اینتر دات آی آر _ کونته برای اینتر و اینزاگی آرزوی موفقیت کرده است.

کونته که به میلان بازگشته با گاتزتا مصاحبه ای انجام داده است:

بازگشت به میلان حالا که سرمربی اینتر نیستم؟ یک احساس خاص و من نمی توانم آن را انکار کنم. تا همین چند روز پیش ما در حال جشن گرفتن قهرمانی بودیم. اما این غم و اندوه بلافاصله با رضایت مفرط دیدار با بسیاری از هواداران در خیابان که به من محبت نشان دادند جایگزین شد. تشکر مربی که از آنها شنیدم برای من اعتبار و ارزش همان اسکودتو را دارد. طرفداران کاملاً از آنچه انجام شده بود، از تلاش و فداکاری من و همچنین تلاش زیاد و کار عظیم انجام شده برای برگرداندن اینتر به جایی که شایسته باشگاه بود آگاه بودند. من واقعا تمام توانم را گذاشتم و طرفداران آن را می دانند.

ماسیمو موراتی اخیرا گفت جدایی کونته به این دلیل بوده که او به اینتر وابستگی عاطفی نداشت. کونته در این باره نیز گفت:

من انکار نمی کنم که وقتی چنین جملاتی را از فردی باهوش و پر شور مثل موراتی شنیدم غافلگیر و ناامید شدم. فردی که به همراه خانواده اش نماینده تاریخ اینتر هستند. ولی ما تلفنی با یکدیگر صحبت کردیم و موراتی از این سخنان که نمایانگر افکار واقعی او نبود عذرخواهی کرد. هر کسی که من را بشناسد، نه فقط او، از وابستگی بزرگی که همیشه نسبت به باشگاه های سابقم داشته ام خبر دارد و برای این باشگاه ها من همیشه با فداکاری و گذاشتن تمام توانم کار کرده ام. در هر کجا که بوده ام، همیشه گروه هایی را ساخته ام که نه تنها قهرمان شده اند بلکه بنیانی محکم برای آینده نیز برای آنها ایجاد شده است. مربیانی هستند که تیم های خسته با بازیکنان قهرمانی که همه چیز خود را داده اند و دیگر چیز برای ارائه ندارند را ترک می کنند. اما در دوران حرفه ای خودم، همیشه از تیم هایی جدا شده ام که بازیکنان جوان، پیشرفت کرده و با ارزشی دارند. گروه هایی بسیار متحد با ذهنیت پیروز. این چیزی است که شما نمی توانید آن را بخرید بلکه ثمره سخت کوشی روزانه و اهمیت دادن به کوچکترین جزئیات بدون اینکه هرگز تسلیم شوید است. ترکیب همین جزئیات است که تفاوت ایجاد می کند.
کسانی که در یک باشگاه برتر، با هر نقش و ظرفیتی کار می کنند، همیشه باید بهترین های خود را ارائه دهند. ما دارای امتیازاتی هستیم. ما درآمد زیادی کسب می کنیم و وظیفه عالی بودن را داریم. من ابتدا از خودم و سپس از دیگران بیشترین تقاضا را دارم. هدف من فقط شرکت کردن نیست بلکه شرکت کردن و موفقیت است. آنها مرا برای همین موضوع استخدام می کنند. همه آنها از من انتظار پیروزی و موفقیت دارند و به من تخفیف نمی دهند و من نیز آن را قبول می کنم. می دانم که این مسئولیت را دارم اما فکر می کنم نشان داده ام که راه موفقیت را بلدم. قهرمانی پیچیده است و تکرار آن حتی پیچیده تر.

آیا این درست است که کونته آنقدر به محیط اطراف خود فشار و استرس وارد می کند که نمی تواند مدت زیادی در آنجا دوام بیاورد؟

آسان است که بگوییم اگر کسی در این سطح احساس استرس می کند، فقط به این دلیل است که از وی خواسته شده تمام توان خود را بدهد و بدیهی است که یا تنبل شده یا از ابتدا لیاقت حضور در چنین سطحی را نداشته. من نمی خواهم پوپولیست (عوام فریب) باشم اما استرسی وجود ندارد. استرس برای کسانی است که باید نان را به خانه بیاورند اما در پایان روز موفق به انجام آن نمی شوند. چند دقیقه قبل در مورد احساس رضایتمندی در زمانی که از هواداران جمله مربی متشکرم را می شنوم صحبت کردم. این همان چیزی است که بازیکنانم هنگام جدایی به من نشان دادند: از بازیکنان مهم تیم گرفته تا کسانی که فصل گذشته کم بازی کردند اما احساس کردند که پیشرفت کرده و پیشرفت می کنند. آیا چنین احساسی مانند احساس حضور در یک محیط استرس زا است؟
در آمد زیاد کونته؟ می توانستم پول بیشتری بگیرم. بازار است که ارقام را تعیین می کند و این رقم ها بر اساس نتایج و کارهایی است که در طول سال ها انجام داده ام. جدا از این مسائل، بگذارید بگویم اگر به فکر پول بودم، در گذشته در همان باشگاهی که بودم می ماندم و سازش ها را می پذیرفتم و شاید تمدید هم می کردم. اما در عوض به پروژه ها نگاه می کنم و اگر آنها مرا قانع نکنند آماده ام در خانه بمانم. این یک مسئله بینشی، جدیت ، صداقت فکری و اصولی است که من از آنها دور نمی شوم. به طور کلی چالش ها را دوست دارم و نشان داده ام که همیشه بسیاری از آنها را پذیرفته ام، زیرا حتی در باشگاه های بزرگ هم وقتی شروع به کار کردم هیچوقت تیم من مدعی اصلی قهرمانی نبود اما اگر پروژه یک باشگاه مرا قانع نکند، ترجیح می دهم پیشنهاد آنها را قبول نکنم و یا به همکاری ام ادامه ندهم.

استیون ژانگ اخیرا گفته بود کونته یک برنده است اما ایده های متفاوتی داشتیم و آنچه برای ما اساسی نبود برای او اهمیت داشت و بالعکس. کونته چه نظری دارد؟

فقط می توانم بگویم که پروژه من هرگز تغییر نکرد. اما منطقی نیست که اکنون در مورد این موارد صحبت کنیم. من نمی خواهم وارد بحث و جدال یا مسائل مربوط به بازار یا مواردی از این قبیل شوم. به رئیس ژانگ احترام می گذارم و از اینکه من را انتخاب کرد تشکر می کنم. من به کل مجموعه اینتر و هواداران اهمیت می دهم. من صمیمانه بهترین ها را برای سیمونه اینزاگی که یک مربی توانا و جاه طلب است آرزو می کنم و موفقیت را برای اینتر خواستارم.
مرتضی بابایی
۲۰ خرداد ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *