اینتر دات آی آر _ به نظر می رسد بخشی از مشکلات مالی اینتر به زودی حل می شود.

اینتر رسما از طریق خبرگزاری آنسا اعلام کرد که گروه Suning، مالکان 69 درصد از سهام این باشگاه، به منظور حل مشکلات مالی نراتزوری با اوکتری کپیتال (Oaktree Capital) به توافق رسیده اند تا از این گروه آمریکایی وام 275 میلیون یورویی دریافت کنند. در این بیانیه آمده:

پس از فرآيند ارزيابی دقيق وضعيت مالی و با یک چشم انداز بلند مدت برای پروژه، امروز یک قرارداد تأمین مالی با وجوه تحت مدیریت اوکتری کپیتال نهایی شده است. با این وام، سهامدار باشگاه (سونینگ) با هدف غلبه بر مشکلات و جبران فرصت های از دست رفته در دوره همه گیری ویروس کرونا، همچنان به حمایت از اینتر ادامه خواهد داد.

اینتر در اعلامیه خود روشن نکرده که آیا اوکتری قرار است جایگزین لیونراک (مالک 31 درصد اینتر) شود یا خیر اما منابع مختلف گفته اند چنین اتفاقی در آینده ای نزدیک رخ می دهد. گفته می شود این وام اعطا شده توسط اوکتری، قبل از انتقال به حساب های اینتر، در ابتدا به کمپانی Great Horizon (مستقر در لوکزامبورگ) که Suning از طریق آن اینتر را تحت کنترل دارد، پرداخت خواهد شد. باز پرداخت وام نیز به این دلیل بر عهده شرکت Great Horizon گذاشته شده که بر میزان بدهی های اینتر افزوده نشود. در واقع suning سهام 69 درصدی خود در اینتر را به عنوان گرو قرار داده تا در صورت عدم بازپرداخت این وام طی 3 سال آینده، سهام آنها به گروه آمریکایی برسد.

مرتضی بابایی
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *