اینتر دات آی آر _ کونته می گوید یوفا و فیفا باید درآمدهای بیشتری را به تیم ها اختصاص دهند.

صحبت های آنتونیو کونته با اسکای ایتالیا پس از تساوی برابر اسپتزیا:

فشار روی ما اجتناب ناپذیر است زیرا فراموش نکنیم که بسیاری از بازیکنان ما برای اولین بار است که برای دستاوری مهم رقابت می کنند. آنها این کار را بسیار خوب انجام داده اند و من فکر می کنم ما می توانستیم به راحتی پیروز شویم و استحقاق آن را داشتیم. من از عملکرد بچه ها راضی هستم گرچه می توانستیم در یک سوم پایانی زمین کیفیت بیشتری داشته باشیم، به همین دلیل است (بخاطر استفاده نکردن از موقعیت ها) که ما اکنون به جای پیروزی در مورد تساوی در حال صحبت هستیم. در موقعیت هایی نیز بدشانس بودیم. تا پایان برای زدن گل پیروزی تلاش کردیم و نکات مثبت و حرکات درستی را در تیم دیدم و عزم و اراده در تیم وجود داشت. به ناچار بازی های باقی مانده کمتر شده و ما می توانیم خط پایان را ببینیم. فشار در حال گذاشتن تاثیر منفی خودش است اما باید با آن کنار بیاییم. ما امشب انرژی زیادی را صرف کردیم و یک بازی درگیرانه دیگر نیز مقابل ورونا برگزار خواهیم کرد. ما فقط یک روز فرصت داشتیم تا روی آمادگی کار کنیم زیرا بعد از مسابقه با ناپولی روز دوشنبه به خانه برگشتیم. برای بازی امشب ما فقط توانستیم دیروز به آماده سازی بپردازیم. اینتر هویتش در سبک بازی را حفظ کرده؟ بله. ما هویت خود را داریم. ما ارکستری هستیم که می دانیم چه چیزی بنوازیم. ما با اندکی تأسف بخاطر از دست دادن سه امتیاز اما راضی بخاطر عملکرد به خانه باز خواهیم گشت.

کونته در مورد اتفاقات سوپرلیگ و فرمت جدید لیگ قهرمانان نیز صحبت کرد:

ناگزیر ما نیز همه این اخبار را شنیدیم. به عنوان یک فرد ورزشی، فکر می کنم که هرگز نباید سنت را فراموش کنیم. این تاریخ است و باید به آن احترام گذاشت. ما هرگز نباید اشتیاق به ورزش را فراموش کنیم و مطمئناً ورزش نیز باید بر اساس شایسته سالاری باشد. در فوتبال برای برنده شدن و رسیدن به دستاورد ها کار می شود. شایسته سالاری همیشه باید مهمترین چیز باشد. با این اوصاف هرچه که اتفاق افتاده باید یوفا را نیز به فکر وا دارد. آنها مسابقات را ترتیب می دهند، کلیه حقوق را از آن خود می کنند و تنها بخشی از درآمدها را برای تیم هایی که در این مسابقات شرکت می کنند کنار می گذارند. بازیکنان در این تقویم شلوغ، مثل لیمو فشرده می شوند و چیز کمی در قبال آن دریافت می کنند. در نتیجه سازمان ها باید پاداش همگن تری در نظر بگیرند، زیرا این باشگاه ها هستند که روی مربیان و بازیکنان سرمایه گذاری می کنند نه یوفا، بنابراین باشگاهها مستحق بخش بهتری از درآمدی هستند که خود برای تولیدش به یوفا کمک می کنند. اگر یوفا 70 درصد سهم را برای خود نگه می دارد و فقط 30 درصد را به دیگران می دهد واقعا عادلانه نیست. من فکر می کنم در مورد این شکاف باید تجدیدنظر شود.
فرمت جدید لیگ قهرمانان که هر تیم باید 5 بازی خانگی و 5 بازی بیرون از خانه برگزار کند؟ من واقعاً در مورد فرمت جدید فکر نکرده ام. مهم این است که شایسته سالاری وجود داشته باشد در غیر این صورت ورزش معنای خود را از دست می دهد. شایسته سالاری مهمترین چیز است، اما سازمانها از جمله آنهایی که مسابقات بین المللی را اداره می کنند نیز باید کمی بهتر منابع و درآمدها را بین باشگاه ها پخش کنند.
مرتضی بابایی
22 آوریل 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.