اخبار برگزیده

3 ژوئن 2020

بیشتر شدن شانس ناینگولان برای بازگشت به اینتر؟

2 ژوئن 2020

اخبار کوتاه نقل و انتقالاتی سه شنبه دوم ژوئن

1 ژوئن 2020

برنامه بازی های اینتر در ادامه فصل 2019/20 سری آ

برترین گلزنان لیگ

ایموبیله

لاتزیو

17 گل

لوکاکو

اینتر

10 گل

پدرو

کالیاری

10 گل

موریل

اتالانتا

9 گل

براردی

ساسولو

8 گل

مارتینز

اینتر

8 گل

کاپوتو

ساسولو

7 گل

بلوتی

تورینو

7 گل

رونالدو

یوونتوس

7 گل

زاپاتا

اتالانتا

6 گل

کوریا

لاتزیو

6 گل

میلیک

ناپولی

5 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

آیا موافق استراتژِی سانینگ برای نقل و انتقالات هستید ؟

مصاحبه مفصل با مورینیو؛ از خودخواه نبودن در فینال مادرید تا جدایی زلاتان

اینتر دات آی آر _ مورینیو می گوید در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا پس از اخراج موتا به گواردیولا گفته جشن نگیرید زیرا بازی هنوز تمام نشده است.

10 سال پیش در چنین روزی (22 می 2010) اینتر فاتح لیگ قهرمانان شد. ژوزه مورینیو با گاتزتا دلا اسپورت و همچنین اسکای مصاحبه مفصلی انجام داده است. بخش های مهم صحبت های او:

در فینال برابر بایرن مونیخ حتی یک لحظه هم وجود نداشت که به خودم فکر کنم. من هرگز به این فکر نمی کردم که اگر فاتح لیگ قهرمان شوم برای دومین بار است که به آن می رسم. هرگز فکر نمی کردم که اگر قهرمان شوم به عنوان بهترین مربی سال فیفا دست پیدا می کنم. هرگز به خودم فکر نمی کردم بلکه در ذهن من فقط این بود که باعث شادی دیگران شوم. برای من قهرمانی همان معنایی را داشت که برای ماسیمو موراتی رئیس باشگاه، خاویر زانتی کاپیتان باشگاه و هواداران ما داشت. نمی توانستم خودخواه باشم. به همین دلیل احساس بسیار خاص بودن را داشتم. احساس خاص بودن کردم زیرا حتی اگر آن شب لحظه مهمی در دوران حرفه ای من بود، موفق شدم آرامش خود را حفظ کنم و متواضع باقی بمانم. بیشتر توجه من به واکنش دیگران بود تا خودم.

فاش شدن راز صحبت درگوشی با گواردیولا


در صحنه ای که بوسکتس خود را زمین زد و تیاگو موتا اخراج شد من بین نیمکت اینتر و بارسلونا بودم. زیر چشمی نیمکت بارسا را دیدم که آنها طوری از این اخراج خوشحالی می کردند که انگار بازی را برده اند! گواردیولا نیز ابراهیموویچ را صدا زد تا با او در مورد تاکتیک 10 نفر در برابر 11 نفر صحبت کند. در گوش گواردیولا گفتم جشن نگیرید هنوز بازی تمام نشده است.

رابطه با بازیکنان


ده سال گذشته اما هنوز با شاگردانم، از طریق واتس آپ ارتباط دارم. اخیرا حتی با السیو راننده باشگاه در آن سال ها صحبت کردم! آیا اصلا تا به حال شده یک مربی که از تیمی جدا می شود، ده سال بعد با راننده آن تیم صحبت کند؟ همین رفاقت و صمیمیت ها باعث شده بود تا اینتر برایم مثل یک خانواده باشد. در تیم های دیگرم، روابط به گونه ای دیگر بوده اند. در اینتر خودم بودم و حتی گاهی کارهای احمقانه هم انجام دادم ولی در نهایت خودم بودم. انسانی صادق و نه دروغین. کار احمقانه؟ بعنوان مثال وقتی بازی را 3-1 به آتالانتا باختیم، در رختکن با بازیکنان برخورد خشنی داشتم و به آنها گفتم اسکودتو را به … دادید اما به خودم آمدم و از آنها عذرخواهی کردم.

