اخبار برگزیده

23 جولای 2019

خرید ویدال یا یک سورپرایز برای تقویت خط میانی؟

23 جولای 2019

تماس دی لورنتیس با ماروتا برای ایکاردی

23 جولای 2019

صحبتهای کونته و اشکرینیار در کنفرانس خبری قبل از دیدار با یووه

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

آیا موافق استراتژِی سانینگ برای نقل و انتقالات هستید ؟

یادداشت هفته ی بیست و سوم؛ و سرانجام کمی آرامش!

 

اینتر دات آی آر _ نراتزوری برای پایان دادن به نوار ناکامی های خود، باید با دست پر از انیو تاردینی به میلان بر می گشت. پارما که در دیدار هفته ی گذشته ی خود یوونتوس را در تورین متوقف کرده بود، حریف سر سختی برای اسپالتی و شاگردانش بود. پس از سه باخت تلخ و پیاپی، دیدار دیشب از اهمیت بالایی قبل از شروع ماموریت تیم در لیگ اروپا برخوردار بود.
هندانوویچ، دی فرای، اشکرینار، دی آمبرزیو، آساموا، برزوویچ، وسینو، ناینگولان، ماریو، پریسیچ و ایکاردی یازده بازیکن اصلی اینتر در این دیدار بودند. نوید اسپالتی به تغییر در روند بازی ناینگولان و اخبار منتشر شده از تلاش هافبک بلژیکی برای کاهش وزن و رسیدن به شرایط بدنی مناسب، نگاه ها را به سمت او جلب کرده بود. بالاخره در دیدار دیشب، نشانه هایی از تغییر در بازی نینجا دیده شد. اگرچه از نظر بدنی ضعف همچنان مشهود است، اما میل به قرار گرفتن در روند حرکتی تیم و شرکت موثر در حملات، هواداران اینتر را کاملا به هفته های آینده و ادامه ی این روند خوشبین می کند.
همزمان با پیش رفتن زمان بازی، اعتماد به نفس بازیکنان اینتر برای نشان دادن پتانسیل واقعی خود بالا می رفت. پاس های عمقی و تلاش برای حرکات ترکیبی، همزمان با بهبود کیفیت هافبک ده تیم، تمام مهره های هجومی را تحت تاثیر قرار داد. ماریو با بازی در پست هافبک راست، نمایشی قابل قبول را ارائه داد. اگرچه ژروینیو از همین جناح چندین بار دفاع اینتر را تحت فشار قرار داد، اما در کل نمایش دی آمبرزیو-ماریو در فاز هجومی قابل قبول بود. همزمان پریسیچ هم فرار های زیادی را در سمت چپ انجام داد. اما عدم اعتماد به نفس در اتخاذ تصمیم نهایی، همچنان وضعیت توپ، زیر پای این هافبک کروات را لرزان نشان می داد.

نکته ی نا امید کننده ی دیدار دیشب اما، نمایش کاپیتان ایکاردی بود. حواشی تمدید قرارداد و مدت ها نا توانی در گلزنی، عملکرد امید اول تیم را تحت الشعاع قرار داده بود. تصمیمات لحظه ای اشتباه و ضربات بد و نا آشنا به سمت دروازه ی حریفان، قطعا نشان از یک مشکل و فشار روانی در مهاجمی با کیفیت ثابت شده ی فنی همچون ایکاردی دارد. شاید باشگاه باید هر چه سریع تر و به توصیه ی سرمربی تیم، شرایط را به آرامش سابق باز گرداند. کاپیتان ایکاردی هم باید به زودی با پایان دادن به شرایط نا آشنای خود برای همگان، همچون همتایان دیگر خود در تاریخ باشگاه، در خط اول باشگاه در پی موفقیت اینتر باشد.
کلین شیتی دیگر از سمیر هندانوویچ و زوج خط دفاعی، نشان از کیفیت تقریبا همیشه ثابت خط دفاعی تیم داشت. گرچه در هفته های اخیر باخت، تنها نتیجه ی ثبت شده برای نراتزوری بر روی تابلوی ورزشگاه ها بوده است، اما دریافت حداقل گل در این بازی ها با توجه به عملکرد بد کل تیم نا گزیر بوده است. تیم و مخصوصا خط هافبک تیم هر گاه از شرایط خوبی بهره برده است، زوج خط دفاعی و دروازه بان کیفیت فوق العاده ای را تضمین کرده است.
اینتر نسبت به بازی های گذشته ی خود، توانایی بیشتری در حفظ توپ و طراحی حملات داشت. کمی بهتر شدن کیفیت بازیکنان، تاکتیک های کلی تیم را هم به خوبی پیش می برد. با توجه به غیبت بازیکنانی مهم و البته نمایش قابل قبول و مستعد گلزنی تیم، اسپالتی دست به تعویض زودهنگامی نزد. پس از نا امیدی از به ثمر رساندن موقعیت ها، ال تورو تنها انتخاب سرمربی ایتالیایی بود. اینتر به ۴-۴-۲ تغییر سیستم داد و خیلی زود، پاس عمقی نینجا توسط مارتینز به زیبایی به ثمر رسید تا اینتر مزد بازی بهتر خود را بگیرد.
فرار در عمق روی پاس هافبک ده تیم، صحنه ای نا آشنا برای هواداران اینتر در این مدت بوده است. پیشرفت خارق العاده ای اتفاق نیوفتاده است اما با آمادگی ستاره های تیم و بازی در حد نام و اعتبار خود، قطعا موجب اجرای بهتر حرکات تاکتیکی تیم می شود. وقتی راجا ناینگولان توانایی در اختیار گرفتن خط هافبک را داشته باشد، سانتر های از کنار درصد کمتری را به خود اختصاص خواهد داد. انعطاف تاکتیکی در اینتر با توجه به مهره های فعلی، وابستگی شدیدی به نمایش بازیکنان در مستطیل سبز دارد. بارقه های امید در دیدار دیشب برای حداقل شایسته به پایان رساندن این فصل مشخص بود.
حال باید اتحاد و تلاش تیم در سری آ و بخصوص لیگ اروپا مورد امتحان قرار بگیرد. با توجه به اشتیاق تیم برای بازی در لیگ قهرمانان و ضربه ی سخت روحی پس از حذف از آن، شاید لیگ اروپا دلیل محکمی به تمام باشگاه برای جنگیدن بدهد.

    

هیچ نظری وجود ندارد