اخبار برگزیده

24 آوریل 2018

“اینتر با تک گل ایکاردی یوونتوس را شکست میدهد”

24 آوریل 2018

“اینتر نباید فرصت بردن یووه را از دست بدهد. دی فرای یک پدیده است”

24 آوریل 2018

علاقه ولورهمپتون به پینامونتی

برترین گلزنان لیگ

ایموبیله

لاتزیو

27 گل

ایکاردی

اینتر

25 گل

دیبالا

یوونتوس

21 گل

کوالیارلا

سمپدوریا

18 گل

مرتنس

ناپولی

17 گل

هیگوایین

یوونتوس

15 گل

ژکو

رم

14 گل

فالکه

تورینو

11 گل

پرسیچ

اینتر

10 گل

ایلیچیچ

آتالانتا

10 گل

زاپاتا

سمپدوریا

10 گل

اینگلزه

کیه وو

9 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

آیا موافق استراتژِی سانینگ برای نقل و انتقالات هستید ؟

مقاله: ‘سایه ی دیگو سیمئونه روی نیمکت اینتر’

 

اینتر دات آی آر _ گروه نویسندگان کانون رسمی هواداران اینتر در ایران به طور اختصاصی روی صحبت های دیگو سیمئونه در سالهای اخیر در مورد تمایلش برای مربیگری در اینتر و تاثیر آن روی وضعیت فعلی این تیم متمرکز شده است. 

 

در ماه فوریه سال ۲۰۱۳ زمانی که دیگو پابلو سیمئونه در حال پی ریزی کسب یک موفقیت با اتلتیکو مادرید در جام حذفی اسپانیا بود(ال چولو در نهایت در پایان آن فصل کوپا دل ری را با پیروزی دو بر یک مقابل رئال مادرید با گلهای میراندا و کاستا فتح کرد و زمینه را برای کسب لالیگا در فصل بعد فراهم کرد) اما او هنوز چیزی دیگری در ذهن خود داشت. او در آن مقطع به گاتزتا دلا اسپورت گفت:

“دیر یا زود سرمربی اینتر خواهم شد. حتی قبل از پیوستن به اتلتیکو مادرید من همواره گفته بودم که روزی بعنوان مربی به آنجا باز میگردم. هر چیزی در زمان خودش اتفاق می افتد اما مطمئنا روزی من را بعنوان مربی در میلانو خواهید دید”

سرمربی سابق کاتانیا پس از این مصاحبه حدودا سه بار دیگر نیز علاقه اش برای نشستن روی نیمکت اینتر را به زبان آورده است. بعنوان مثال در یکی از این صحبتها او قبل از نیمه نهایی مقابل بایرن مونیخ در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶ لیگ قهرمانان به مدیاست پرمیوم گفته بود:

“با خاویر زانتی معمولا تلفنی صحبت میکنیم و همانطور که قبلا گفته ام ، ترسی از دوباره بازگو کردن آن ندارم و من روزی بعنوان مربی به اینتر بازخواهم گشت زیرا خاطرات خوبی از حضور در آنجا دارم.”

و یا در آخرین مصاحبه اش (در کنفرانس خبری قبل از دیدار فصل جاری با بایرن مونیخ در آلیانز آره نا) پس از صحبتی که جیوانی (پسرش که مهاجم باشگاه جنواست) در مورد اینکه پدرش روزی سرمربی اینتر میشود نیز گفت:

“همسر ، پسر ، پدر و همه خانواده ی من می دانند که روزی سرمربی اینتر خواهم شد و این موضوع چیز تازه ای نیست.”

پس از اینکه سیمئونه چند ماه قبل مدت قرارداد خود که تا سال ۲۰۲۰ با اتلتیکو مادرید اعتبار داشت را به مدت دو سال کاهش داد (۲۰۱۸ پایان اعتبار قرارداد فعلی او با تیم مادریدی) قابل حدس بود که هدف او از این کار ، تسریع در واقعیت بخشیدن به آرزوی خود یعنی آمدن به اینتر بود. اما این مصاحبه های او و این کاهش مدت اعتبار قراردادش چه تاثیری روی وضعیت فعلی اینتر گذاشته است؟ در ادامه با ما باشید(گفتنیست این مقاله با فرض اینکه سیمئونه در سال ۲۰۱۸ به اینتر می آید نوشته شده است).

