اینتر دات آی آر _ کونته حاضر نشد در مورد آینده صحبت کند.

پس از پیروزی پرگل اینتر مقابل سمپدوریا آنتونیو کونته به اسکای گفت:

رضایت بسیار زیادی برای من، بازیکنان و برای همه کسانی که در این موفقیت سهیم بودند، وجود دارد. اینتر 11 سال از فتح اسکودتو فاصله داشت، بنابراین به طور حتم تمایل برای جشن گرفتن زیاد است. طرفداران مدت زیادی انتظار کشیدند اما ما خوشحالیم که این شادی و رضایت را به آنها هدیه می کنیم. ما به انجام کارهای خارق العاده در حال ادامه دادن هستیم، همانطور که در 19 بازی گذشته که خودش یک نیم فصل است، 16 پیروزی و 3 تساوی کسب کرده ایم. این آمار قابل توجه است. سه هفته پیش از من سوال شد که کدام بازیکن بیشتر پیشرفت کرده است. من می خواهم آندره آ پینامونتی را نام ببرم، زیرا او در طول فصل با ما کار کرد و رشد زیادی داشت. پینامونتی می داند که با حضور لوکاکو، لائوتارو و سانچز بازی کردن ساده نیست، اما او ویژگی های عالی دارد و آینده دار است. او باید همینطور به تلاش خود ادامه دهد و کاری کند در آینده در موردش صحبت کنیم.
آینده کونته؟ من اینجا هستم تا در مورد زمان حال صحبت کنم، نه در مورد آینده. ما می دانیم که چقدر سخت کار کردیم، چقدر رنج کشیدیم، بنابراین باید از این لحظه لذت ببریم. در طی دو سال، اعتبار را به اینتر، باشگاه، تیم و هواداران برگرداندیم. من در زندگی ام بارها فرصت شادی برای جشن گرفتن را از دست داده ام و این بار می خواهم از آن لذت ببرم. برای باقی مسائل خواهیم دید چه می شود. من فکر می کنم کاری که ما طی این دو سال انجام داده ایم تفاوت زیادی ایجاد کرده است، زیرا تیم نه تنها در زمین، بلکه از نظر ارزش نقل و انتقالاتی نیز پیشرفت کرده است. تیم در حال حاضر به طور قابل توجهی از زمانی که من مسئولیت آن را بر عهده گرفتم ارزشمندتر شده و بنابراین من فکر می کنم خرج کردن تجربه ام، نتیجه خوبی به همراه داشته است. من همیشه می دانستم که ورود من انتظارات خاصی را به همراه دارد. احساس می کنم اکنون این انتظارات برآورده شده است. این بچه ها هنوز هم می توانند رشد بیشتری به ویژه از نظر ذهنیتی داشته باشند، اما همه آنها اکنون یک برنده درنظر گرفته می شوند و می دانند چه کاری باید انجام دهند. از زمانی که به صدر جدول رفتیم، هیچ چیزی را به دست سرنوشت نسپردیم. حتی امروز که اولین بازی پس از قطعی شدن قهرمانی مان بود از سرعت ما کم نشد. من همیشه گفتم که پیروزی باید به یک وسواس برای یک برنده تبدیل شود. پیروزی برای تیم برنده باید مانند دارویی باشد که آنها به آن احتیاج دارند. بازی بعدی با رم است، اجازه بدهیم به بازی بعدی فکر کنیم و همیشه سعی کنیم از هر بازی بهترین نتیجه را بگیریم.
کونته بیشترین اعتبار برای چه چیزی به خودش می دهد؟ حتی یک اینچ هم تکان نخوردم. فکر می کنم طی دو سال گذشته از این نظر از خودم پیشی گرفتم و فرارتر از خودم بودم. من مجبور شدم تمام توانم را وارد این کار کنم. این قهرمانی بزرگترین موفقیت من نبود، اما سخت ترین کار دوران حرفه ای من بود. من برای غلبه بر برخی از موانع و مشکلاتی که پیش بینی نمی کردم باید از خودم فراتر می رفتم، زیرا جو و اتمسفر اینتر را نمی شناختم. من بسیار خوشحالم که با اینتر در میلانو برنده شدم، زیرا همه نمی توانند این حرف را بزنند.
morteza babaei
19 اردیبهشت 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهارده =