اخبار برگزیده

24 مارس 2019

“ال تورو یک قهرمان بالقوه است”

24 مارس 2019

اینتر در روزهای آینده با نمایندگان برخواین تماس جدید برقرار خواهد کرد

24 مارس 2019

اینتر با نمایندگان کواچیچ در تماس بوده است

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

يادداشت هفته ى چهارم ليگ قهرمانان؛ آنها از ما قوى تر بودند!

 

اینتر دات آی آر _ تحلیلی از بازی شب گذشته مقابل بارسلونا که این تیم موقعیتهای زیادی روی دروازه اینتر خلق کرد.

 

جوزپه مه آتزا، مملو از هواداران اينتر بود. سه شنبه شب با ثبتى ركوردى تاريخى نراتزورى و هواداران به استقبال ديدار برابر با بارسلونا رفتند. اسپالتى بهترين تركيب ممكن و اصلى ترين گزينه ى هر پست را در زمين مسابقه قرار داده بود. 4-2-3-1: هندانوويچ، اشكرينا، دى فراى، ورساليكو، آساموا، وسينو، برزوويچ، ناينگولان، پوليتانو، پريسيچ، ايكاردى.
اينتر با آرايشى متفاوت، نسبت به بازى قبل، در مقابله با حملات بارسلونا، روى آورده بود. بر خلاف آرايش 4-4-1-1 بازى گذشته، بازيكنان اينتر چند متر بالاتر و نزديك به خط نيمه ى زمين با سيستم 4-5-1 مترصد قطع توپ و شروع ضد حملات بودند. اسپالتى به وضوح خواهان بازى هجومى تر از تيم خود بود. اما در برابر بارسلونا ميل به پيش روى بيشتر در عين جذاب بودن، خطرناك است. مسئله اى كه نراتزورى با آگاهى از آن در جو وحشتناك نيوكمپ از انجام مكرر آن خوددارى مى كرد. با ايجاد فضا هاى زياد در بين خط دفاعى و هافبك و لو دادن توپ هاى تقريبا پر تعداد از هافبك هاى تيم، بارسلونا در تمام نود دقيقه به مراتب از بازى در نيوكمپ موقعيت هاى بيشترى داشت. شايد سمير هندانوويچ و زوج فوق العاده ى خط دفاعى، مانع بالا رفتن راندمان كارى مهاجمين بارسلونا شدند.
البته نكات مثبت اين نوع از رفتار تيم در زمين هم پر تعداد بود. شروع حملات از خط دفاعى و فرار از پرس شاگردان والورده در چندين صحنه، مقدمات ضد حمله هاى سريع آبى و مشكى پوشان را فراهم مى كرد. بى دقتى در ارسال پاس هاى آخر و عدم درك سرعت بالاى تيمى همچون بارسلونا حتى در كارهاى دفاعى، موقعيت هاى پر تعدادى را از شاگردان اسپالتى گرفت. سانتر هاى بى كيفيت و اقدام به دريبل هاى ناموفق زياد، مخصوصا از هافبكى همچون پريسيچ غير قابل دفاع است و قطعا تيمى با كلاس تاريخى اينتر و ادعا هاى به حق در ليگ داخلى، شايسته ى بازيكنى شبيه به ايوان پريسيچ چند ماه قبل و فيناليست جهان است.
آبى انارى پوشان بالاخره توسط مالكوم برزيلى به گل رسيدند. واكنش اسپالتى به اين گل موجب تغيير سيستم بعدى شد. با خروج برزوويچ كه شب متوسط و پر اشتباهى در جلوى مدافعين داشت، لوتارو مارتينز به زمين مسابقه آمد. 4-4-2 نسخه ى لوچيانو بود كه خيلى سريع جواب داد. مائورو ايكاردى به كمك پاس زوج آرژانتينى خود و البته حضور دائمى وسينو در محوطه ى جريمه ى حريفان و ايجاد مزاحمت، با ضربه اى دقيق ورزشگاه را به وجد آورد.
اينتر با اين تساوى جايگاه نسبتا مناسبى براى صعود از گروه مرگ دارد. سه امتياز از دو بازى آينده احتمالا كافى خواهد بود.
اسپالتى در كنفرانس پس از بازى از كلاس بالاى آبى انارى پوشان كاتالونيا به درستى اين چنين سخن گفت:
آنها از ما قوى تر هستند! سرمربى ايتاليايى در كنفرانس پيش از بازى هم به تفاوت كيفيت دو تيم و البته لزوم بر يادگيرى از تيمى همچون بارسلونا صحبت كرده بود. قطعا ميل به يادگيرى موجب ايجاد ذهنيتى قوى براى بازيكنان مى شود تا با تلاش بيشتر و درخشيدن در تمام بازى ها اختلاف خود با حريفان قدر را كاهش دهد. ادامه ى روند پيروزى ها در ليگ و تكميل راه صعود در ويمبلى، قطعا هدف گذارى اسپالتى جاه طلب براى تيم خود است. نراتزورى با پيشرفت در ليگ قهرمانان و درك شرايط پر فشار اين بازى ها، كاملا در سرى آ راحت و بى دردسر تر خواهد بود. تحمل فشار تيكى تاكا و بازيكنان كلاس جهانى، قطعا تمرين مناسبى براى تكرار آن در ليگ است.

    

2 نظر

  • اولا تشکر میکنم از انشا زیبا و بی نقص شما بنظر من با توجه به کیفیت فرست کلاس هافبک های بارسلون بروزویچ نسبتا خوب بازی کرد و میانه میدان رو بطور کامل به بارسا واگذار نکرد کاری که رٸال با کاسیمیرو، مودریچ، کروس و ایسکو  و ... نتونست انجام بده حالبا توجه به ضعف ووسینو در کارهای دفاعی بنظر من  نمره بروزویچ بالاترین نمره این فصلش هست
  • نکته مهم این بازی برایه من این بود که اسپالتی داره ذهنیتی شجاع برایه تیم میسازه این برایه من خیلی قابل تقدیرِ... ما به سبکی جلو بارسا بازی کردیم که حالا حالا ها تیمی این جرئتو به خودش نمیده ... متاسفانه اشتباهات فردی نمیگذاشت نقشه تیمی درست اجرا شه و این مشکل قطعا به شخص بازیکنا و ترس فردیه اونا برمیگرده وگرنه مربی تیمو با رویکردی شجاع و هجومی به زمین فرستاده بود و از توپی که ایکاردی بعد از گل با خودش به وسط زمین آورد میشه فهمید ما هدفمون پیروزی بود ... باید اصرار به این سبک کنیم تا مهره ها آب دیده بشن و اگه این سبک جا بیفته کمتر تیمی میتونه در قامت رقیب جلویه ما قرار بگیره ... اینتریا کمی صبر کنید مسیر تیمی به شدت درسته .ممنون یعقوب خان و خسته نباشی