Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/interir/domains/inter.ir/public_html/index.php on line 2

Notice: Undefined index: link_url in /home/interir/domains/inter.ir/public_html/index.php on line 2

Notice: Undefined index: link_mping in /home/interir/domains/inter.ir/public_html/index.php on line 2

Notice: Undefined index: link_content in /home/interir/domains/inter.ir/public_html/index.php on line 2
صحبت های ماروتا در مورد اینزاگی، نقل و انتقالات و وضعیت اینتر – هواداران ایرانی اینتر

اینتر دات آی آر_ جوزپه ماروتا، مدیر اجرایی اینتر مصاحبه مفصلی در مورد وضعیت باشگاه انجام داده است.

بازیکنان و کادرفنی به نقطه عطف مهمی که در 10 سال گذشته فقدان آن حس میشد دست یافته اند (صعود به دور حذفی یو سی ال). این ما را به افتخارات گذشته برمی گرداند، اما ما نباید در گذشته زندگی کنیم و ارزیابی ها باید با احتیاط انجام شود. معادله ای که هر تیمی که بیشتر خرج می کند همیشه موفق است، همواره درست نیست. یک کیف پر پول کمک می کند، اما در جایی که پولی وجود ندارد، به شایستگی، اشتیاق و فداکاری زیادی نیاز است که من در اینتر این ویژگی ها را پیدا کردم و سعی کردم آنها را تقویت کنم. امروز در مرحله ای هستیم که بیشتر برازنده تاریخ باشگاه است. از کار اینزاگی تعجب نکرده ام زیرا وقتی بازیکن بود با او کار کرده بودم (در سال 2005 در سمپدوریا). اینزاگی در لاتزیو نشان داد یک مربی برنده، جوان و پویا است و ویژگی های مثبت زیادی دارد. ما ظرف چند ساعت مربی ای را انتخاب کردیم که سبکش با سبک کونته همخوانی داشت. نتایج او در ابتدای فصل رضایت بخش بوده است.

آیا اینزاگی انتخاب اول جانشینی کونته بود؟ گزینه آلترناتیو در صورت ماندن او در لاتزیو؟

نام اینزاگی در لیست آسیلیو، باچین و من برای جانشینی کونته بود. حتی اگر تصمیمات باید با من باشد، لازم است تصمیمات گروهی اتخاذ شود و ما صحبت های خوبی بین خود داشتیم. ما به موقع کار کردیم زیرا اگر اینزاگی با لاتزیو قرارداد می بست کارمان آسان نبود. می توانم به شما بگویم که ما به دنبال یک سرمربی ایتالیایی بودیم. نه به این دلیل که می‌خواستیم گزینه های غیر ایتالیایی را کنار بگذاریم، بلکه به این دلیل که ما در ایتالیا واقعاً ویژگی‌های متفاوتی داریم. آیا احساس می کنید کونته به اینتر خیانت کرد؟ زیبایی فوتبال به همین تغییرات مداوم آن است. در مورد کونته، ما متوجه هستیم که او مسیر پیروزی تیم را هموار کرد. من تنها می توانم قدردان زحماتش باشم. دلیل پرداخت غرامت به او؟ این ماجرا دیگر مربوط به گذشته است و بهتر است در مورد حال صحبت کنیم.

ماروتا در مورد غیبت مالکان اینتر در ایتالیا و شایعات به فروش رفتن این باشگاه و مشکلات مالی پس از کرونا نیز صحبت کرده است:

