اینتر دات آی آر _ کونته می گوید از زمان ورود به اینتر تمام توان خود را گذاشته است.

صحبت های کونته با اسکای پس از پیروزی اینتر مقابل کروتونه را می خوانید:

معتقدم فصل خوب ما ناشی از رشد مداوم تیم در هر زمینه ای از جمله ذهنیت و به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها است. ما می دانیم که می توانیم در تاریخ اینتر باقی بمانیم، زیرا در واقع به یک سلطنت 9 ساله (یووه) پایان می دهیم. این راضی کننده است و بازیکنان شایسته تبریک و تمجید هستند.
دیدن دسته جمعی بازی فردای ساسولو- آتالانتا در کمپ آپیانو؟ همانطور که پس از بازی با ورونا یک روز به بازیکنان مرخصی دادم فردا نیز آنها مرخصی خواهند داشت. ما باید وقتمان را با خانواده خود بگذرانیم، زیرا زمان بسیار سختی بوده است. ما می دانیم که در آستانه قهرمانی هستیم و آرام و خونسرد باقی مانده ایم. فکر نمی کنم منتظر نتیجه تیم دیگر ماندن درست باشد، بنابراین با چنین اختلاف زیادی که در جدول ایجاد کرده ایم می دانیم همه کارها به خودمان بستگی دارد و نیازی نیست که از کسی بخاطر نتیجه تشکر کنیم. همه چیز هنوز در دست خود ماست. ما برای قهرمانی مجبور بودیم چنین سفری را طی کنیم. فداکاری هایی باید انجام می شد، یک فرهنگ جدید باید ایجاد می شد و گاهی اوقات برای دستیابی به چنین دستاوری خارق العاده ای به دست کشیدن از برخی عادت ها نیاز بود. در ابتدا همه آماده این کار نبودند. من بچه های زیادی را اینجا پیدا کردم که همه می خواستند سوار یک قایق شوند و با هم کار کنند تا به بخشی از تاریخ اینتر تبدیل شوند. من به بچه ها گفتم اگر قهرمان شوید نامتان در تاریخ این باشگاه خواهد ماند. اما اگر این کار را نکنید، می توانید سه سال، هفت سال یا مدت بیشتری را اینجا بگذرانید و فقط یکی از بازیکنان پرشمار تاریخ باشگاه باشید و نه بیشتر. برای متقاعد کردن شاگردانم کار سختی نیاز نبود زیرا آنها از قبل سوار قایق شده بودند.
قهرمانی در اینتر سخت تر بود یا یووه؟ هر دو در شرایط بسیار دشواری بودند. به یاد دارم که پس از صعود با سیه نا ، به یوونتوس رفتم. یووه فصل قبل هفتم شده بود و هیچ چشم اندازی در آنجا وجود نداشت. من خوش شانس بودم که لحظه ورود من همزمان شد با آمدن رئیس آنیلی و او یک طرفدار واقعی یووه بود. ما موفق به انجام کاری خارق العاده شدیم، زیرا ما از ابتدا مدعی اصلی نبودیم. در عوض ما تیم فوق العاده میلان را با ابراهیموویچ، تیاگو سیلوا و غیره شکست دادیم، در حالی که تیم اینتر هنوز بازیکنانی داشت که فاتح سه گانه شده بودند. من با آمدن به اینتر سخت ترین انتخاب را انجام دادم. بسیاری دوست دارند پشت تاریخ پنهان شوند، اما من عاشق چالش هستم و به اینجا آمدم تا خودم را به چالش بکشم. من طرفدار هر باشگاهی که در آن کار کرده ام باقی می مانم، اما همیشه هوادار نهایی باشگاهی هستم که در آن کار در حال کار کردن هستم. فهمیدم که ورود به قلب همه هواداران اینتر برای من آسان نیست، اما من همیشه تمام توانم را برای تیمی که در آن کار می کنم گذاشته ام. فکر می کنم که این بار واقعاً خودم را به چالش کشیدم و به همراه تیمی که در حال انجام کار خارق العاده ای است پاداشم را می گیرم.

همانگونه که کونته فرهنگ اینتر را تغییر داده آیا اینتر هم کونته را تغییر داده؟

صحبت کردن در مورد آن، کاملاً نادرست است که بگوییم من می خواستم سرود اینتر (پاتزا اینتر) را تغییر دهم. من این سرود را دوست داشتم چراکه جالب و جذاب و گیرا بود. فردی از نظر من که گفته بودم تیم های برنده به جای دیوانه بودن، پایدار هستند استفاده کرد و کاری کرد تا به نظر برسد تغییر سرود ایده من است. این واقعاً مرا عصبانی کرد، زیرا من هرگز جرات نمی کنم سرود یک باشگاه را از بین ببرم. من وارد دنیای جدیدی در اینتر شده ام ، آسان نبوده و نخواهد بود زیرا پویایی های زیادی وجود دارد. من در کمترین فرصت می بینم که روزنامه نگاران و حتی هواداران خیلی سریع سعی می کنند منفی شوند. من از آنها می خواهم که مثبت تر و حمایت بیشتری داشته باشند.

 

مرتضی بابایی
12 اردیبهشت 1400

1 دیدگاه در “صحبت های کونته پس از پیروزی مقابل کروتونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *