اخبار برگزیده

24 آوریل 2018

“اینتر با تک گل ایکاردی یوونتوس را شکست میدهد”

24 آوریل 2018

“اینتر نباید فرصت بردن یووه را از دست بدهد. دی فرای یک پدیده است”

24 آوریل 2018

علاقه ولورهمپتون به پینامونتی

برترین گلزنان لیگ

ایموبیله

لاتزیو

27 گل

ایکاردی

اینتر

25 گل

دیبالا

یوونتوس

21 گل

کوالیارلا

سمپدوریا

18 گل

مرتنس

ناپولی

17 گل

هیگوایین

یوونتوس

15 گل

ژکو

رم

14 گل

فالکه

تورینو

11 گل

پرسیچ

اینتر

10 گل

ایلیچیچ

آتالانتا

10 گل

زاپاتا

سمپدوریا

10 گل

اینگلزه

کیه وو

9 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

آیا موافق استراتژِی سانینگ برای نقل و انتقالات هستید ؟

“پنج راهکاری که اینتر باید در تابستان انجام دهد”

اینتر دات آی آر ـ استفانو پیولی سه شنبه شب پس از شکست برابر جنوا و هفتمین بازی بدون برد اینتر از سمتش برکنار شد تا سردرگمی مجموعه اینتر بیش از پیش نمایان شود.

پس پیروزی ۷-۱ اینتر در مقابل آتالانتا در روز ۲۲ اسفند سال گذشته ، آبی و مشکی پوشان شهر میلان دیگر رنگ پیروزی را در دیدار های خود ندیده اند؛پس از آن بازی اینتر در هفت مسابقه بعد خود تنها دو امتیاز توانست کسب کند که در نهایت منجر به ایجاد تنش و اخراج سرمربی اینتر شد.در بازی های اخیر تصمیمات تاکتیکی و تعویض های استفانو بسیار مورد انتقاد قرار گرفت.

دوران پس از پیولی برای اینتر خیلی حساس و تعیین کننده است. اینتر خیلی سریع شروع به تغییرات در ساختار خود کرد و در اولین گام والتر ساباتینی به عنوان مدیر فنی باشگاه انتخاب شد.متاسفانه برون رفت اینتر از مشکلات زمان بر است و ساباتینی و آسیلیو (که به نظر میرسد تنزل رتبه پیدا خواهد کرد) از همین حالا باید برای فصل بعد تلاش کنند.

در این مقاله قصد بررسی پنج راهکار اینتر برای بازگشت به دوران پرشکوه گذشته را داریم.

 

  • قدم اول :جذب یک مربی در کلاس جهانی

مدیران اینتر باید به این نتیجه برسند که اخراج دیگر جوابگو نیست.چند نام دیگر باید به اینتر بیایند و شکست خورده باشگاه را ترک کنند؟فرانک دی بوئر، والتر ماتزاری، آندره آ استراماچونی، کلودیو رانیری، رافا بنیتز، لئوناردو، جیان پیرو گاسپرینی، مانچینی و پیولی همگی در اینتر به بن بست رسیدند.به نظر میرسد اینتر رقابت دیگری را آن هم در اخراج مربی آغاز کرده است و قصد دارد رکورد پالرمو را در این زمینه بشکند.برای هواداران باشگاه با اصالتی مانند اینتر این تغییرات پی در پی بسیار رنج آور است.

به نظر میرسد دیگر سانینگ به این نتیجه رسیده است که سکان هدایت اینتر را به فرد مجربی بدهد.

اولین احتمال برای نیمکت اینتر کمی پیچیده است.رسانه ها از جابه جایی های بزرگی بر روی نیمکت تیم های مطرح ایتالیایی خبر میدهند.بدینگونه که در صورت اخراج مونتلا ،او به رم خواهد پیوست و روبرتو مانچینی جایگزینش خواهد شد.اسپالتی هم پس از دو فصل موفق رم را به مقصد اینتر ترک خواهد کرد.

اما آیا نام اسپالتی برای اینتر کافی است؟چرا مدیران اینتر به دنبال توماس توخل نمیروند؟یا حتی سرمربی موفق اتلتیکو مادرید را راضی به هدایت تیم خود نمیکنند؟دیگو سیمئونه در گذشته از علاقه خود برای بازگشت به تیم سابقش سخن گفته که این میتواند انگیزه ای برای مدیران اینتر باشد.درست است اینتر در چند فصل اخیر سیر نزولی را طی کرده است و دیگر آن باشگاه درجه یک اروپایی نیست اما همچنان بواسطه تاریخ باشگوه و هواداران پرشمار میتواند نامی جذاب برای مربیان حاذق باشد.