باشگاه های انگلیسی متعلق به خارجی ها هستند. مالکان همیشه در جریان امور روزمره باشگاه نیستند، مدیرانی در باشگاه ها حضور دارند که نقششان همین است. مالک باید به باشگاهش ثبات بدهد. من از خانواده ژانگ تشکر می کنم، اول از همه از استیون که به باشگاه علاقه زیادی دارد. اگر اینتر ثبات پیدا کرده و دوران موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشته، آن را مدیون خانواده ژانگ است که صدها میلیون یورو هزینه کرده است. شایعات فروش را تکذیب می کنم. این پاندمی برای همه مشکل ساز بود و خانواده ژانگ هم تحت تاثیر قرار گرفت. ولی آن همدلی هرگز از بین نرفت و ما به طور مستمر با هم در ارتباط هستیم. مدل قبلی را نمی‌توان ادامه داد، زیرا یک رکود مالی سراسری وجود دارد، ما باید مدل‌ های مختلفی را پیدا کنیم که پایدار باشند. ما بازیکنان را می فروشیم و به خوبی جای آنها را با نفرات جدید پر می کنیم. من همچنین فکر می کنم که این اخلاقی تر است، زیرا هزینه ها با درآمد سازگاری ندارد. کشورهای مختلف اروپایی از ایتالیا پیشی گرفته اند، ما باید در مدل فوتبال خود تجدید نظر کنیم. ما با هزینه هایی که برای باشگاه داری نیاز است مشکل داریم. بنابراین ما باید هزینه ها را محدود کنیم و بازیکنانی جدید را به فوتبال معرفی کنیم.

بخش پایانی صحبت های ماروتا:

تمدید قرارداد بروزوویچ و پریشیچ؟ اگر بازیکنانی می خواهند بمانند، ما مفتخر و خوشحال خواهیم شد. اراده بازیکن اساسی است. ما نمی‌ توانیم میلیون‌ ها یورو پرداخت کنیم، اگر بازیکنان درک کنند که مدل جدید فوتبال ایتالیا و اینتر باید اینگونه باشد، ما می توانیم با هم ادامه دهیم. من معتقدم که در جاهای دیگر یافتن چنین محبتی از سوی هواداران و همچنین حرفه ای بودن، رقابت پذیری و جدیتی که در سری آ وجود دارد دشوار است. برای رسیدن به توافق با آنها خوشبینم. نقل و انتقالات ژانویه؟ نقل و انتقالات زمستانی بازاری برای تقویت تیم است، ما خوش شانس هستیم که تیمی داریم که شکاف های بزرگی در آن وجود ندارد و تیم همان‌طور که ما امیدوار بودیم در حال کار است. فعالیت در ژانویه ساده نیست و باید به راه خود ادامه دهیم. اکنون در رتبه سوم جدول سری آ هستیم و به دور حذفی لیگ قهرمانان رسیده ایم. فکر نمی‌کنم تحولات خاصی در ژانویه رخ دهد. خولیان آلوارز مهاجم ریورپلاته؟ این واقعیت که داریو باچین (دسیتار آسیلیو) در آرژانتین حضور دارد، بخشی از فعالیت های عادی یک مدیر است. او لیگ های آرژانتین و کشورهای همسایه اش را زیر نظر دارد تا بازیکنانی را پیدا کند که با مدل ما مطابقت داشته باشند. ولاهوویچ؟ او مهاجمی مدرن و بسیار مستعد است. یکسری اختلافات میان او با فیورنتینا وجود دارد که امیدوارم حل شوند چون به نظرم چنین چیزهایی صورت خوشی ندارد. می توانم بگویم که او یکی از جذاب ترین مهاجمان جوان شاغل در سری آ محسوب می شود. اینتر به دنبال فروش لوکاکو بود؟ تمایل و اراده یک بازیکن اساسی است. در این مورد، او علاقه داشت به چلسی برگردد و ما نیز نمی توانستیم آن رقم پیشنهادی فوق العاده را رد کنیم. ولی اگر خود بازیکن چنین خواسته ای نداشت، ماجرا طور دیگری رقم می خورد. من می‌خواهم این داستان که او را مجبور به جدایی کردیم را رد کنم. در مورد لوکاکو و حکیمی دیدیم که بازیکنانی که به ایتالیا می‌آیند، امیدوارند مدتی بعد به پاری سن ژرمن یا لیگ برتر بروند. ما نیز باید به وضعیت نگاه می کردیم، زیرا حکیمی و لوکاکو برای حسابهای ما سود سرمایه به ارمغان آورده اند. تمدید قرارداد مدیران؟ من، آسیلیو، باچین و سمدان رابطه خوبی با مالکان داریم و از ادامه یافتن تجربه خود در اینتر خوشحالیم و این چیزی است که مالکان نیز آن را می خواهند. در اولین فرصت که شرایط برای تمدید به وجود آید این کار انجام می شود. آیا قراردادهای مدیران تا 2025 تمدید می شود؟ خواهیم دید”
morteza babaei
8 آذر 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =