اخبار برگزیده

19 آوریل 2019

“اینتر؟ باشگاهی بزرگ و مقصدی جذاب برای تاگلیافیکو”

19 آوریل 2019

بزودی آغاز مذاکرات اینتر و رم برای پلگرینی؛ ورود رادو به معامله؟

19 آوریل 2019

“شاید در تابستان بتوانم راهی اینتر شوم”

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

تحليل بازى هفته ى چهاردهم؛ بر باد رفته!

 

اینتر دات آی آر _ یادداشتی در مورد دیدار دو تیم رم و اینتر که با تساوی خاتمه یافت. 

يكشنبه شب رم در المپيكو، ميزبان سرمربى سابق خود بود. اينترِ اسپالتى بعد از شكست در ويمبلى، ديدارى حساس برابر حريف سنتى خود داشت. ديدارى كه پيش در آمدى براى دربى ايتاليا در هفته ى بعد بود. با توجه به تقويم سنگين و فشرده ى اين روز هاى نراتزورى، تغييرات در تركيب تيم اجتناب ناپذير بود. حساسيت هاى بازى با گرگ ها و البته انتظار هواداران به واكنشى مثبت پس از ديدار برابر تاتنهام، فقط سه تغيير را در تركيب تيم نسبت به بازى قبل به همراه داشت. اسپالتى بدون تغيير در سيستم و با اين نفرات به دنبال دومين پيروزى پياپى خود در اين فصل و ورزشگاه المپيكو بود.
هندانوويچ، دى فراى، اشكرينار، دى آمبرزيو، آساموا، والرو، برزوويچ، ماريو، بالده، پريسيچ و ايكاردى يازده بازيكن ثابت تيم بودند. با وجود ماريو و البته بازى والرو در كنار برزوويچ، انتظارات براى تكرار نمايشى شبيه به ديدار برابر لاتزيو منطقى و قابل پيش بينى بود. اسپالتى با تكيه بر كيفيت بازيسازى مدافعين مركزى خود و هماهنگى اين زوج با هندانوويچ و برزوويچ در ارسال پاس هاى سالم، تاكتيكى شبيه به بازى برابر تيم اينزاگى در المپيكو را انتخاب كرده بود. پس از ديدار برابر لاتزيو به طور كامل از اين شيوه ى بازى كه مبتنى بر جا به جايى سريع از يك سوم دفاعى به ميانه ى زمين و استفاده از سرعت و پا به توپ ماريو است نوشته بودم. ديدار ديشب اما تفاوتى در اجراى اين تاكتيك نسبت به بازى برابر همشهرى رم داشت. اسپالتى با آگاهى از نفوذ چنگيز اوندر و فلورنزى به محوطه ى اينتر و البته پرس سنگين مهاجمين و هافبك هاى رم، به فول بك هاى كنارى تيم مسئوليت نفوذ و طراحى ضد حملات را داده بود. والرو به دليل توانايى در ارسال پاس هاى تك ضرب نزديك به برزوويچ بود و به محض ايجاد روزنه اى در حصار بازيكنان رمى، پاس ها يا مستقيما و يا با واسطه اى به اسم ژائو ماريو به آساموا-دى آمبرزيو مى رسيد تا پس از حمل توپ هاى چند ده مترى در فضاى خالى بين مدافعين و هافبك هاى جلو كشيده ى رم، در محوطه ى جريمه ى حريف سه مهاجم تيم را در موقعيت گل زنى قرار دهند. گل اول اينتر توسط كيتا بالده و روى ارسال دقيق دى آمبرزيو به همين شكل به ثمر رسيد. ارسال و ضربه اى كه چهار يا پنجمين توپ ارسالى توسط دو فول بك تيم بود كه بالاخره كيتا بالده با چاشنى دقت در نواختن آن تيم را در نيمه اول پيروز به رختكن فرستاد.

دى فرانچسكو سرمربى رم، از حوالى دقيقه ى بيست بازى با آگاهى از تاكتيك همتاى خود مكررا از پيش روى بى اندازه ى خط هافبك خود و پرس بر روى مدافعين نراتزورى جلوگيرى مى كرد. اما اصرار اينتر به حفظ توپ در دفاع و ميل ذاتى تيم ميزبان در ورزشگاه خود به پرس و ايجاد موقعيت، شاگردان اسپالتى را به خواسته ى خود مى رساند.
زوج والرو-برزوويچ، هر چند سرعت رد و بدل شدن پاس هاى جلوى مدافعين را بيشتر و توانايى خروج از زير فشار رم را بالاتر برده بود، اما به دليل عدم توانايى در تخريب بازى حريف و بستن فضا ها اينتر را دچار مشكلات متعددى مى كرد. همانند اينتر كه تمركز حملات خود را بر روى سمت راست خط دفاعى رم گذاشته بود، شاگردان دى فرانچسكو هم با فشار به دى آمبرزيو و والرو در جناح راست نراتزورى، شوت هاى خطرناكى را روانه ى دروازه ى سمير هندانوويچ كردند كه در يكى از اين صحنه ها و بر روى بهم ريختگى خط هافبك و البته خالى ماندن فضاى پشت سر دنيلو دى آمبرزيو، شوت فلورنزى به تير دروازه اصابت كرد تا مشت اول ديدار نزديك دو تيم را در ادامه كيتا بالده بزند. بى تفاوتى به فضاى خالى جلوى مدافعين يكى از مشكلات كهنه ى اينتر در اين فصل بوده است. برزوويچ با وجود دوندگى بالا، قدرت مديريت فضا هاى خالى را ندارد و در صورت نبود وسينو يا گالياردينى همچون بازى ديشب، اين مشكل خطرناك تر مى شود. شوت سنگين چنگيز اوندر در ديدار ديشب، شبيه به گل تاتنهام و استفاده از فضاى خالى جلوى مدافعين بود كه در اوايل نيمه ى دوم به ثمر رسيد تا شاگردان اسپالتى بدون استفاده از برترى خود مجددا در شرايطى برابر به دنبال استفاده از تاكتيك خود باشند.
بعد از ورود متئو پوليتانو، اينتر ميل بيشترى به حضور در زمين رم داشت. بازيكنان در اكثر صحنه ها، پس از ترتيب ضد حملات سريع و در صورت لو دادن توپ، پرس پر دامنه اى را در زمين جالوروسى ترتيب مى دادند. پرسى كه بارها در ديدار ديشب مدافعين حريف را به زحمت انداخت و هافبك هاى اينتر را در موقعيت مناسبى براى شوت زنى قرار مى داد. اما استفاده ى نا مناسب از موقعيت ها و بى تفاوتى عجيب بازيكنان در به ثمر رساندن يا ارسال پاس هاى نهايى، موقعيت هاى پر تعدادى را از اينتر گرفت. در صحنه ى گل دوم تيم، پس از پرس و قطع توپ توسط بازيكنان، پريسيچ در موقعيت گلزنى قرار گرفت كه ضربه اى بسيار بد به توپ زد كه با برخورد به مدافع حريف به كرنر رفت و در ادامه روى سانتر برزوويچ و ضربه ى سر ايكاردى گل دوم به ثمر رسيد. اسپالتى با ضعف مشهود هافبك هاى اصلى خود در امر گلزنى رو به رو است. راجا ناينگولان بدترين فرم سال هاى اخير خود در ايتاليا را پشت سر مى گذارد و پريسيچ، شباهتى به بازيكن سال هاى قبل ندارد. در اين شرايط تمام بار گلزنى تيم بر روى دوش كاپيتان ايكاردى است كه در بازى هايى همچون ديدار برابر رم، ضعف هافبك هاى تيم در گلزنى و خلق موقعيت نمود بيشترى پيدا مى كند.
مجددا برترى اينتر دوامى نداشت. در حالى كه پس از عقب افتادن شاگردان دى فرانچسكو طبيعتا، آرايش هجومى آنها تغيير خواهد كرد و دفاع اينتر متحمل فشار مهاجمين حريف مى شود كه كاملا در جهت تاكتيك مد نظر اسپالتى بود، هند بچگانه ى برزوويچ همه چيز را دوباره به باد داد. كولارف پنالتى را گل كرد و اينتر و اسپالتى از صفر بايد شروع مى كردند. وسينو و لوتارو بلافاصله بعد از گل دوم رم به زمين اضافه شدند تا ضرب حملات اينتر تحت تاثير خستگى قرار نگيرد اما زمان و دقت در ضربات آخر براى گل سوم كم بود تا شب اينتر با اخراج اسپالتى از كنار زمين و محروميت در دربى ايتاليا و، فقط يك امتياز، به پايان برسد!

    

هیچ نظری وجود ندارد