دیدار بر سیه نا در هفته آخر سری آ


 در سیه نا واقعا ترسیده بودم. شش روز بعد، فینال بزرگ مادرید را در پیش داشتیم و می ترسیدم که این موضوع روی بازی برابر سیه نا اثر منفی بگذارد. تا دقیقه 45، بازی بدون گل بود و رم رقیب ما برای قهرمانی، با دو گل از حریفش پیش افتاده بود. نمی دانستم چگونه باید به تیم کمک کنم و شرایط سختی بود. یادم می آید که برخی مواقع به خودم می گفتم که دوست دارم یک لیگ را در هفته پایانی فتح کنم ولی همان روز متوجه شدم که چه تفکر اشتباهی داشتم.

عدم بازگشت به میلانو و رفتن به رئال مادرید


پس از نیمه نهایی برابر بارسا تصمیم گرفته بودم به رئال بروم چون می دانستم که در فینال بایرن را شکست می دهیم و دین خود به اینتر را ادا خواهم کرد. موراتی از تصمیم من آگاه شد و نیازی به صحبت هم نبود. پس از پیروزی در فینال، او من را در آغوش گرفت و گفت حالا می توانی بروی. در واقع قهرمانی اروپا مجوز جدایی ام از اینتر را صادر کرد. اگر از مادرید به میلان بر می گشتم، اعضای تیم و هواداران شعار می دادند که ژوزه، در اینتر بمان و اگر این اتفاق می افتاد شاید قادر به ترک این باشگاه نبودم. پیش از فینال لیگ قهرمانان 2010 قراردادی با رئال مادرید نبسته بودم و شایعات مطرح شده مبنی بر حضور نماینده رئال برای امضای قرارداد با من در هتل ما پیش از بازی با بایرن مونیخ نادرست است. می خواستم به رئال مادرید بروم و به این تیم دوبار پاسخ منفی داده بودم و دادن پاسخ منفی برای بار سوم به آنها سخت بود. اولین بار وقتی مربی چلسی بودم و دومین بار هم پس از پایان فصل 09-2008 که به منزل موراتی رفتم و او مرا منصرف کرد. الان می توانم 5 یا 6 سال در یک باشگاه بمانم ولی در آن مقطع می خواستم اولین مربی ای باشم که در انگلیس، ایتالیا و اسپانیا فاتح لیگ شده است و هنوز هم کسی رکورد مرا ندارد. با رئال قرارداد بستم و دو روز هم در مادرید ماندم و سپس به میلان برگشتم.

جدایی ابراهیموویچ


همه چیز در روز بازی با چلسی اتفاق افتاد (دیدار دوستانه در آمریکا). هر روز با تیتر ایبرا می رود، مواجه بودیم. زلاتان مثل یک حرفه ای 45 دقیقه بازی کرد و سپس در رختکن به همه ما گفت که برای فتح لیگ قهرمانان می خواهد به بارسا برود. دستیارانم به شدت ناراحت شدند و به من گفتند که بدون زلاتان غیرممکن است فاتح لیگ قهرمانان شویم. هم تیمی های زلاتان نیز دوست نداشتند که او برود. من هم نگران بودم ولی به او گفتم که شاید با رفتن تو، ما قهرمان شویم! همان روز به مارکو برانکا، مدیر ورزشی اینتر گفتم که اگر زلاتان می خواهد به بارسا برود مشکلی نیست اما ما هم باید اتوئو و میلیتو را جذب کنیم. این دو به ما توانایی های تاکتیکی بیشتری می دادند.

جذب وسلی اسنایدر


برای تغذیه دو مهاجم که از نظر جنب و جوش باورنکردنی بودند نیاز به یک هافبک همه کاره در وسط زمین داشتیم. اسنایدر برای این کار، بازیکن کاملی بود. حتی برخی مواقع به این فکر می کردم که جذب اسنایدر بعید است ولی انتخاب اول من بود. موراتی را تحت فشار قرار دادم و هر روز به او زنگ می زدم و می گفتم که به اسنایدر نیاز داریم؛ به اسنایدر نیاز داریم؛ به اسنایدر نیاز داریم. قبل از دربی به دستیارم گفتم اسنایدر باید بازی کند و او نیز مطلب را به وسلی اطلاع داد. در چشمان وسلی نه ترس دیدم و نه حیرت. او گفت بازی می کنم و هر زمان خسته شدم مرا تعویض کن. همان جا بود که گفتم او یکی از ماست.
    

هیچ نظری وجود ندارد