اخبار برگزیده

26 می 2019

امکان دارد انتقال موزس به اینتر پیچیده شود

25 می 2019

چهار خبر کوتاه نقل و انتقالاتی شنبه بیست و پنجم می

25 می 2019

ناپولی در موقعیت بسیار بهتری نسبت به اینتر برای جذب دی پائول

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

یادداشت هفته ی دوم لیگ قهرمانان؛ نمایش قدرت با چاشنی ِ کامبک!

پس از پیروزی دراماتیک برابر تاتنهام در هفته ی اول، نراتزوری در هفته ی دوم با آیندهوون، صدرنشین فعلی لیگ هلند، دیدار کرد.

اسپالتی با استراحت به چندین بازیکن ترکیب اصلی در دیدار برابر کالیاری، با ترکیبی کامل به مصاف همتای هلندی خود، مارک فن بومل رفت. ادامه ی روند پیروزی در برابر پی اس وی، قطعا گامی بلند برای صعود اینتر از مرحله ی گروهی و تثبیت شرایط مثبت تیم بود.
هندانوویج، دی فرای، اشکرینا، دی آمبرزیو، آساموا، وسینو، برزوویچ، ناینگولان، پولیتانو، پریسیچ و ایکاردی ترکیب آشنا و قابل انتظار سرمربی ایتالیایی با سیستم 4-2-3-1 بود.
تفکرات هر دو سرمربی در نحوه ی قرار گیری بازیکنان و تاکتیک مدنظرشان، خیلی زود نمایان شد. آیندهوون با وجود بازی در زمین خودی به دنبال تجمع در دفاع و استفاده از ضد حملات بود و شبیه به رقبای میانه جدولی اینتر در سری آ با کیفیت و البته سرعتی بالاتر در پی کسب پیروزی خانگی بود.
اینتر بدون ترک عادت هفته های اخیر خود، بازی را با فشار و سرعت بالا شروع کرد. حرکات ترکیبی در کانال های کناری و تلاش برای دور زدن دفاع لایه ای میزبان در دستور کار تیم قرار داشت. پرس شدید بر روی دفاع حریف بازدهی مناسبی داشت و باز پس گیری توپ با دوندگی هافبک های مرکزی و حمایت بازیکنان از یکدیگر به صورت مناسبی به ثمر می رسید. اینتر با سانتر های دقیق تر نسبت به بازی های قبلی خود، موقعیت های خطرناکی را بر روی دروازه ی حریف ایجاد می کرد. علاوه بر این، استفاده از توپ های سوم و شوت زنی هافبک های اینتر، فشار مضاعفی را به خط دفاعی آیندهوون وارد می کرد.
حریف هلندی هم چندان دست و پا بسته نبود. شاگردان فن بومل به محض دریافت توپ و خروج از پرس منطقه ای مهمان جسور خود، با فشار به دفاع های کناری اینتر قصد ایجاد موقعیت داشتند. حملاتی که اکثر آنها از لوزانوی خوش تکنیک و سرعتی شروع می شد و با نفرات نسبتا پر تعداد در حوالی محوطه ی جریمه اینتر ادامه پیدا می کرد. دو تیم از نظر قوای بدنی بسیار آماده بودند و سرعت بازی بسیار بالا و در حد کلاس لیگ قهرمانان بود. پس از عدم استفاده ی نراتزوری از موقعیت های مناسب خود، پابلو روزاریو با پاس لوزانوی مکزیکی در موقعیت شوت زنی قرار گرفت و به زیبایی دروازه ی اینتر را بر خلاف جریان بازی باز کرد.
ضعف برزوویچ در پوشش فضا های جلوی مدافعین مرکزی اینتر که در یادداشت های قبلی به آن اشاره شده بود، این بار تاوان سختی برای تیم به همراه داشت.
پس از دریافت گل، اینتر همچنان با سرعت گردش توپ بالا در پی ایجاد موقعیت گلزنی مخصوصا از کناره های زمین بود و پی اس وی فضا های خالی بیشتری برای زدن ضربه های بعدی در اختیار داشت. شاگردان اسپالتی که از نظر بدنی بسیار آماده نشان می دادند، در ایجاد فرصت های گلزنی همچنان موفق بودند و در پی یک حمله ی پر دامنه، ناینگولان روی ریباند توپ ایکاردی، با شوتی سرکش کار را در اواخر نیمه ی اول به تساوی کشاند. اینتر با نمایشی پر قدرت و کوبنده در نیمه ی اول، بهترین 45 دقیقه ی فصل خود را رقم زد. ناینگولان علاوه بر گل زیبای خود، بارها به خوبی قطار هجومی اینتر را به حرکت در آورد. مثلث هجومی اینتر با تحرک بالا، فرصت تمرکز کافی را از حریف خود می گرفتند و با اضافه شدن فول بک ها و البته وسینو به یک سوم دفاعی حریف، مشکلات تیم هلندی بیشتر هم می شد.
در اکثر دقایق نیمه ی اول، اشکرینا و دی فرای با تسلط کافی در گردش توپ، حوالی میانه ی زمین دیده می شدند و تا فشردگی نفرات در زمین پی اس وی به حداکثر برسد.
17 شوت به سمت یاران کاپیتان دی یانگ، نشان از قدرت غالب اینتر در این نیمه داشت.
با شروع نیمه ی دوم، تلاش اینتر برای زدن گل برتری و تکمیل کامبک و بازی جذاب خود ادامه پیدا کرد. هر چند آیندهوون همچنان با تکیه بر هافبک های کناری خود، ریسک حملات پر دامنه ی مهمان خود را بالاتر می بردند. برزوویچ مجددا در یک سهل انگاری در کار های دفاعی، فرصت شوت زنی را در اختیار مهاجم آیندهوون قرار داد که این بار تیر دروازه مانع به ثمر رسیدن گل دوم میزبان شد.
برزوویچ با تنظیم ریتم بازی تیم و البته دوندگی بی امان، شبیه به فرم فوق العاده ی اواخر فصل خود شده است. اما با ذهنیتی ضعیف در انجام امور دفاعی خود و در مواقعی لو دادن توپ در مناطق حساس، خط دفاعی تیم را به دردسر می اندازد. قطعا این مشکل در برابر تیمی همچون بارسلونا که به راحتی از کوچک ترین فضاها بیشترین استفاده را می کند مشکلات بیشتری را برای اینتر در پی خواهد داشت.