در ماه نوامبر ۲۰۱۶ ، زمانی که گمانه زنی های اخراج فرانک دی بوئر سرمربی وقت اینتر ، به اوج خود رسید رسانه ها خبر دادند لورن بلان که یکی از گزینه های هدایت اینتر توسط گروه تجاری سانینگ در نظر گرفته شده بود ، تمایلی برای آمدن به تیم دوران بازی خود ندارد زیرا او برای اجرا کردن ایده هایش ، به قراردادی بلندمدت نیاز داشته و قصد ندارد فقط تا تابستان ۲۰۱۸ روی نیمکت اینتر بنشیند و سپس جای خود را به دیگو سیمئونه بدهد! حتی در مورد گاس هیدینک که گزینه ای دیگر برای جانشینی هم وطنش در نظر گرفته شده بود نیز اخبار مشابهی شنیده می شد که این موضوع تاثیر مصاحبه های دیگو سیمئونه و کاهش قرارداد او با اتلتیکو مادرید را نشان میدهد. پس به طور خلاصه گفتیم به دلیل اینکه اینتر و سیمئونه هدفشان این است که مجددا در آینده ای نزدیک همکاری با یکدیگر را آغاز کنند، نامهای بزرگ حاضر نیستند قبل از او به اینتر بیایند مگر اینکه پیشنهاد وسوه کننده مالی از سوی اینتر به نامهای بزرگ داده شود و یا اینکه مدیران باشگاه روی نام ال چولو خط بکشند که این موضوع بعید به نظر میرسد زیرا اینتر نیز تمایل دارد سیمئونه را بعنوان یکی از بزرگترین مربیان فوتبال دنیا روی نیمکت تیم خود ببیند.”

در اخباری که این روزها میشنویم در صورتی که سانینگ نتواند سیمئونه را به اینتر بیاورد و او در مادرید ماندنی شود، احتمالا لوچانو اسپالتی بعنوان سرمربی جدید اینتر معرفی خواهد شد. ابتدا باید دید آیا اسپالتی یا هر فرد دیگری مثل لئوناردو ژاردیم و یا مارکو سیلوا (نامزدهای هدایت اینتر در فصل بعد) که قطعا از تمایل اینتر و سیمئونه برای همکاری با یکدیگر در آینده ای نزدیک خبر دارند ، حاضر هستند پیشنهاد سانینگ را برای هدایت این تیم به مدت فقط یک فصل قبول کنند؟ اسپالتی که در پایان فصل قراردادش با رم به اتمام میرسد ، اخیرا چند روز پس از جلسه ای که با اینتر داشت (این خبر توسط آلفردو پدولا منتشر شد)، با کوروینو مدیر ورزشی فیورنتینا نیز برای مذاکره در مورد هدایت این تیم ملاقات داشته تا گمانه زنی ها را در مورد این موضوع که از فضای نا آرام اینتر باخبر است و به همین دلیل شاید هدایت فیورنتینا را به اینتر ترجیح دهد ، قوت ببخشد. با توجه به اینکه بعید است نامهای بزرگ هدایت اینتر را قبل از سیمئونه بپذیرند پس این موضوع میتواند اوضاع را برای فصل بعد پیچیده کند. فصل آینده فصلی بسیار مهم برای اینتر و گروه تجاری سانینگ خواهد بود زیرا در آن ، تیمهایی که در رتبه ی اول تا چهارم سری آ قرار میگیرند به طور مستقیم در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ لیگ قهرمانان حضور خواهند داشت. هدفی حیاتی که رسیدن هرچه زودتر به آن را میتوان در میان سخنان تمام اعضای باشگاه شنید(هدف رساندن اینتر به جایگاههای بالای فوتبال اروپا از رسیدن به لیگ قهرمانان آغاز میشود). پس یک مربی بزرگتر میتواند اینتر را برای رسیدن به این هدف کمک بیشتری کند. همچنین وجود یک نام بزرگتر روی نیمکت در جذب بازیکنان در نقل و انتقالات تابستانی نیز تاثیر قابل توجهی دارد. بعنوان مثال الکسیس سانچز و یا خامس رودریگز که این روزها جزء گزینه های اینتر به شمار میروند در صورتی که یک مربی کم اعتبار تر روی نیمکت اینتر حضور داشته باشد بعید است به پیشنهاد نراتزوری ها پاسخ مثبت دهند. پس میتوان به این موضوع نیز اشاره کرد که مصاحبه های دیگو سیمئونه و همچنین تمایل اینتر برای بازگشت او ، علاوه بر اینکه نام های بزرگ را برای آمدن به اینتر قبل از ال چولو راضی نمیکند میتواند باعث این شود که به دلیل عدم وجود این نام بزرگ روی نیمکت ، بازیکنان سرشناس نیز برای آمدن به این باشگاه متقاعد نشوند. برای رسیدن به اهداف بزرگ بازیکنان بزرگ مورد نیاز هستند.

