اخبار برگزیده

1 مارس 2021

انتقاد تند ادر از مالکان چینی

1 مارس 2021

سیزده نکته آماری از دیدار اینتر-جنوا

1 مارس 2021

مصاحبه ی کونته پس از دیدار برابر جنوا

مقاله : یک مربی برای دفاع یک مربی برای حمله

عدم نتایج مطلوب در فصل گذشته ،عدم آماده بودن بازیکنان و انتخابهای اشتباه و فرصت کم به مربیان جدید سبب شد تا پیش از آغاز فصل جدید نراتزوریها برای انتخاب سرمربی جدید خود تلاش زیادی انجام بدهند. اسامی بزرگی همچون آنتونیو کونته،دیگو سیمئونه، لئوناردو ژاردیم، پائولو سوسا، چزاره پراندلی ،مایوریتسو ساری ، مارچلو بیلسا و اوزبیو دی‌فرانچسکو کاندید مربیگری باشگاه بودند. انتخاب اول باشگاه اینتر آنتونیو کونته بوده است و دیگو سیمئونه گزینه بعدی و گزینه سوم اینتر لئوناردو ژاردیم بود که او هم حاضر به ترک پروژه باشگاه موناکو نشد. در نهایت لوچیانو اسپالتی سرمربی فصل گذشته رم،هدایت نراتزوریها را به عهده گرفت. جووانی مارتوشلو، سرمربی امپولی نیز دستیار او شد. مارتوشلو با دانش و تاکتیک های دفاعی خود یکی از ایده آل ترین گزینه های دستیاری اسپالتی به حساب می آید.

یک مربی برای دفاع یک مربی برای حمله:

مطابق با گفته توتو اسپورت و کوریره دلو اسپورت تاکتیک این فصل پیش روی اینتر مطابق با لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا ( NFL) خواهد بود.بدین معنی که اسپالتی متمایل است با دادن مسئولیت به دو مربی وظایف را بین دفاع و حمله تقسیم کند.همچون لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا اینتر یک مربی مخصوص در هر بخش دارد.بدین منظور اسپالتی تیمی با ۵ مربی میخواست که مدارک مربیگری حرفه ای در اروپا داشته باشند. (بالدینی و مارتوشلو  (مربی مخصوص خط دفاع ) دومنیکینی،پانه (مربی مخصوص هافبکها و مهاجمین)) خود اسپالتی هم برای مدیریت در زمین بازی.ضمن اینکه مربی تمرین بازیکنان ” لایا ” خواهد بود و مربی دروازه بانان  “بونایوتی” میباشد که از سال ۲۰۱۳ در اینتر مربی دروازبانان هست و قبلا در اودینزه و رم با اسپالتی کار کرده است. “پروفسور ولپی” نیز دکتر تیم میباشد.

بالدینی مربی کمک فنی و دستیار مارتوشلو ( مربی اصلی در خط دفاع) خواهد بود و پانه نیز همین نقش را برای دومنکینی در خط هافبک و حمله خواهد داشت.

جووانی مارتوشلو کیست؟

مارتوشلو ۴۵ ساله در دوران بازیش هافبک تهاجمی بود.از نکات جالب توجه در دوران بازی او میتوان به زمانی اشاره کرد که اسپالتی جوان سرمربی او در تیم امپولی شد و آنها از لیگ دسته سوم (سری سی ۱ ) به لیگ سری آ صعود کردند.

مارتوشلو پس از بازنشستگی به تیم امپولی بازگشت و به عنوان دستیار تحت نظر آلفردو آگلیتی کار کرد.پس از آن او دستیار مائوریتسو ساری شد.در فصل ۲۰۱۵/۲۰۱۶ او به عنوان دستیار و کمک مربی مارکو جامپائولو در امپولی کار کرد و این تیم را به رده دهم جدول رساند ولی پس از جدا شدن مارکو جامپائولو و انتخاب او به عنوان سرمربی سمپدوریا،مارتوشلو سرمربی تیم امپولی در فصل گذشته (۲۰۱۶/۲۰۱۷) شد.تیم امپولی فصل گذشته برای بقا می جنگید اما با مربیگری مارتوشلو تنها ۶۱ گل دریافت کرد.مارتوشلو به درخواست اسپالتی به تیم اضافه شد تا تجربه جدیدی را در کنار اسپالتی اینبار به عنوان کمک مربی داشته باشد.تخصص او دفاع در عمق (دفاع ارتجاعی) میباشد جایی که عرض زمین به دفاع پوششی داده میشود نه به وینگرها.

بخشی از مصاحبه ای که مارتوشلو با سایت اخبار باشگاه اینتر پس از جدا شدن از تیم امپولی و پیوستن به اینترمیلان داشت:

“من بسیار خوشحال هستم در اینجا هستم.آن هم در باشگاه بزرگی چون اینتر و به عنوان مربی.من بسیار انگیزه داشتم با اسپالتی که سالها ( سه سال) در کنار او بودم و از هم شناخت زیادی داریم کار کنم.نقش اصلی من دستیارفنی است.من اینجا هستم تا خودم را به عنوان مربی تکمیل کنم.من هنوز جای رشد و پیشرفت دارم و باید چیزهای زیادی یاد بگیرم برای همین به این پروژه پیوستم تا بتوانم در آینده به عنوان سرمربی در لیگ ایتالیا کار کنم.”

