اخبار برگزیده

24 مارس 2019

“ال تورو یک قهرمان بالقوه است”

24 مارس 2019

اینتر در روزهای آینده با نمایندگان برخواین تماس جدید برقرار خواهد کرد

24 مارس 2019

اینتر با نمایندگان کواچیچ در تماس بوده است

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

تحليل بازى هفته ى سوم؛ سازى كه كم كم كوك مى شود!

غروب در رناتو دلارا باب ميل هواداران آغاز نشد. تركيب تيم ، غايبى مهمى همچون كاپيتان مائورو داشت و البته ال توروىِ جانشين هم از گزند مصدوميت در امان نمانده بود.

بازگشت ها اما اميدوار كننده بود، جايى كه ناينگولان اولين بازى رسمى خود را براى تيم انجام ميداد و البته گالياردينى بعد از فرم عالى اواخر فصل قبل خود دوباره با هافبك كروات تيم زوج خط هافبك را ساخته بودند. لوچيانو به سيستم مورد انتظار 4-2-3-1 بازگشت و مطابق انتظار هندانوويچ در درون چارچوب بود. از راست به چپ به ترتيب دى آمبرزيو، دى فراى ، اشكرينا و آساموا خط دفاع را بنا كرده بودند و زوج گالى-برزو هافبك هاى دفاعى و پشت سر پوليتانو، ناينگولان و پريسيچ بودند. با مصدوميت هاى بدموقع به ناچار كيتا بالده ى نا بلد در نوك پيكان تيم قرار داشت.
بازى از سمت اينتر پر فشار آغاز شد. دو موقعيت بسيار عالى در ابتداى بازى نويد تكرار نيمه ى اول در برابر تورينو را داشت. بلونياىِ پيپو اينزاگى اما به شدت رو راست بود! دفاع فشرده با حداكثر نفرات نويد روز سختى را به اينتر مى داد. در روزى كه عناصر خط حمله ى تيم براى اولين بار در كنار هم قرار مى گرفتند فقط صبر و پاس هاى متعدد گره كور دفاع حريف چغر را باز مى كرد.

نراتزورى تقريبا نيمى از نيمه ى اول را به پاس هاى متعدد و تعويض مكرر بازى از چپ به راست و بالعكس سپرى كرد تا راهى براى نفوذ به قلب دفاع فشرده ى بلونيا پيدا كند. پاس هاى ساده و سالم كه كمتر نظم دفاعى ميزبان را باز مى كرد. عدم همكارى مناسب در جناحين و حركات تركيبى براى دور زدن مدافعين، تنوع حملات اينتر را به شدت كاهش مى داد. دى آمبرزيو توانايى پا به توپ مناسبى را نداشت و حمايت از پوليتانو در جناح راستبه خوبى انجام نمى شد. شايد تغييرات پست بازى مثلث خط حمله ى تيم و بازى ناينگولان در نزديكى كيتا بالده براى افزايش نفرات در محوطه ى جريمه از معدود راهكار ها بود. شاگردان اسپالتى با تغييرات بسيار در تركيب نسب به فصل قبل و مخصوصا در فاز هجومى، راه درازى را تا باز كردن دفاع تيم هاى ايتاليايى در اينگونه بازى ها دارد اما صبر و تكرار، قطعا اينتر را در اين امر قدرتمند تر مى كند.

نيمه ى اول اما دقايقى به شدت آرام را هم پشت سر گذاشت، جايى كه بلونيا كم و بيش در زمين اينتر صاحب توپ شد بازى مدام در حال رفت و آمد بود. به جز چند موقعيت جدى در ابتداى بازى و چند حمله ى كم اثر تر در ادامه، بازى با نتيجه ى بدون گل در نيمه ى اول به پايان رسيد.
شروع نيمه ى دوم براى دو تيم بدون تغيير بود. اينتر از ابتدا مالك توپ و ميدان بود. هافبك هاى دفاعى تيم به كمك مدافعين بارها توپ را به سرعت از حريف گرفتند و دوباره حملات با حوصله ى شاگردان اسپالتى شروع مى شد. نكته ى مهم، انرژى بالاى تيم و سماجت مثال زدنى بازيكنان بود. اينتر موقعيت جدى خلق نمى كرد، سانتر هاى پر تعدادى انجام نمى داد و حتى از شوت هاى پر تعداد به دليل بسته بودن دفاع هم خبرى نبود.

