اینتر دات آی آر _ نگاهی به نکات منتشر شده توسط اینتر و اپتا از دیدار روز گذشته برابر کالیاری:

  1. اینتر اولین تیمی است که در هر 11 بازی نخست سری آ در نیم فصل دوم پیروز شده و از رکورد آث میلان در فصل 1989/90 که 10 برد متوالی بود پیشی گرفته است. گفتنی است تا قبل از مسابقه دیروز نیز اینتر اولین تیمی نام گرفته بود که از زمان 3 امتیازی شدن هر برد (1995)، 10 دیدار ابتدایی خود در نیم فصل دوم را با برد پشت سر گذاشته بود.
  2. اینتر پس از 77 دقیقه موفق به گلزنی برابر کالیاری شد. این دیرترین گلی است که اینتر فصل جاری در زمانی که بازی 0-0 دنبال می شود به ثمر رسانده است.
  3. اینتر در 9 مسابقه از 13 مسابقه اخیر خود در سری آ موفق به بسته نگه داشتن دروازه اش شده است.
  4. اینتر برای چهارمین بار در تاریخش موفق به کسب حداقل 12 پیروزی خانگی متوالی شده است. سه بار دیگر نیز به سال های 1950، 1971 و 2011 باز می گردد.
  5. اینتر همچنان به گلزنی در بازی های خانگی ادامه می دهد. آخرین مرتبه ای که اینتر در جوزپه مه آتزا نتوانسته گلزنی کنند به بازی برگشت فصل قبل مقابل فیورنتینا باز می گردد (تساوی بدون گل در تابستان قبل). اکنون اینتر در 16 بازی متوالی خانگی خود موفق به گلزنی شده است (41 گل در 16 بازی خانگی آخر).
  6. چهار بازیکن اینتر در فصل جاری سری آ، آمار حداقل 5 گل و 5 پاس گل داشته اند (همچنین 4 بازیکن آتالانتا نیز چنین آماری دارند). در بین تیم های لیگ ایتالیا، هیچ تیمی نبوده که بیشتر از 4 بازیکن با آمار حداقل 5 گل و 5 پاس گل داشته باشد (لائوتارو، لوکاکو، حکیمی و سانچز).
  7. اشرف حکیمی روز گذشته برای اولین بار از سپتامبر و دیدار برابر فیورنتینا (اولین بازی فصل) در جوزپه مه آتزا موفق به دادن پاس گل شد.
  8. متئو دارمیان برای سومین بار در این فصل گلزنی کرد (2 بار در سری آ و یک بار در لیگ قهرمانان). دارمیان در زمینه تاثیر گذاری روی گل ها در طول یک فصل (در سری آ و لیگ برتر) از خود یک رکورد شخصی ثبت کرد. او در این فصل از سری آ روی 4 گل تاثیر داشته (2 گل و 2 پاس گل) که قبلا چنین تاثیری روی گل ها در کارنامه اش ثبت نشده بود.
  9. ماتیاس وسینو در برابر کالیاری صدمین حضور خود در بازی های اینتر را تجربه کرد. هافبک اروگوئه ای 83 بازی در سری آ (8 گل)، 4 بازی در کوپا ایتالیا، 8 بازی در لیگ قهرمانان (2 گل مقابل دورتموند و تاتنهام) و 5 بازی در لیگ اروپا (1 گل) برای اینتر انجام داده است.
  10. سمیر هندانوویچ برای سیصدو هشتادو دومین بار پیراهن اینتر در تمامی رقابت ها را بر تن کرد و از نظر تعداد بازی برای نراتزوری با ایوان بوردون (بین سال های 1970 تا 1983) برابر شد. در بین دروازه بانان تاریخ اینتر والتر زنگا با 473 بازی بیشترین مسابقه با پیراهن نراتزوری را انجام داده و پس از او هندانوویچ و بوردون با 382 حضور به طور مشترک در رده دوم قرار دارند. سزار (300 بازی)، پالیوکا (234 بازی) و تولدو (233 بازی) نیز در رده های بعدی قرار گرفته اند.
مرتضی بابایی
12 آوریل 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.