او رهبری خط دفاعی را هدایت میکند و در این امر بالدینی دستیارش خواهد بود. مارتوشلو در خط دفاع اختیار کامل  دارد وحتی اسم بازیکنان مورد نیاز در لیست خرید دفاع را اوبه اسپالتی میدهد.چنانکه مشاهده شد میلان اشکرینیار و میراندا در خط دفاع در کنار هم بسیار عالی کردند و با عمل کردن به  تاکتیکهای مارتوشلو در مسابقه های پیش فصل اینتر روز به روز بهتر و هماهنگتر شدند.به طوریکه در ۸ مسابقه دوستانه پیش فصل فقط ۶ گل اینتر دریافت کرد که ۴ گل آن مربوط به ماه جولای بود تا روز ۲۱ جولای،برد ۲-۱ مقابل واتنز اتریش، باخت ۲-۱ مقابل نورنبرگ و بازی مقابل شالکه و تساوی ۱-۱٫سپس تیم در کاپ بین المللی تابستان شرکت کرد و ۱-۰ از سد لیون و ۲-۰ از سد بایرن مونیخ گذشت و در بازی مقابل چلسی ۲-۱ برد که تک گل خورده هم کندوگبیا زد.

مارکو دومنیکینی کیست؟

دومنیکینی ۵۸ ساله دستیار همیشگی اسپالتی هست.او کسی هست که به اسپالتی قدرت تهاجمی میدهد. دومنیکینی ابتدا در فیورنتینا دوران بازیش را آغاز کرد. او هافبک بود و بعدها به امپولی پیوست.او بازیکن موفقی نبود اما در مربیگری بسیار موفق بود.او نیز هماننند مارتوشلو پس از بازنشستگی به تیم امپولی پیوست تا اینکه در سال ۲۰۰۵ برای اولین بار دستیار اسپالتی شد و تاکنون یار همیشگی او بوده حتی در تیم زنیت.رم سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ / زنیت ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ و باز هم رم سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ و حالا در اینتر. تاکتیکهای او در رم مشهود بود و اسپالتی قدرت تهاجمی و نیروی محرک تیمش را با کمک او هدایت میکند.جالب است بدانید ۸ بازی در فصل گذشته تیم رم بیش از ۴ گل به حریفان زد و در مجموع تیم رم ۷۵ بار دروازه حریفان خود را در سری آ باز کرد و این یعنی دومین تیم تهاجمی ایتالیا (پس از ناپولی با ۷۸ گل).

و اما اسپالتی:

اسپالتی نیز همچون دومنیکینی ۵۸ سال سن دارد.او در دوران بازیش موفق نبود ولی سرمربی موفقی بود. نقطه اشتراک اسپالتی ،مارتوشلو و دومنیکینی تیم امپولی میباشد.جایی که هر سه در آن بازی کردند و خاطرات خوبی دارند. آن هم در دسته سری سی ایتالیا و جالب هست که هر سه دوران مربیگری خود را در امپولی آغاز کردند.اسپالتی آنچنان که شما نیز میدانید با دستان خالی موفقیتهای خوبی در دوران مربیگری خود به دست آورد تا جایی که در سال ۲۰۰۵ رم مجذوب او شد. درصد برد ۶۶ درصدی او در رم نشان از عملکرد بسیار خوب او میدهد. اسپالتی تیمهای تحت هدایتش در پرس کردن حریف در مرکز زمین و حفظ مالکیت توپ مشهور است و او فصل پیش رتبه ۴ام در این زمینه را داشت.تیم او مرکز زمین را به خوبی هدایت میکند و در اکثر دوئلهای مرکز زمین بازیکنانش جنگنده و برنده هستند.او به همین دلیل والرو را خرید،کسی که دقت پاس ۸۹ درصدی در کارنامه اش است و ۱۵۵۹ پاس موفق در فیورنتینا داشت.وچینو هم تیمی سابق والرو نیز میتواند ببسیار به اینتر در فصل پیش رو کمک کند تا مالکیت توپ به خوبی در اختیار تیم باشد.

 

تاکتیک پیش روی فصل جدید ۲۰۱۷/۲۰۱۸

اسپالتی مانند دیگر مربیان ایتالیایی باهوش و تاکتیکی میباشد و از ترکیبهای مختلفی استفاده میکند.باید منتظر ماند و دید او در بازیهای مختلف از چه تاکتیکی مقابل حریفان استفاده میکند.انعطاف پذیری تاکتیکی اسپالتی را زمان مشخص میکند و ما مروری بر بیشترین احتمالات در این مورد داریم.

