اخبار برگزیده

25 سپتامبر 2020

زنده | پوشش اخبار نقل و انتقالاتی جمعه 25 سپتامبر

24 سپتامبر 2020

سه خبر کوتاه نقل و انتقالاتی از دی مارتزیو

24 سپتامبر 2020

دیگو گودین به کالیاری پیوست

رسمی؛ روز جمعه جلسه برای دستیابی به پروتکل مشترک؛ موضع اینتر

اینتر دات آی آر _ باشگاه هایی در ایتالیا مثل اینتر اعلام کرده اند نمی توانند با شرایطی که روز گذشته تصویب شد تمرینات را آغاز کنند و به همین دلیل روز جمعه جلسه ای بین مقامات به منظور رسیدن به توافق روی یک پروتکل مشترک برگزار خواهد شد.

سازمان لیگ فوتبال ایتالیا تایید کرد که فردا جمعه، با فدراسیون فوتبال ایتالیا و سایر مقامات دولتی دیدار خواهد کرد (احتمالا از طریق ویدئو کنفرانس) تا درباره دستیابی به پروتکل مشترک با دولت گفتگو کنند در غیر این صورت تمرینات از سر گرفته نخواهد شد.

پس از اینکه فدراسیون روز گذشته تغییرات خواسته شده در پروتکل را بدون مشورت با باشگاه ها و پزشکان آنها پذیرفت، قرار شد از دوشنبه هفته آینده تمرینات گروهی تیم ها آغاز شود و در پی آن سری آ نیز از 24 خرداد از سر گرفته شود.

با این حال تنها 24 ساعت بعد وضعیت دوباره بلاتکلیف شده زیرا همه افراد از بازیکنان و کادر پزشکی گرفته تا مدیران باشگاهها، به دلیل غیر عملی بودن اجرای آن معترض هستند.

سازمان لیگ پنجشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد با فدراسیون پزشکی-ورزشی ایتالیا و فدراسیون فوتبال دیدار خواهد کرد تا همراه با یکدیگر به یک مسیر سازنده در مذاکرات با وزیر بهداشت و وزیر ورزش به منظور رسیدن به پروتکلی مشترک برسند.

مهمترین نکته ای که در پروتکل، بدون مشورت با باشگاه ها پذیرفته شد این بود اگر یک شخص در بین بازیکنان و یا مربیان به ویروس کرونا مبتلا شود آنگاه کل اعضای تیم باید به مدت 15 روز قرنطینه شوند. در عوض باشگاه ها معتقدند این بیماری همه گیر به مرحله ای رسیده که می توان به مانند پروتکل بوندس لیگا، شخص مبتلا شده را از بقیه جدا کرد و آزمایش های بیشتر را روی دیگران انجام داد نه اینکه کل تیم به قرنطینه برود و اوضاع برای ادامه تمرینات و از سر گرفته شدن لیگ نابسامان شود.

قبل از این بیانیه سازمان لیگ، منابع متعددی در ایتالیا گزارش دادند حداقل 9 باشگاه در سری آ از جمله میلان و اینتر از رفتن به اردوی مدت دار از روز دوشنبه (اردویی که بازیکنان نباید از آن خارج شوند) تا زمانی که پروتکل فعلی تغییر نکند، امتناع می ورزند چراکه این تیم ها و حتی اتحادیه بازیکنان سری آ، با پروتکل توافق شده بین فدراسیون و دولت موافق نیستند. حتی ماروتا، مدیر اینتر امروز گفت اینتر قادر به رفتن به اردوی بلند مدت در کمپ آپیانو نیست چراکه شرایط آن در باشگاه اینتر وجود ندارد. به همین دلیل است که اینتر و سایر باشگاه ها خواستار تغییر پروتکل شده اند و سازمان لیگ نیز اعلام کرد جلسه جدیدی برگزار خواهد شد.

    

هیچ نظری وجود ندارد