اخبار برگزیده

24 آوریل 2018

“اینتر با تک گل ایکاردی یوونتوس را شکست میدهد”

24 آوریل 2018

“اینتر نباید فرصت بردن یووه را از دست بدهد. دی فرای یک پدیده است”

24 آوریل 2018

علاقه ولورهمپتون به پینامونتی

برترین گلزنان لیگ

ایموبیله

لاتزیو

27 گل

ایکاردی

اینتر

25 گل

دیبالا

یوونتوس

21 گل

کوالیارلا

سمپدوریا

18 گل

مرتنس

ناپولی

17 گل

هیگوایین

یوونتوس

15 گل

ژکو

رم

14 گل

فالکه

تورینو

11 گل

پرسیچ

اینتر

10 گل

ایلیچیچ

آتالانتا

10 گل

زاپاتا

سمپدوریا

10 گل

اینگلزه

کیه وو

9 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

آیا موافق استراتژِی سانینگ برای نقل و انتقالات هستید ؟

مقاله: ‘تاثیر مدیریت ضعیف اینتر در ورود به بحرانهای اخیر’

 

اینتر دات آی آر _ وبسایت کانون رسمی هواداران اینتر در ایران به طور اختصاصی روی بررسی مدیریت ضعیف اینتر نسبت به وضعیت نیمکت تیم خود متمرکز شده است.

 

در مقاله ی قبلی در مورد رفتار و سخنان دیگو سیمونه و خانواده اش در رابطه با علاقه وی برای پیوستن به اینتر صحبت شد و این موضوع که تا وقتی سایه ی او روی نیمکت اینتر است ، مربیان بزرگ حاضر نیستند به این تیم بپیوندند ، بیان گردید. همچنین مصاحبه های ال چولو را در آن مقاله ذکر کردیم و از غیر حرفه ای بودن بیان تمایلش به رسانه ها ، برای آمدن به اینتر که فقط به دلیل عشقش به این باشگاه بوده نوشتیم. حال در این مقاله از ضعف اینتر در مدیریت این موضوع صحبت خواهیم کرد.

پس از اخراج فرانک دی بوئر سانینگ و مدیران به دنبال مربی ای بودند تا به طور موقت هدایت اینتر تا سال ۲۰۱۸ یعنی زمانی که قرارداد سیمئونه با اتلتیکو مادرید به پایان میرسد را برعهده بگیرد و پس از کش و قوس های فراوان از بین مارسلینو و استفانو پیولی ،سرمربی ایتالیایی سکان هدایت نراتزوری ها را بر عهده گرفت. پیولی پس از امضای قرارداد تا سال ۲۰۱۸ ، فعالیت خود را با تساوی مقابل میلان و شکست مقابل ناپولی و هاپوئل آغاز کرد و سپس با شروع روند پیروزی به یک مربی مورد اطمینان نزد مدیران ، مالکان و طرفداران اینتر تبدیل شد. او اینتر را به یک مدعی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا تبدیل کرد و با وجود شکست مقابل یوونتوس نیز انگیزه های او و بازیکنان برای کسب این هدف کاهش نیافت . حتی ماسمیلیانو آلگری بعد از این بازی به تمجید از نراتزوری ها پرداخت و اعلام کرد خوش شانس است که اینتر از ابتدای فصل در چنین فرم خوبی قرار نداشته است تا کار را برای قهرمانی ما پیچیده کند. میتوان گفت روند خوب اینتر در آن مقطع باعث فراموشی نام سیمئونه شده بود. اما استارت مشکلات ابتدایی اینتر زمانی زده شد که اینتر مقابل رم یکی از رقیبان اصلی کسب سهمیه لیگ قهرمانان شکست خورد. سه روز پس از دیدار با جالوروسی ، توتو اسپورت مدعی شد کونته و اینتر برای قراردادی ۴ ساله به ارزش ۱۵ میلیون یورو به توافق رسیدند! این خبر با توجه به انتشار توسط یک منبع تورینی و ضد اینتر در ابتدا و در ظاهر ، فقط در حد یک شایعه پنداشته می شد اما حقیقت ماجرا چنین نبود و مدتی بعد منابع مهم ایتالیایی فاش کردند که سران سانینگ به طور غیر مستقیم با سرمربی چلسی تماس هایی برقرار کرده اند. این موضوع قطعا باعث این میشد که به یک مربی مثل پیولی که در حال گرفتن نتایج نسبتا خوبی است احساس بی اعتمادی دست پیدا کند و انگیزه هایش برای ادامه ی کار کاهش یابد. همچنین این موضوع عدم حرفه ای بودن مقامات اینتر را نشان میدهد و ارتباطی نیز با مصاحبه های سیمئونه ندارد زیرا در زمانی که پیولی در حال گرفتن نتایج خوبی بود خبری از این شایعات به گوش نمی رسید. با این حال پس از چند روز نراتزوری ها با گلباران کردن آتالانتا و کالیاری اوضاع را آرام کردند زیرا هنوز امید برای رسیدن به جایگاه سومی نزد آنها نمرده بود. اما پس از تساوی با تورینو ، اینتر که مشکلاتش پس از بازی با رم آغاز شده بود ، نسبت به کسب سهمیه لیگ قهرمانان کم انگیزه تر شد و پس از این بازی نیز پیولی در مصاحبه ی خود شانس رسیدن به لیگ قهرمانان را کم دانست که این مصاحبه ی او در آن زمان حساس ، غیر حرفه ای محسوب میشد زیرا روی کاغذ هنوز اینتر برای رسیدن به ناپولی شانس داشت(مصاحبه او پس از دیدار با تورینو را اینجا بخوانید). سپس شکست مقابل سمپدوریا ، اینتر را به بدترین دوران افت ، پس از روی کار آمدن پیولی رساند. در این میان نیز (بین دیدار با رم و تورینو) با وجود نتایج خوب مقابل آتالانتا و کالیاری هنوز تنور شایعات آنتونیو کونته و دیگو سیمئونه داغ بود و پس از نتایج نا امید کننده ی اخیر (سه شکست مقابل سمپدوریا ، فیورنتینا و کروتونه و تساوی با میلان) این شایعات (تعویض پیولی و آمدن نامی بزرگ) به حداکثر خود رسید و کار به جایی کشیده شد که پیولی پس از کسب نتایج ضعیفی که پایه ریز آن اقدامات غیر حرفه ای مدیران اینتر بودند از سمتش استعفا داد اما مورد موافقت قرار نگرفت.

