اخبار برگزیده

25 می 2019

چهار خبر کوتاه نقل و انتقالاتی شنبه بیست و پنجم می

25 می 2019

ناپولی در موقعیت بسیار بهتری نسبت به اینتر برای جذب دی پائول

25 می 2019

در راه بودن سرمایه گذاری های بیشتر از سوی خانواده ی ژانگ برای اینتر

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

یادداشت هفته ی هشتم؛ آشفتگی و فشار، کاپیتان و بتمنوویچ!

 

اینتر دات آی آر _ تحلیلی از دیدار برابر اسپال:

 

سه هفته و هفت بازی اینتر قبل از تعطیلات بازی های ملی، در ایستگاه آخر به اسپال می رسید. نراتزوری پس از آغاز این دوره ی زمانی با باخت نا باورانه برابر پارما، پنج برد پیاپی در سری آ و چمپیونز لیگ به دست آورد. بعد از پیروزی تمام رقبای جدولی اینتر در هفته ی هشتم، شاگردان اسپالتی مصمم به ادامه ی روند فوق العاده ی خود در هفته های اخیر بودند. اسپالتی همچنان با ترکیب ثابت 4-2-3-1 و البته تغییرات اجتناب ناپذیر در چینش بازیکنان تیم را روانه ی میدان می کند.
هندانوویچ، اشکرینا، میراندا، ورسالیکو، آساموا، وسینو، والرو، ناینگولان، کیتا، پریسیچ و کاپیتان ایکاردی یازده مرد ثابت در بازی سخت خارج از خانه بودند.
بازگشت ورسالیکوی کروات پس از هفته ها مصدومیت، خبری خوش و البته مصدومیت خفیف برزوویچ در این بازی، خبر نگران کننده برای سرمربی ایتالیایی در جدال برابر اسپال بود. چهار تغییر نسبت به بازی درخشان برابر آیندهوون، و بازی در ورزشگاه خانگی اسپال، قطعا دردسر های زیادی برای آبی و مشکی پوشانی بود که در شش بازی قبل به شدت تحت فشار قرار گرفتند.
تیم بدون ارائه ی بازی منظم و البته پر فشار هفته های اخیر در دقایق نخستین بازی، موفق به گلزنی شد. ورسالیکو پس از مدت ها دوری، با سانتری دقیق که با ضربه ی سر کاپیتان ایکاردی همراه بود، اولین پاس گل خود در لباس اینتر را ثبت کرد. پس از گل، اسپال که در برابر هواداران خود قصد شکست برابر اینتر را نداشت، با نفرات بسیار زیاد به سمت دروازه ی سمیر هندانوویچ هجوم می آورد. میزبان جسور، با فشار به کناره های دفاع اینتر و حضور پر تعداد بازیکنان در محوطه ی جریمه ی نراتزوری، بسیار خطرناک ظاهر می شد.
یک پنالتی هدر رفته که بر روی بی احتیاطی میراندای با تجربه نصیب اسپال شد و چندین موقعیت بسیار خطرناک، بارها دروازه ی تیم اسپالتی را تا آستانه ی فرو ریختن پیش برد اما سمیر هندانوویچ با سوپر سیو های خود به تنهایی بار عملکرد بد خط دفاعی و به طور کلی تیم را به دوش می کشید.