 

  • قدم دوم:مشخص کردن آینده ایکاردی

 

ماموریت بعدی اینتر روشن کردن تکلیف مهاجم گلزن و باکیفیت خود یعنی ایکاردی جوان است.او تا به اینجا در ۳۳ بازی لیگ توانسته ۲۴ گل به ثمر برساند. با وجود ابراز علاقه خود بازیکن مبنی بر ماندن در تیم اما همچنان شایعات جسته و گریخته ای پیرامون او وجود دارد.

کاپیتان ۲۴ ساله اینتر در ابتدای فصل درگیری هایی با اولترا های اینتر داشت که وضعیت متشنجی را برای ایکاردی و باشگاه به ارمغان آورد.فرانک دی بوئر پس از اخراج یکی از دلایل افت تیم را ماجراهای ایکاردی و کوروانورد دانست.هر چند دو طرف توانستند بعد ها به توافق برسند اما این موضوع در سابقه ایکاردی یک نقطه تاریک باقی خواهد ماند.

هفته گذشته نیز گاتزتا دلو اسپورت گزارش داد سران سانینگ از نحوه رهبری ایکاردی به عنوان کاپیتان رضایت نداشته و احتمال پس گرفتن بازوبند از وی وجود دارد.در صورت بروز همچین اتفاقی قطعا روابط بین ایکاردی و باشگاه تیره و تار خواهد شد که همین موضوع آینده مائوریتو را در هاله ای از ابهام قرار خواهد داد.

 

  • قدم سوم :  استفاده از استعداد های جوان ایتالیایی

مدیران اینتر برای درک بهتر موضوع کافی است نگاهی به ترکیب تیم همشهری خود بیندازند.روسونری در این فصل از حضور استعداد های جوانی همچنون دوناروما ، لوکاتلی و رومانیولی استفاده برد که نوید بخش آینده ای روشن برای آن ها است.هر چند اینتر نیز از قافله عقب نمانده و در پنجره نقل و انتقالاتی گذشته روبرتو گالیاردینی را از آتالانتا به خدمت گرفتند.آندره آ‌ پینامونتی ۱۷ ساله که از استعداد های ناب ایتالیا به شمار میرود نیز در این فصل اولین بازی خود را برای نراتزوری انجام داده است.پس اینتر میتواند به جای خرید بازیکنان خارجی ـ لزوما نمیتواند بد باشد ـ از استعداد های درون ایتالیا استفاده کند.اینتر در چند سال گذشته در حال از دست دادن روح ایتالیایی خودش است.

 

  • قدم چهارم : استفاده از مهارت های ساباتینی

تا کنون هیچ صحبتی مبنی بر اینکه ساباتینی قرار است اختیارات پیرو آسیلیو (که به تازگی قراردادش تا ۲۰۲۰ تمدید شده است) را در اختیار بگیرد نشده است اما گمان میرود آسیلیو از مقام خود تنزل یافته و ساباتینی نفوذ بیشتری پبدا خواهد کرد.

ساباتینی کار خود را به عنوان مدیر فنی و به طور همزمان هم در اینتر و هم در جیانگ سو آغاز کرده است اما خواسته مالکان باشگاه این است که او بیشتر تمرکز خود را متوجه اینتر کند.شاید پست مدیریت فنی برای ساباتینی آنچنان باب میل هواداران نباشد اما سانینگ امیدوار است وی بتواند موفق آس رم را اینبار در اینتر تکرار کند.

پالوتا در سال ۲۰۱۱ ساباتینی را به سمت مدیر ورزشی باشگاه رم منصوب کرد و او توانست طی مدت سه سال رم را به صدر تیم های سری آ برساند.شهرت ساباتینی در جذب ستاره ها بسیار زبانزد است.محمد صلاح ، نایگولان ، اریک لاملا ، استروتمن ،مارکینیوس ، بن عطیه ، الشعراوی و.. نمونه هایی از خرید های موفق او بودند.فروش لاملا ، بن عطیه و مارکینیوس با قیمت مناسب نیز تحسین برانگیز بود.

 

 

  • قدم پنجم:نجات گابیگل

مهاجم برزیلی اینتر گابریل باربوسا ملقب به گابیگل سال گذشته در حالی به اینتر پیوست که بسیاری او را یکی از درخشان ترین استعداد های آمریکای جنوبی میدانستند؛اما او در این فصل به ندرت فرصت بازی کردن را کسب کرده است.

تا پیش از اخراج پیولی اوضاع برای باربوسا اصلا خوب پیش نمیرفت و او قطعا از پیشنهاد بازی برای تیم دیگری استقبال میکرد اما با خروج پیولی اوضاع میتواند فرق کند.مربی جدید میبایست تضمینی برای آینده به گابریل دهد.در غیر اینصورت این بازیکن چاره را در بازی کردن برای تیم دیگری خواهد دید.

    

هیچ نظری وجود ندارد