ایکاردی پس از عدم گلزنی در نیمه ی اول با وجود فرصت های مناسب، قدر پاس فوق العاده ی وسینو را دانست و دومین گل خود را در دومین بازی چمپیونز لیگی خود به ثمر رساند تا کامبک اینتر در زمین حریف خیلی زود کامل شود. وسینو با دوندگی بی امان و رفت و برگشت های متوالی، همواره تیم را در فضا های مناسب یک سوم دفاعی حریف حمایت با حرکات بدون توپ خود، خط دفاعی رقبا را دچار سردرگمی می کند.
پس از زدن گل دوم، شاگردان اسپالتی با عقب نشینی و دادن توپ به حریف، در پی انجام تاکتیکی بودند که آیندهوون در 60 دقیقه ی ابتدایی سعی در انجام آن داشت. همانند دیدار برابر کالیاری، جز در یک صحنه که با سوپر سیو سمیر هندانوویچ همراه بود، خط دفاع اینتر موقعیت چندانی در اختیار حریف خود قرار نداد و به خوبی از سه امتیاز ارزشمند خود حراست کردند.
شاید ضعف تیم در پی ریزی ضد حملات سریع و گرفتن تصمیمات مناسب تحت فشار، اینتر را در بیست دقیقه ی پایانی به عقب راند، اما تمرکز دفاعی بالا و کسب پیروزی در برابر صدر نشین لیگ هلند و ادامه ی برد های پیاپی، شاگردان اسپالتی را روز به روز بالغ تر می کند. بلوغی که در زمان احتیاج گل و کار های هجومی حدود 60 دقیقه به شدت قابل لمس بود.
اسپالتی هفته به هفته روند حرکتی تیم را بهبود می بخشد و چندان دور از ذهن نیست که ضعف های تیمی، به نقاط قوت تبدیل شوند. اینتر بر خلاف ابتدای فصل و حتی دیدار چند روز قبل خود در لیگ، آمادگی بدنی فوق العاده ای را در یک شب اروپایی به نمایش گذاشت که قطعا همین توان بدنی بالا لازمه ی اجرای تاکتیک های سرمربی ایتالیایی است.
پس اینتری به مراتب کوبنده تر و قدرتمند تر چندان دور از ذهن نخواهد بود و قطعا نمایش های بهتری از بهترین 45 دقیقه ی فصل در انتظار هواداران نراتزوری خواهد بود.

 

 

    

یک نظر