اسپالتی به احتمال زیاد از سیستم ۴-۲-۳-۱ در فصل پیش رو استفاده کند زیرا اسپالتی پس از انتخاب به عنوان سرمربی اینتر گفت: “سیستم بازی ۴-۲-۳-۱ کاملترین سیستم بازی است. این سیستم در کسب نتایج تعیین کننده است. تیم باید تعادل داشته باشد و قدرت خط حمله و دفاعی حریفان را هم در نظر بگیرد. تمامی بازی‌ها در تعیین نتیجه نهایی مهم هستند. تمامی جلسات تمرینی هم بسیار اهمیت دارند بازیکنان باید حس کنند که در تیم مهمی هستند. بیست و پنج یا شش امتیاز در ۱۰ بازی چیزی است که باعث می شود قهرمان شوید، بنابراین اعمال برخی تغییرات، حیاتی است. تجریاتی زیادی دارم. ۱-۳-۲-۴ ترکیب کاملی است چون بهترین بازی را از تیم می گیرد. برای پیروزی باید گل های زیادی به ثمر برسانیم. تعادل فاکتور مهمی است اما بالاتر از آن، حمله بهترین تاکتیک است. باید کیفیت بیشتری از خود نشان دهیم. بعد از آن بازیکنان ویژگی های خود را خواهند شناخت تا بدانند چگونه می توانند موفق شوند. برای فهمیدن ارزش این پیراهن، باید آن را سنجید. این کار تاثیر زیادی بر روی عملکرد تیم در زمین بازی می گذارد چون معمولا در زمین حرف ها را می زنند.”

ترکیبی که او در تیم رم و زنیت با آن نتیجه گرفت و حالا او امیدوار است این موفقیت را در اینتر تکرار کند.

……………………………  هاندانوویچ……………………………….

دالبرت (ناگاتومو) …میراندا (مانگالا یا) ……. اشکرینیار….کانسلو (دی آمبروسیو)

……………………گالیاردینی (وچینو)….. والرو(بروزوویچ)……………………………….

پریشیچ……………………ماریو (یووتیچ)………………..کاندروا (کارامو)

…………………………… ایکاردی (ادر یا شیک)……………………….

و اما استفاده از سه مهاجم و ترکیب ۴-۳-۳ ،ترکیب دیگری است که او در تیم رم انجام میداد با بازی دادن به صلاح در وینگر راست و پروتی در چپ،حال او میتواند با کاندروا و پریشیچ این کار را انجام دهد و ایکاردی مانند ژکو در رم نوک حمله خواهد بود.

……………………………  هاندانوویچ……………………………….

دالبرت (ناگاتومو) …میراندا (مانگالا یا) ……. اشکرینیار….کانسلو (دی آمبروسیو)

……… گالیاردینی (بروزوویچ) ………. والرو…………..وچینو…..

پریشیچ……………………ایکاردی (ادر یا شیک)………………..کاندروا (کارامو)

ترکیب دیگری که اینتر در این فصل خواهد داشت سیستم ۴-۴-۲ میباشد.

هوش و درایت اسپالتی در بازی با ویلارئال مشخص شد جایی که اینتر از سیستم ۴-۴-۲ استفاده کرد.استفاده از زوج یووتیچ و ایکاردی سبب شد اینتر در نیمه دوم بسیار هجومیتر عمل کند و دو گل در نیمه دوم به زیردریایی ها بزند.آیا اینتر با خرید پاتریک شیک به این سیستم روی می آورد؟باز هم زمان مشخص میکند.

……………………………  هاندانوویچ……………………………….

دالبرت (ناگاتومو) …میراندا (مانگالا یا) ……. اشکرینیار….کانسلو (دی آمبروسیو)

پریشیچ(بروزوویچ)………والرو(گالیاردینی)…………وچینو(ماریو)……..کاندروا

…………………ایکاردی…..شیک(یووتیچ یا ادر) ……………………

آخرین ترکیب احتمالی اینتر ،۳-۴-۱-۲ خواهد بود جایی که باز دو مهاجم در خط حمله هستند و تیم به سه مدافع اتکا میکند.اسپالتی در نیم فصل اول با تیم رم از همین ترکیب استفاده کرد.

……………………………  هاندانوویچ………………………………..

……..مانگالا(یا…) ………….میراندا……………..اشکرینیار…………

دالبرت(پریشیچ)…..وچینو(گالیاردینی)……….والرو………….. کانسلو (کاندروا)

…………………………..ماریو(بروزوویچ)……………………………

…………………ایکاردی…..شیک(یووتیچ یا ادر) ……………………

امید است در بازیهای نه چندان مهم نیز اسپالتی با بازی دادن به بازیکنان جوان،اعتماد به نفس آنها را بالا ببرد.او با انگیزه دادن تزریق انرژی میتواند باعث موفقیت تیم اینتر و کسب راهیابی به لیگ قهرمانان شود و حتی در طول فصل با اعتماد و بازی دادن به فن هیوسدن ، والیتی و پینامونتی میتواند نشان دهد به بازیکنان جوان اعتماد دارد.

انعطاف پذیری لیگ ایتالیا در سیستم بازی بسیار جذاب است و باید دید تیم اینتر در این فصل با مربیان جدید و بازیکنان جدید چه نتایجی کسب میکند.زمان پاسخگو میباشد.

 

 

 

    

هیچ نظری وجود ندارد