اما در بيست دقيقه ى ابتدايى نيمه ى دوم، پاسكارى هاى با حوصله و پرس سنگين در زمان لو رفتن توپ بر روى دفاع بلونيا، بى اغراق محدوده اى به طول سى متر در عرض زمين بازى براى بلونيا ساخته بود. صبر و البته تلاش اينتر بالاخره نتيجه داد و روزنه اى در دل دفاع، راجا ناينگولان را به اولين گل خود براى اينتر رساند. در كل بازى بلونيا دو موقعيت داشت كه هر دو با ارسال از جناحين به روى دروازه و ضربات سر ايجاد شد.

مدافعين كنارى اينتر با قد و قامت تقريبا كوتاه خود، مدافعين ميانى را مجبور به پوشش فضا ها مى كردند كه همين امر نظم خط دفاع را دو صحنه به هم ريخت. نكته ى مثبت بازى ديروز بر خلاف بازى با تورينو، بالا بازى كردن بازيكنان حتى بعد از گل بود. پس از چند دقيقه حمله ى احساسى بلونيا پس از گل، اينتر دوباره به بازى مسلط شد. پس از ترك زمين توسط ناينگولان به دليل مصدوميت و ورود وسينو و در ادامه حضور كاندروا، اينتر با سه هافبك مركزى همچنان تسلط بر بازى داشت. گل دوم و سوم اينتر هم بعد از دقيقه ى هشتاد و با باز شدن دفاع بلونيا از راه رسيد.

هر چند با نبود ايكاردى و لوتارو، موقعيت هاى اينتر براى گشودن زود هنگام دروازه ى ميزبان از بين رفت، اما صبر و پشتكار تيم اسپالتى مهم ترين نكته ى بازى ديروز بود. گالياردينى با نمايش بينظير خود در بازى ديروز، دوباره هواداران افعى را به استعداد سابق و بازيكن كامل فعلى خود بيشتر كرد. همبستگى و تعويض هاى قبراق و با انگيزه كه يك گل(كاندروا) و يك پاس گل(وسينو) را به ارمغان آورد از ديگر نشانه هاى مثبت اينتر بود.

شخصا همانطور كه در يادداشت هفته ى قبل پيش بينى كرده بودن با بازگشت گالياردينى و حضور نينجا در پست ده و به تبع آن اجراى سيستم 4-2-3-1 مشكلات زيادى از سرمربى اهل توسكانى را حل و فصل خواهد كرد، عقيده دارم با گذشت فصل و البته كمتر شدن مصدومیت ها، بازى اينتر روان تر از قبل خواهد شد. معماى تمامى پست ها و البته شيوه ى بازى ديگر دغدغه نخواهد بود و هماهنگى و البته آمادگى همچون نود دقيقه نمايش برابر بلونيا فصل اينتر را با جذابيت هاى بيشترى همراه مى كند. شگفتى و لذتى كه حد آن به جاه طلبى، شانس و البته هنر اسپالتى باز مى گردد.

 

 

    

5 نظر

  • درود بر یعقوب خان امیدوارم اینتری هایه عزیز به نسبت تیمی که برای هواداری انتخاب کردن آستانه صبر و تحملشون رو هم بالا ببرن ... قبلا هم گفتم اگه تغییرات زیادی برایه یک تیم اتفاق میفته باید کمی برای هماهنگی صبر کرد همچنین این رو هم باید بگم که اگر قرار بود نتایج چند هفته ابتدایی ملاک نتیجه گیری سرنوشت یک تیم بود ما در این فصول گذشته حداقل باید صاحب 3 اسکودتو میشدیم خوبیم قطعا بهتر هم میشیم بزرگترین مشکل ما اینه که فعلا تیم 90 دقیقه ای نیستیم و بهتره بگم تیم 50 60 دقیقه ای هستیم و برای تبدیل به یک تیم مقتدر 90 دقیقه ای کمی باید حوصله خرج بدیمدرود بر اینتریایه صبور و هواداران منصف به امید بهترینا برایه اینتر و اینتری