مدیران اینتر در این زمینه مبتدیانه عمل کرده اند و نقش زیادی در افت تیم داشته اند زیرا بجای اینکه از مربی خود که در مقطعی از فصل در حال کسب نتایج خوب بود حمایت به عمل بیاورند ، به فکر آوردن سیمئونه و کونته به این باشگاه بودند. پیولی چه در زمان حضورش در لاتزیو و چه در اینتر بخوبی نشان داده که وقتی تحت فشار قرار میگیرد، کارایی لازم را ندارد و معمولا در نیمه ی موسوم به نیمه ی مربیان نمیتواند تاثیرش را نشان دهد. به همین دلیل است که به او میگویند مرد بازی های بزرگ نیست. اگر نیمه ی دوم دیدار برگشت مقابل میلان و صحنه ای که دوربین های تلویزیونی بخوبی آن را شکار کردند را به یاد بیاورید ، به راحتی متوجه خواهید شد که پیولی که از یک سو فشار از دست دادن جایگاه خود در پایان فصل را حس میکند و از سوی دیگر نیز تحت فشار دربی قرار گرفته ، چگونه با نگرانی و استرس در حال صحبت کردن با دستیار خود است. همانطور که گفتیم قطعا لینک شدن نام سیمئونه و کونته به دلیل اقدامات و عملکرد غیر حرفه ای مدیران ، این مربی را تحت فشار قرار داده و این فشار و استرس وارد شده به او ، باعث انتقال استرس بیشتری به بازیکنان نیز شده است، بعنوان مثال آیا ایوان پرسیچ ، تک به تکی که در نیمه ی دوم دیدار مقابل آث میلان تبدیل به گل نکرد را در روزهای معمولی و کم استرس خود نیز تبدیل به گل نمی کند؟ یا بعنوان مثالی دیگر آیا ایکاردی در روزهای عادی خود دروازه ی خالی که در نیمه ی دوم دیدار با سمپدوریا (زمانی که بازی یک_ یک مساوی دنبال میشد ) از دو قدمی از دست داد را میتواند به گل تبدیل نکند؟ اینتری که ما در روزهای کم حاشیه و بردهای متوالی اش سراغ داشتیم تیمی نبود که در خانه به سمپدوریا ببازد و مقابل کروتونه (حتی با فرض جنگیدن این تیم برای عدم سقوط) زمین گیر شود و به نحوی بازی کند که نیکولا برتی در مصاحبه اش پس از بازی با کروتونه بگوید بازیکنان لایق پوشیدن پیراهن اینتر نبودند. پس میتوان عامل اصلی این بی انگیزگی و فشار وارد بر تیم را مدیران نراتزوری دانست و نه صرفا دیگو سیمونه و ابراز تمایلش برای هدایت اینتر.

    

هیچ نظری وجود ندارد