو در تیم و بهبود عملکرد دی آمبروسیو وضعیت کمی بهتر شد.

قدم سوم:اثبات توانایی های خود به هواداران و منتقدین

همانطور که گفته شد نراتزوری در چند فصل اخیر بیشترین ضرر را روی اشتباهات فردی مدافعان خود خورده بودند و هواداران انتظار خرید چشمگیری در این نقطه از ترکیب را داشتند اما فصل نقل و انتقالات تابستانی برای خط دفاعی اینتر با خرید اشکرینیار و بازگشت رانوکیا و در نهایت فروش موریو به والنسیا پایان یافت.این عدم خرید مدافعی شاخص عمده ترین دلیل نارضایتی آنها از کادر مدیریتی باشگاه بود.

پس از انتخاب اشکرینیار و میراندا به عنوان مدافعین اصلی اینتر اصلی ترین چالش پیش روی شماره 37 افعی ها آغاز شد.او باید بار سنگینی را به دوش میکشید زیرا کوچک ترین اشتباهی میتوانست او را پس از مدت کوتاهی از پای درآورد و از نظر روحی – روانی او را به مانند خیلی های دیگر که در اینتر موفق نبودند ، از مسیر پیشرفت بازدارد.اما در این راه بازهم اشکرینیار موفق بود و به خوبی در خط دفاعی اینتر جا افتاد و برای اسپالتی به مهره ای حیاتی و کلیدی تبدیل شد.

دقیقا از بازی با رم در ورزشگاه المپیکو بود که خونسردی و توانایی های اشکرینیار به چشم آمد و پس از چند هفته ی دیگر همه برای چنین خریدی به مدیریت اینتر در پنجره تابستانی نمره قبولی دادند.

کلاس بازی اشکرینیار برای هواداران اینتر همانند حس کردن دوباره عطری خوب و قدیمی است که کم کم در حال فراموشی بود.اینتر باشگاهی است که در طول تاریخ خود همیشه از مدافعان باکیفیتی برخوردار بود اما با جدایی زانتی و ساموئل به عنوان آخرین مدافعین اسطوره ای اینتر خلاء زیادی در این خط احساس شد و اینتر بیشترین ضربه ها را از این ناحیه خورد.

حالا اشکرینیار با ورودش به اینتر و به نمایش گذاشتن نمایش های باکیفیت خیال هواداران ، سرمربی و دیگر هم تیمی ها را آسوده کرده است.البته این موضوع را بهتر از همه سمیر هندانوویچی درک میکند که شوربختانه در زمان افول اینتر به اینجا آماده است و در گذشته مدافعان خودی بیشتر از مهجمین حریف او را میترساندند اما اکنون بازی عوض شده است.

البته دور از انصاف است از بازی های خوب میراندا به عنوان زوج اشکرینیار به راحتی عبور کنیم و همه کارت های صدآفرین را به میلان دهیم چون بدون شک اگر میراندا هم در فرم مطلوبی نبود او نمیتوانست اینگونه درخشان ظاهر شود.در کنار آنها ورود کانسلو و دور شدن سانتون از ترکیب ، باعث شده اوضاع دفاع اینتر سامان یابد.

اگر به سال های گذشته نگاه کنید در میابید که اینتر با مربیان پیشین هر زمان قصد داشت خود را بلند کند و رو به جلو گام بردارد ناگهان یک اشتباه فردی در خط دفاعی باعث میشد همه زحمات از بین رود و تیم هم که استعداد به بحران رفتن را داشت وارد یک آشوب و بی نظمی میشد.

 

 

میلان اشکرینیار در خط دفاع به مانند یک خودروی Hummer است.همان قدر مطمئن ، همانقدر سریع ، همانقدر استوار ، همانقدر جنگجو ، همانقدر خستگی ناپذیر و همانقدر باکلاس!

 

البته بازی ها درخشان اشکرینیار دور از چشم دیگر قدرت های فوتبال اروپا نمانده است و غول های اقتصادی دیگر کشور ها راغب هستند تا با ارائه پیشنهاد های اغوا کننده بازیکن و باشگاه را راضی به انجام انتقال کنند.در همین نقل و انتقالات زمستانی بود که پیشنهادی 65 میلیون یورویی برای میلان از راه رسید.ایجنت بازیکن هم این پیشنهاد را تایید و خبر از علاقه تیم هایی نظیر بارسلونا ، رئال مادرید و منچستر سیتی داد.طبیعتا شایعه های زیادی برای او به میان آمد اما اشکرینیار طی مصاحبه ای اعلام کرد که قصد دارد آینده ای نظیر مارک همشیک داشته باشد و سال ها در یک تیم باقی بماند و اینگونه از علاقه خود مبنی بر ماندن در اینتر خبر داد.

در صورت ماندن او و خرید احتمالی استفان دی فرای ، میتوان آینده ی بسیار خوبی برای خط دفاعی اینتر متصور بود.موفقیت های آینده اینتر بستگی زیادی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان دارد و آنها میتوانند بازهم شکوه سابق را بازیابند.با بازیکنانی نظیر اشکرینیار روزهای خوش گذشته دور از دسترس نیست…

 

اختصاصی اینتر دات آی آر
    

هیچ نظری وجود ندارد