اخبار برگزیده

25 می 2019

چهار خبر کوتاه نقل و انتقالاتی شنبه بیست و پنجم می

25 می 2019

ناپولی در موقعیت بسیار بهتری نسبت به اینتر برای جذب دی پائول

25 می 2019

در راه بودن سرمایه گذاری های بیشتر از سوی خانواده ی ژانگ برای اینتر

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

یادداشت هفته ی پنجم؛ تلاش برای بهتر شدن

 

اینتر دات آی آر _ در ادامه تحلیل های بازی های اینتر با تحلیل بازی دیشب در خدمت شما هستیم:

بعد از برد دلچسب لحظات آخری در برابر تاتنهام، اینتر با روحیه ی بالا به بندر جنوا رفت تا در برابر یکی از آماده ترین تیم های حال حاضر لیگ قرار بگیرد. اینتر در لوئیجی فراریس با هندانوویچ، اشکرینا، میراندا، دی آمبرزیو، آساموا، وسینو، برزوویچ، ناینگولان، پولیتانو، کاندروا و ایکاردی و سیستم پایه ی خود(4-2-3-1) به مصاف حریف سر سخت خود رفت. نکته ی قابل توجه ترکیب اینتر حضور کاندروا در جناح چپ و نیمکت نشینی پریسیچ بود. در برابر تاتنهام هم هافبک ایتالیایی دقایقی در این پست بازی کرد و دوباره این اتفاق در برابر سمپدوریا هم افتاد. کاندروا با حرکات انفجاری اما تصمیم گیری های بد موقع، قدرت شوت زنی بالا اما کم توان در دریبل زنی، گزینه ی مناسبی برای حضور در جناح چپ نیست. کاندروا تمام خصوصیات بالا را در جناح راست هم دارد اما سال ها بازی در آن منطقه و البته درک متقابل از دفاع راست، دی آمبرزیو، کمک شایانی برای نمایش عملکردی بهتر به او می کند. در نیمه ی دوم با حضور در پست تخصصی خود، نمایش کل تیم را تحت تاثیر قرار داد و موقعیت های مناسبی خلق شد.
اینتر در نیمه ی اول کمی بیش از حد به حریف خود احترام گذاشت. هر چند با حضور مهاجمانی سریع همچون کوالیارلا و دفرل(آقای گل فعلی لیگ) و فرم این روز های شاگردان جامپائولو، رعایت جانب احتیاط توسط اسپالتی طبیعی بود. ارتباط بین خطوط و از آن مهم تر همکاری رجیستا(برزوویچ) با تراکویستا(ناینگولان) در بیشتر دقایق بازی قطع بود. دفاع های کناری نفوذ زیادی انجام نمی دادند و بیشتر توپ ها به کانال های کناری تیم منتقل می شد. نیمه ی اول نه ضعیف ترین، که یکی از خنثی ترین نیمه های اینتر در فصل جاری بود که یکی از دلایل اصلی آن آگاهی از قدرت سمپدوریا و البته ترس از تکرار اتفاقات بازی با پارما بود. اینتر به وضوح دچار مشکلات بدنی است اما به همین روشنی، تلاش برای بهتر شدن در میان تیم دیده می شود. با افزایش رقابت در خطوط مختلف تیم، بازیکنان سعی در اثبات توانایی های خود در زمان های کم به دست آمده دارند. کاندروا و والرو دو مثال شاخص این موضوع اند که هر دو در شرایط خوب خود هستند.
در نیمه ی دوم با برگشت کاندروا به پست اصلی خود، اینتر به شدت خطرناک نشان داد. هر چند ایجاد تمام موقعیت ها از کنال های کناری باب میل هواداران نراتزوری نیست، اما تحرک و تلاش تیم در نیمه ی دوم ستودنی بود. پاس های چند ده متری برزوویچ، نوید بازگشت ستاره ی کروات به فرم ایده آل را می داد. پاس هایی که مرتبا بین کاندروا و پولیتانو و در اواخر بازی کیتا و پریسیچ تقسیم می شد تا راهی برای بازگشایی دروازه ی شاگردان دونده و انرژیک جامپائولو پیدا شود. همه ی تلاش ها و البته مبارزه با اتفاق عجیبی همچون VAR بالاخره در دقیقه ی 94 جواب داد و برزوویچ، با گلی زیبا و حساس خود و تیم را به رقابت های سری آ برگرداند.
البته که باید برای این برد ارزشمند از خط دفاعی تیم تمجید سزاوارانه ای انجام بشود به خاطر نود دقیقه حفظ و حراست از دروازه ی خود در برابر یکی از بهترین خطوط حمله ی لیگ تا شرایط برای تیم بدتر از این پیش نرود.
شاگردان اسپالتی و خود او، در تلاش برای نمایش های بهتر هستند و در این راه دو مورد مصدومیت و نا آمادگی فیزیکی، بیشتر از قبل خود را نشان می دهد. راهکار ها برای حل این دو مشکل از قلم نویسندگان و تحلیلگران و البته از مسائل تاکتیکی نمی گذرد، این دو مشکل را باید کادر اسپالتی و خود او در آپیانو جنتلیه(زمین تمرین اینتر) حل کنند. با عبور از هفته های اولیه، فشار بر اسپالتی بیشتر می شود، او باید هنر خود را در هفته ها و ماه های سخت پیش رو نشان دهد. هواداران اینتر امسال با مهره های جذب شده توقعات معقولانه اما هیجان انگیزی دارند. موردی که شخصا به آن بسیار امیدوارم، ایجاد روحیه ی رقابت درون تیمی و البته جنگندگی و میل به بردن حتی در لحظات پایانی است. اسپالتی با مهره ها و عملکرد های بد تعارف ندارد و نیمکت تیم از بازیکنان پر انگیزه تشکیل شده است. با برگشت مصدومان، رقابتی شدن فضای اینتر بعد از سال ها نمود بیشتری پیدا می کند و این شاید در نهایت کاتالیزور مناسبی برای باز شدن گره کور تاکتیکی این روز های تیم باشد.

    

هیچ نظری وجود ندارد