اینتر دات آی آر _ صحبت های کونته پس از پیروزی اینتر مقابل ساسولو را می خوانید:

ما نیاز به برداشتن یک قدم دیگر هم داشتیم اگر میخواستیم مدعی اصلی برای اسکودتو در فصل جاری سری آ باشیم. ما مجبور بودیم در هر موقعیت مصمم تر و متمرکزتر شویم و از مقاومت بیشتری برخوردار شویم. بازی هایی مانند مسابقه امروز وجود دارد که می توانیم در آنها مقابل تیم هایی قرار بگیریم که فشاری روی آنها نیست و اگر تمام کننده تر باشیم می توانیم پنج یا شش گل بزنیم. ساسولو تا انتها ، بازی را غیر قابل پیش بینی نگه داشت، حتی اگر گلش را در زمانی زده که اشکرینیار خارج از زمین بود. من به ساسولو تبریک می گویم زیرا آنها به اینجا آمدند تا بازی خود را انجام دهند و این عملکرد نشان می دهد که ما چقدر رشد کرده ایم. با این نگرش ما می توانستیم همچنان در لیگ قهرمانان اروپا باشیم. ساسولو مالکیت توپ را قدرت اصلی خود قرار می دهد، بنابراین ما تصمیم گرفتیم فضاها را بیشتر از هرجای دیگر، در مرکز ببندیم. ما می دانستیم که باید مالکیت را به حریفمان واگذار کنیم. زیبایی شناسی (فوتبال زیبا) خوب است اما اسکودتو هم بسیار مهم است. ما در لیگ قهرمانان فوتبال زیبایی بازی کردیم و همه فقط می گفتند که اینتر از این رقابت ها حذف شده، بنابراین باید اکنون روی نتیجه گیری تمرکز کنیم. ما در حال تلاش برای فشار و پرس بالا هستیم، بدون اینکه ریسک زیادی کنیم ، بنابراین می توانیم از بازیکنانی مانند لوکاکو ، مارتینز و حکیمی که می توانند در صورت ورود به فضا های باز به تیم ها آسیب برسانند نهایت استفاده را ببریم.

وقتی لوکاکو از منچستریونایتد به اینتر آمد، کونته گفته بود او الماسی است که باید صیقل داده شود اما به نظر می رسد او اکنون کاملا صیقل خورده است. کونته در این مورد نیز گفت:

شما می توانید کاری که روملو انجام داده را مشاهده کنید و من فراموش نمی کنم که مردم می گفتند او اورریتد است (یعنی بیشتر از حق خود اعتبار به دست آورده). بلافاصله در آن موقع گفتم که روملو با توانایی بالقوه خود می تواند کارهای خارق العاده ای در اینجا انجام دهد. نکته مهم در مورد مهاجمان ما این است که آنها نیز مایل به مشارکت در فوتبال نتیجه گرا و درگیرانه نیز هستند. کریستین اریکسن نیز رشد کرده است. ما می دانستیم که سازگاری با یک لیگ تاکتیکی مانند سری آ برای او دشوار است. اریکسن می تواند کارهای بیشتری انجام دهد، اما ما روی او حساب می کنیم. حیف شد که ما آن گل دیرهنگام را با یک بازیکن کمتر دریافت کردیم (اشکرینیار بیرون از زمین بود)، اما اکنون به عنوان یک تیم متعادل تر و پخته تر هستیم. اگر می خواهید در لیگ قهرمانی به دست آورید استحکام مهم است. قطعی شدن اسکودتو؟ نه. هنوز بازی های زیادی باقی مانده و ارزش هر پیروزی شش امتیاز است. با پیروزی، ما فشار را بر میداریم و می توانیم رضایت را در نگاه هر کس ببینیم. ما می خواهیم کار فوق العاده ای برای باشگاهی انجام دهیم که 10 سال است قهرمان نشده است. بسیار عالی خواهد بود اگر اینتر تیمی باشد که تیمی را که به مدت 9 سال بدون وقفه قهرمان شده (یووه) را کنار بزند. از اینجا به بعد تنش ایجاد بیشتر خواهد شد و احساس می شود توپ بیشتر در پای ما سنگینی می کند ، شاید بیشتر از تیم هایی که دیگر هدف قهرمانی ندارند.
morteza babaei
19 فروردین 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 15 =