اخبار برگزیده

7 آگوست 2020

هفت خبر کوتاه نقل و انتقالاتی جمعه 7 آگست

6 آگوست 2020

چهار خبر کوتاه نقل و انتقالاتی روز پنجشنبه 6 آگست

6 آگوست 2020

رسمی؛ الکسیس سانچز به صورت آزاد به اینتر پیوست

“دیدار بارسلونا و اینتر دو اتفاق را به یاد من می آورد؛ لوکاکو…”

اینتر دات آی آر _ مهاجم سابق اینتر و بارسا می گوید امیدوار است مسی برابر اینتر بازی نکند زیرا در این صورت شانس نراتزوری کم خواهد شد.

بخش مهم صحبت های ساموئل اتوئو مهاجم سابق بارسلونا و اینتر با گاتزتا دلا اسپورت را می خوانید:

اینتر و بارسلونا سال 2010؟ دو اتفاق را به یاد من می آورد. اولی، اتفاقی بود که بین ماتراتزی و بالوتلی پس از دیدارمان در سن سیرو رخ داد که نمی توانم آن را توضیح دهم (مشت ماتراتزی به بالوتلی به دلیل پرت کردن پیراهن اینتر روی زمین پس از آن بازی 3-1). اما در مجموع روحیه تیمی خوبی داشتیم. اگر دو فرد وجود داشته باشند که به شدت عاشق اینتر به حساب می آیند آن دو ماتراتزی و ماسیمو موراتی هستند. من به یاد می آورم که به هم تیمی های خود گفتم از این مرحله عبور خواهیم کرد. دومین اتفاق نیز در نیوکمپ بود زمانی که به شدت خسته شده بودم و زانتی متوجه آن شد. او نزدیک من شد و به آرامی من را به ادامه دادن به مبارزه تشویق کرد. می توانم بگویم که هر وقت یک بازی از اینتر می بینم هنوز صدای زانتی را در گوش خود حس میکنم.

اتوئو در ادامه نیز خاطر نشان کرد:

بهترین دوران حرفه ای من؟ نه در اینتر و نه در بارسا. با اینکه نیمی از افتخارات من در بارسا و نیمی دیگر در اینتر به دست آمد اما بهترین دوران من در مایورکا بود. بارسلونا و اینتر چه چیزی به من اضافه کردند؟  بارسلونا باعث شد که رویای میلیون ها کودک آفریقایی را بسازم و به آنها نشان دهم که همه چیز در زندگی امکان پذیر است. اینتر هم مهر تاییدی بر آن بود و به آن اعتبار بخشید: دو سه گانه پشت سر هم با دو تیم مختلف! همچنین در اینتر نشان دادم که در گوش ندادن به حرف آنهایی که می گفتند بخاطر رنگ پوستت به ایتالیا نرو خوب عمل کرده ام. بالوتلی؟ ماریو من را مثل یک برادر بزرگتر خود دوست داشت اما او هرگز حتی 10 درصد توانایی خود را نیز نشان نداد. ماریویی که در تمرینات می دیدم را هرگز در زمین مسابقه ندیدم. خیلی بد است، او می دانست چگونه قلب کسانی که به او نگاه می کردند را به دست آورد اما می توانست این کار را هر روز و برای 20 سال انجام دهد.

اتوئو اخیرا گفته بود مورینیو باعث شد که چیزهای مهمی را نه فقط در فوتبال بلکه در زندگی درک کند. از او پرسیده شد آیا می تواند مثالی در این باره بزند:

ژانویه 2010 من از جام ملت های آفریقا بازگشتم و او 4 بازی من را بیرون گذاشت. این باعث عصبانی شدن من شد اما او گفت: اتوئو تو بهترین بازیکن من هستی اما تیم بدون حضورت به خوبی در حال کار است. آن صحبت ها نوع نگاه من را تغییر داد. من یاد گرفتم که تقریبا همیشه این کل گروه است که ستاره تیم محسوب می شود و این فقط در فوتبال صدق نمی کند.

مهاجم کامرونی در مورد دربی دلا مدونینا، حضور مسی در برابر اینتر و لوکاکو نیز گفت:

دربی را تماشا کردم. عملکرد مربی و بازیکنانی که اینتر برایشان هزینه زیادی انجام داده بود را دیدم. من جادوگر نیستم اما رویای من است که به سن سیرو بیایم و لیگ قهرمانانی که اینتر فتح کرده را با آنها جشن بگیرم. لوکاکو؟ ما در اورتون با هم بودیم. او به ویژه از نظر فیزیکی عالی است. روملو باهوش است و در مورد نژاد پرستی حرف های مهمی را بر زبان آورده است. بعضی فوتبالیست ها هستند که احساس ستاره بودن می کنند و برخی دیگر نیز عادی رفتار می کنند. لوکاکو در دسته دوم حضور دارد. حالا خواهید دید چقدر برای اینتر گلزنی می کند. امیدوارم مسی در دیدار فردا بازی نکند که در این صورت شانس پیروزی برای دو تیم 50/50 خواهد بود. در غیر این صورت کار برای اینتر سخت تر می شود.
    

هیچ نظری وجود ندارد