اینتر پس از بازی برابر آیندهوون، تقریبا در تمامی پست های ممکن با ضعف بازیکنان مواجه بود. آساموا که در بازی چهارشنبه شب به شدت تحت فشار قرار گرفته بود، توانایی تکرار عملکرد مثبت خود را نداشت. بارها مهاجمین اسپال در دو نیمه، فول بک غنایی را دور زدند و با سانتر ها و هجوم به درون محوطه خطرساز شدند. بازیکنان همچنان با ضعف در ضد حملات سازمان یافته و البته حفظ توپ در زمین خودی، به حریف فرصت فشار ویرانگر را می دهند. در بازی برابر پی اس وی این فشار به خلق موقعیت برای حریف منجر نمی شد اما در بازی دیشب، ضعف های ذکر شده به موقعیت های بسیار خطرناکی ختم می شد.
والرو که جایگزین برزوویچ مصدوم شده بود، توانایی اداره ی بازی و تنظیم ریتم خط میانی را نداشت. وسینو و ناینگولان که ذات بازی درگیرانه ای دارند، به طور مداوم تحت فشار حملات کوبنده ی حریف خود بودند و توانایی تزریق آرامش به تیم را نداشتند. تصور کنید خط هافبکی را که در طراحی و حفظ توپ دچار مشکل است و با انجام چندین هفته بازی متوالی، توانایی دوندگی و پرس مناسب را هم بر روی حریف خود برای جبران کمبود های تاکتیکی خود ندارد. یک آشفتگی کامل و یک دفاع سراسیمه!
حریفی که دفاعی به شدت متزلزل داشت و شاید اگر کیتا بالده روند سهل انگاری خود در استفاده از موقعیت های گل زنی را ادامه نداده بود اینتر خیلی زود آتش حملات پر دامنه ی حریف را خاموش میکرد.
وضعیت نیمکت برای این شرایط خاص هم چندان جالب نبود. اسپالتی بهترین رجیستای خود را از دست داده بود و والرو، توانایی جمع کردن خط هافبک را نداشت. دو هافبک کناری تیم، کیتا بالده و ایوان پریسیچ، قابلیت حفظ توپ و حرکات عرضی و پاسکاری های ترکیبی با هافبک های خودی را نداشتند و ضد حمله ای هم برای استفاده از سرعت آنان پی ریزی نمی شد. دو فول بک کناری تیم، ورسالیکو و آساموا، به قدری تحت فشار حریف تمرکز خود را از دست داده بودند که اکثر توپ ها را بلند و بی هدف به زمین اسپال می فرستادند و فرصت حمله ی دوباره را در اختیار میزبان قرار می دادند.
تنها مهره ای که توانایی حفظ توپ و برقراری تعادل میان خط دفاع و حمله را داشت، پولیتانو بود. بازیکنی که ذاتا تسلط زیادی بر روی توپ دارد و در شرایط تحت فشار، با تکیه بر دریبل های خود، قابلیت شکستن پرس حریف را دارد. بعد از نیمه ی اول که با خوش شانسی اینتر به پایان رسید، اسپالتی با تعویض پولیتانو و کیتا، در پی همین موضوع بود. با گلی که روی نا هماهنگی دو مدافع وسط تیم و زمان بندی نا مناسب میراندا، اسپال به ثمر رساند، اینتر راهی جز بیرون آمدن از لاک دفاعی را نداشت. سرمربی برای انتقال همین ذهنیت و پیش راندن شاگردان خود، والروی خسته را بیرون کشید و لوتارو مارتینز را به زمین فرستاد. یک میل بزرگ برای پیروزی و کسب سه امتیاز حتی در شبی به بدی بازی دیشب. اینتر بلافاصله از ضعف دفاعی اسپال استفاده کرد. مائورو ایکاردی دوباره همچون یک قهرمان، با ضربه ای دقیق بر روی پاس خط شکن ایوان پریسیچ، تیم و خود را به گل دوم رساند. در چند هفته ی اخیر به مانند تمامی سال های حضور مائوروی جوان و در عین حال با تجربه در باشگاه، او هر فصل نسبت به سال قبل خود پیشرفت می کند و پس از چند هفته ی نا موفق قوی تر باز می گردد. کلوز آپ های بازی های اخیر از کاپیتان، رهبری فوق العاده را نشان می دهد که در راه بازگشت به سمت پیروزی و موفقیت، همواره پیشرو است.
پس از گل دوم، نراتزوری باید کاری را انجام می داد که در تمام دقایق پس از گل اول خود در انجام آن ناکام بود. بعد از ورود گالیاردینی برای استحکام کمربند جلوی مدافعین، و البته بازی مناسب پولیتانو در بین خطوط حریف، اینتر به مانند قبل تحت فشار قرار نگرفت و دقایق پایانی را به سلامت به پایان رساند و سه امتیاز و البته ششمین برد پیاپی خود را کسب کرد.
اسپالتی در کنفرانس خبری خود از ضرورت حفظ ذهنیت پیروزی و از دست ندادن آن زیر دوش آب گفته بود!
بعد از برد سخت در بازی دیشب قطعا تیم بیش از پیش به بردن و میل به پیروزی در تمام رقابت ها عادت می کند اما ضعف های تیم اسپالتی بر هیچکس پوشیده نیست. تعطیلات ملی پیش رو در بهترین زمان ممکن از راه می رسند و اسپالتی باید تلاش کند به جای وابستگی تیم به سوپر واکنش های سمیر هندانوویچ و نبوغ کاپیتان خود، اجرای صحیح تاکتیک های مناسب در مواقع تحت فشار را در اولویت کار شاگردان خود قرار دهد. امری که قطعا پس از نمایش های اخیر و پیروزی های روحیه بخش دور از دسترس نیست و به مانند مشکلاتی که قبلا وجود داشت و الان فقط تصویری محو از آن ها در تیم وجود دارد قابل حل خواهد.

