اخبار برگزیده

5 آگوست 2020

“خوشحالم که شاگردانم هنوز آماده رفتن به تعطیلات نیستند؛ اریکسن…”

5 آگوست 2020

اینتر 2-0 ختافه؛ دو قدم دیگر تا فینال!

5 آگوست 2020

احتمال اقدام اینتر برای بازگرداندن بوناتزولی

“مورینیو من را با یک عکس متقاعد کرد؛ دیدار با بارسا و چلسی؟…”

اینتر دات آی آر _ مهاجم کامرونی و سابق نراتزوری می گوید مورینیو، ماتراتزی و موراتی باعث شدند به اینتر بیاید. 

ساموئل اتوئو که در تابستان سال 2009 با ابراهیموویچ معاوضه شد با گاتزتا دلا اسپورت مصاحبه ای انجام داده است.

چشمانم را ببندم و تصویری از فصل سه گانه انتخاب کنم؟ زمانی که جام را به سمت آسمان به بالا می برم و این فقط دست من نیست که جام را نگه داشته. من دست میلیون ها نفر از طرفداران اینتر را نیز می بینم که آن را به همراه من به بالا می برند.

اتوئو در ادامه نیز گفت:

اگر شما روزی یک اینتریستا بوده اید (یک بار برای اینتر بازی کرده باشید) شما یک اینتریستا خواهید مُرد (همیشه اینتری باقی می مانید). مورینیو من را به روشی ساده متقاعد کرد. او برای من عکس یک پیراهن اینتر با شماره 9 را فرستاد و نوشت این برای تو و در انتظار توست. تفاوت زیادی بین دستمزدی که اینتر پیشنهاد کرده بود با آنچه من درخواست داشتم وجود داشت. بنابراین به مارکو برانکا گفتم بیایید اگر در عرض دو سال توانستیم لیگ قهرمانان را فتح کنیم، اختلاف موجود در دستمزد را به پاداش ها تبدیل کنیم. سپس 10 ماه بعد قهرمان اروپا شدیم. ماتراتزی به من پیام داد و گفت اگر به اینتر بیایی ما همه چیز را فتح خواهیم کرد. من شماره او را در لیست مخاطبین خود نداشتم بنابراین از دیمیتریو آلبرتینی پرسیدم و آن واقعا مارکو بود. چنین چیزی در دوران حرفه ای من اتفاق نیفتاده بود. آن پیام در انتخاب و تصمیم من نقش تعیین کننده ای داشت و آنجا بود که رابطه دوستی بین ما آغاز شد. موراتی مدت کوتاهی پس از آن با من تماس گرفت و با زبان فرانسوی گفت اتوئو به من اعتماد کن و تو دوران خوبی را در اینتر خواهی داشت و احساس می کنی در خانه هستی.موراتی درست می گفت. در بازی با بارسلونا من یک مدافع راست بودم اما این اتفاق به دلیل شرایط اضطراری آن بازی رخ داد. علاوه بر این آنچه در آن شب به آن فکر می کردم عملا همان چیزی بود که برای کل فصل در حال فکر به آن بودم. هنگامی که تیاگو موتا اخراج شد مورینیو به من و زانتی پستی که باید در آن قرار می گرفتیم را توضیح داد. حتی وقت فکر کردن به پست خود و نحوه بازی در آن را نداشتم و فقط به خودم گفتم: همه توانت رو بزار… یه چی میشه دیگه…! در انتهای مسابقه این ما بودیم که فینالیست شدیم.

و صحبت های پایانی:

من همیشه دو چیز را از مسابقه با چلسی در لندن به یاد می آورم. اول اینکه مورینیو قبل از بازی به ما گفت هیچ تیمی که من قبلا آن را مربیگری کرده ام نمی تواند شکستم دهد. ما با عزم و اراده متفاوتی راهی زمین شدیم. ما برای خودمان نه، بلکه برای مربی مان بازی کردیم. و دوم استوپ توپی که قبل از گلزنی کردم. به خود گفتم اگر توپ ارسالی را خوب کنترل کنم به سادگی گل می زنم. هنوز آن کنترل توپی که در آن صحنه کردم را در مقابل چشمانم دارم. فینال مادرید؟ صحبت من زیاد طولانی نبود. به تیم گفتم فینال برای بازی کردن نیست بلکه برای قهرمانی است. گفتم یا ما در زمین می میریم و جام را به میلانو می آوریم یا اینکه به دلیل بازگشت بدون جام به میلانو می میریم. پس بیایید با جام به خانه برگردیم.
    

هیچ نظری وجود ندارد