پس آیا بهتر نبود سیمئونه در مصاحبه هایش با خبرنگاران حرفه ای تر عمل میکرد و در مورد تمایلش برای بازگشت به اینتر ، سخنی به میان نمی آورد و در نتیجه باعث این مشکلات کنونی نمی شد ؟ آیا اینتر یک فصل دیگر نیز باید نتیجه نگیرد تا سیمئونه به این تیم بازگردد ؟ مطمئنا بیان تمایل سیمئونه برای آمدن به میلانو فقط به عشق و علاقه اش به اینتر باز میگردد و نه موضوعی دیگر ولی ای کاش آن را بر زبان نمی آورد!  پس حالتی که بیشترین منفعت را برای اینتر دارد این است که سیمئونه عشقش به تیم دوران بازی خود را در عمل ثابت کند و برای آغاز ماجراجویی جدید در سری آ ، تابستان ۲۰۱۷ راهی اینتر شود.قطعا یکی از اهدافی که سیمئونه در اینتر خواهد داشت پایان دادن به سلطه ی یوونتوس در سری آ خواهد بود که این موضوع در کوتاه مدت با قدرت مالی گروه تجاری سانینگ دست یافتنی خواهد بود. قبول کردن پیشنهاد اینتر در تابستان توسط او ، اینتر را از مشکلات قابل پیش بینی فصل آینده محفوظ نگه خواهد داشت.

در مقاله ی بعدی مدیریت اینتر در برخورد با موضوع تمایل سیمئونه و هرج و مرج پیش آمده در پی آن را بررسی خواهیم کرد.

 

    

2 نظر

  • […] در مقاله ی قبلی در مورد رفتار و سخنان دیگو سیمونه و خانواده اش در رابطه با علاقه وی برای پیوستن به اینتر صحبت شد و این موضوع که تا وقتی سایه ی او روی نیمکت اینتر است ، مربیان بزرگ حاضر نیستند به این تیم بپیوندند ، بیان گردید. همچنین مصاحبه های ال چولو را در آن مقاله ذکر کردیم و از غیر حرفه ای بودن بیان تمایلش به رسانه ها ، برای آمدن به اینتر که فقط به دلیل عشقش به این باشگاه بوده نوشتیم. حال در این مقاله از ضعف اینتر در مدیریت این موضوع صحبت خواهیم کرد. […]
  • من یکم با این موضوع مخالفمقرارداد ۲ساله یک عرف تو فوتباله، قطعا مربی بعدی هم پیشنهاد قرارداد ۲ساله خواهد داشت، نتیجه گرفت میشه حفظش کرد و نتیجه نگرفت مجبور نیستیم چندسال دستمزدشو بدیماگه  حواشی در مورد سمئونه بخواد روی روند کاری مربی تاثیر داشته باشه مربی سعی میکنه رو به بازی احساسی بیاره یا بخواد خواسته های طرفدارا رو انجام بده که ما چنین چیزی نمیبینیم، مانچینی، دی بوئر و پیولی هر ۳ بیشتر خلاف خواسته های طرفدارا کار کردن، نمونش همین گابی گل که پالاسیو بهش ترجیح داده میشهولی هر عملی عکس العملی داره، ما تصمیماتی گرفتیم و دقیقا داریم متناسب با اون نتیجه میگیریمبه مربی ساحب سبک(دی بوئر) که برای فهموندن سبکش به بازیکنا حداقل ۴ماه زمان لازم داره ۲هفته وقت دادیمبه مربی در حد رتبه ۱-۳(مانچینی) بازیکنهای در حد رتبه ۷ دادیم و چهارم شدیمالانم در حد رتبه ۳-۴ بازیکن داریم و سطح مربیمون حدود ۶-۹ جدوله، خب میشه نتیجه رو پیشبینی کرد