اخبار برگزیده

8 آگوست 2020

رسمی؛ ژیان امرز به آلمره سیتی هلند پیوست

8 آگوست 2020

تلاش اینتر برای پیشی گرفتن از میلان در رقابت برای میلنکوویچ

7 آگوست 2020

هفت خبر کوتاه نقل و انتقالاتی جمعه 7 آگست

“مسی به اینتر نمی آید؛ قهرمانی در لیگ اروپا؟…”

اینتر دات آی آر _ سرمربی اینتر می گوید کار این تیم در لیگ اروپا ساده نیست.

پس از بازی اینتر مقابل جنوا در لوئیجی فراریس، آنتونیو کونته با اسکای مصاحبه ای انجام داد:

با نگاه به رده دوم تیم و آمارها (بهترین میزان امتیاز از فصل 2010/11 و بهترین خط دفاع و دومین خط حمله)، اوضاع در این فصل چندان هم بد نبوده، درست است؟

من نگفتم رتبه دوم بد است و موضوع این است که آیا شما می خواهید نیمه پر لیوان را ببینید یا نیمه خالی آن را. نمی دانم چرا اما در آخرین دوره همیشه افراد سعی کرده اند نیمه خالی لیوان را ببینند. آمار و ارقام مشخص و تایید کننده کار ما است و شاگردانم به خوبی در حال انجام کارشان هستند. مطمئنا می توان پیشرفت کرد و باید رشد داشت اما در عین حال به این گروه تبریک می گویم زیرا به خوبی کار می کند. ما بازیکنانی جدی در تیم داریم که متعهد هستند و تسلیم نمی شوند. برای برخی از بازی هایی که داشتیم متاسفم اما فصل هایی وجود دارد که شما آنچه را کاشته اید نمی توانید درو کنید و این موضوع در این فصل برای اینتر اتفاق افتاد. با این حال باید تلاش کنیم فصل را در بهترین رتبه ای که می توانیم به پایان برسانیم. بزرگترین حسرت در این فصل؟ اگر مجبور به انتخاب باشم دیدارهایمان در برابر ساسولو و بولونیا را انتخاب می کنم.

وضعیت الکسیس سانچز

امیدوارم باشگاه بتواند وضعیت او را حل و فصل کند زیرا تاکنون برای مدت کمی او را در دسترس داشته ایم. ما در 75 درصد فصل فقط لوکاکو، لائوتارو و اسپوزیتو که هنوز جوان است را در دسترس داشتیم. داشتن یک مهاجم سوم مثل سانچز اساسی است. لوکاکو؟ او بازیکنی غیر عادی است زیرا تنومند و قد بلند است اما در عین حال سرعتی نیز هست. او هنوز می تواند پیشرت کند چراکه تازه 27 سال سن دارد.

رویکرد اینتر در دو بازی پایانی سری آ با توجه به نزدیک بودن بازی با ختافه

باید به بهترین شکل فصل را به اتمام برسانیم و هم طرفداران و هم خود ما سزاوار آن هستیم. آمارها و رتبه مهم است و می خواهم آنها منعکس کننده کار خوب انجام شده توسط این بچه ها در پایان فصل باشند. ما در سری آ قهرمان نخواهیم شد اما همانطور که گفتم باید تمام کردن فصل با بالاترین رتبه را هدف قرار دهیم.

قهرمانی در لیگ اروپا کمکی به اینتر در سریع تر شدن روند رشد ؟

قهرمانی در این رقابت ها ساده نیست زیرا تیم های خوبی به ویژه منچستریونایتد وجود دارند. در انگلیس می گویند منچستر مجبور است قهرمان لیگ اروپا شود زیرا در غیر این صورت ممکن است راهی لیگ قهرمانان نشود (منچستر یکشنبه برای کسب سهمیه دیدار حساسی با لسترسیتی دارد). قطعا می خواهیم تمام توان خود را بگذاریم و همیشه به بچه ها گفته ام که نباید خود را محدود کنیم. در عین حال باید از مسیرمان آگاه باشیم و بدانیم باید پیشرفت کنیم. ختافه تیمی سرسخت و دفاعی است که توانسته بارسا و رئال را به زحمت بیاندازد. همچنین باید در نظر گرفت که در پایان یک فصل که خستگی زیادی برای ما وجود داشته به لیگ اروپا می رسیم و بنابراین کار در این رقابت ها به منظور قهرمانی ساده نخواهد بود. امیدوارم همه بازیکنان را در دسترس داشته باشم زیرا در این فصل به ویژه در خط میانی مشکلات زیادی بخاطر مصدومیت ها داشتیم. وسینو، سنسی و سانچز غائبین غیر منتظره ای برای ما در طول فصل بودند اما باید از بازیکنی مثل بورخا والرو تشکر کنم زیرا در بسیاری اوقات که در تنگنا بودیم به ما کمک زیادی کرد. او امروز نیز وارد بازی شد و همه چیز را مرتب کرد.

کونته در کنفرانس خبری نیز در مورد شایعات انتقال لیونل مسی به اینتر صحبت کرد:

این شایعت کاملا نادرست و جعلی است و به این اخبار اعتماد نکنید. او به اینتر نمی آید حتی در فوتبال فانتزی!
    

هیچ نظری وجود ندارد