  

3 نظر

 •  واقعا از دیشب تا حالا خیلی راجع به این بازی گفتیم و تو هر کدوم نکاتی و بیان کردیم و این پست عالی یعقوب خان حسن ختامی بر همه اونها بوددیشب بدجور عجیب بودیم و من به شخصه متحیر از این همه اشتباه پشت سر هم بودم که تنها از یک چیز نشئت گرفته بود و اون غرور بیش از حد و دست کم گرفتن حریف بود البته خستگی هم به نوبه خودش تاثیر داشت اما برای این همه اشتباه اصلا توجیه مناسبی نیست و اگه واقعا قرار بود تاثیر خودشو نشون بده باید از نیمه دوم به بعد نشون میداد در حالیکه ما از همون اول با مشکل مواجه بودیم همه مقصر بودن هافبکها منفعل دفاع ها بسیار پر اشتباه و حمله ناتوان از طرح ریزی حملات روی دفاع آماتور اسپال واقعا اگه درخشش سمیر و ایکاردی و البته سطح پایین مهاجمایه اونا نبود امتیاز گیری بسیار مشکل بود البته اینو فراموش نکنیم که اسپالتی اصلا مقصر نبود اون قبلا هشدار داده بود ولی وقتی 7 یا 8 بازیکن همزمان دچار مشکل میشوند و ذهنیت خودشونو از دست میدن و حریف و دسته کم میگیرن قطعا مشکل از خودشون و طرز تفکرشونه و خیلی جاها ایرادات به ضعف مهره هایه در دسترس برمیگرده و این مورد رو دیگه واقعا وسط فصل نمیشه کاریش کرد... مهم اینه که خدا رو شکر بردیم و روند پیروزی ادامه پیدا کرد چون این تنها راه برای پیدا کردن یه ذهنیت قوی و مستحکم و همیشه برندست... به امید روزهایه بهتر زنده باد اینتر و اینتری
  • یعقوب فیروزی
   • نویسنده
   ارادت امیر خان، دقیقا همینطور که هر تیمی تو یک سری بازیا اینجوری خالی میکنه از نظر ذهنی. تیمی مثل  رِئال تو سه سال با ذهنیت از پیش برنده ای که تو اروپا برای خودش متصور بود قادر به بروز پتانسیل های تیمی خودش شد در حالی که تو لیگ فقط یک سال موفق به کسب جام شدن. یا بر عکس یوونتوس میشه مثال زد که تو لیگ و اروپا  و به ویژه فینال ها همیشه دو داستان متفاوت داشته.اسپالتی قبل و بعد از بازی به این نکته به قشنگی اشاره کرد و قطعا زمان میبره تا ما به اون چیزی که واقعا میخوایم برسیم. هر چند تا الان هم فوق العاده بودیم و همین بردن تو بازیای به این شکلی یعنی اینتر از چیزی که دو سال پیش بوده بهتر شده.به قول خودت این مشکل فقط با بردن بردن بردن حل میشه که فعلا ما به این رسیدیم. اسپالتی مطمئنم از تیم خودش راضی نمیشه و همیشه برای بهتر شدن تلاش میکنه که خوشبختانه تو این یک سال همواره تونستیم از شرایط بد و نا امید کننده حتی کمی دیر خارج بشیم.
 • Grande Inter
  ممنون از یعقوب عزیز به خاطر متن عالیتنها نکته مثبت بازی بردن و برگشت به بازی در روز فاجعه بار تیم بود. امیدوارم این ذهنیت تو تیم جا بیفته.... انتظارات از میراندا خیلی بیشتره. هافبک های تیم فضای زیادی پشت سرشون خالی میمونه و این تو بازی با تیمایی که 352 بازی میکنن خیلی مشهود تره .... در کل روند تیم از اول فصل مثبت بوده و  نمایش گاها بد هم بعد چند بازی سخت و فشرده طبیعیه ولی مهم بردن تو همچین روزیه ... واسه برگشتن به دوران اوج و اقتدار تداوم نمایش هایی مث بازی با psv رو انتظار داریم . امیدوارم این بازی یه نمایش مقطعی و اتفاقی نبوده باشه!! در نقل و انتقالات بعدی باید جاه طلب تر باشیم و دنبال چند اسم بزرگ!!