اخبار برگزیده

25 می 2019

چهار خبر کوتاه نقل و انتقالاتی شنبه بیست و پنجم می

25 می 2019

ناپولی در موقعیت بسیار بهتری نسبت به اینتر برای جذب دی پائول

25 می 2019

در راه بودن سرمایه گذاری های بیشتر از سوی خانواده ی ژانگ برای اینتر

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

یادداشت هفته بیست و چهارم؛ ظهور اتحاد!

 

اینتر دات آی آر _ پس از دو برد پیاپی خارج از خانه برابر پارما و راپید وین و حواشی مربوط به پس گرفتن بازوبند کاپیتانی از مائورو ایکاردی، دیدار برابر سمپدوریا اولین بازی تیم در حضور هواداران بود. نزدیک به شصت هزار نفر در جوزپه مه آتزا حضور داشتند تا نمایش شاگردان اسپالتی را از نزدیک زیر نظر بگیرند.

کاپیتان هندانوویچ، اشکرینار، دی فرای، دی آمبرزیو، دالبرت، برزوویچ، گالیاردینی، ناینگولان، پولیتانو، پریسیچ و لوتارو مارتینز بازیکنانی بودند که سرمربی برای 4-2-3-1 همیشگی انتخاب کرده بود. همانند اکثر دیدار های سال قبل و حتی فصل جاری سری آ، نراتزوری برابر تیم های اسم و رسم دار لیگ عملکرد خوبی را از خود به نمایش می گذارند. یکی از دلایل اصلی این اتفاق، رفع سو تفاهم قدرت تیمی است. اینتر در برابر حریفان میانه ی جدولی و پایین جدول، از نظر روانی مجبور به ارائه ی فوتبالی مقتدر و پر فشار است. اما این توقع، از کیفیت فنی بازیکنان فعلی اینتر، رویا پردازی است. قصه در دیدار های حساس متفاوت تر است. در چنین دیدار هایی، اسپالتی و شاگردان مجوز معنوی دقایقی عقب نشینی و استفاده از ضد حملات را دارد. و اتفاقا اینتر در چنین دیدار هایی معمولا توانایی خلق موقعیت بیشتری را دارد. قطعا باز کردن خط دفاعی متراکم به مراتب عمل سخت تری برای شاگردان اسپالتی است. مخصوصا در نبود هافبک های بازیساز و خلاق در تیم، این کار در ایتالیا و سری آ سخت تر از هر زمان دیگری خواهد بود.

دیشب و تیم قابل احترام جامپائولو، این موقعیت را در اختیار میزبان خود قرار دادند. اسپالتی هم در روزی که بازیکنان خود را با شرایط ذهنی متفاوتی می دید، برنامه های متنوعی برای ضد حملات داشت. شروع ضد حملات از جناح چپ و پریسیچ، با حمایت مهاجمین و هافبک های تیم همراه بود. انتقال سریع از چپ به راست معمولا به پولیتانو ختم می شد. هر چند پولیتانو نمایشی به نسب ضعیف تر از نیم فصل اول خود داشت اما در مواقعی که حملات با حمایت راجا ناینگولان همراه بود، احتمال خلق موقعیت مناسب تری را دارا بود. ناینگولان که گل دوم تیم را به زیبایی به ثمر رساند، با تشویق و مهر رضایت هواداران در هنگام تعویض، حالا ذهنیت نا امید کننده ی حول و حوش خود را حس نمی کند. بازی موثر و ارسال پاس های کلیدی هر چند با درصد خطای کمی بالا همراه باشد، اما خبر از تحرک و انگیزه ی نینجا برای اثبات خود است. گویی تصمیم مدیریت در تنبیه راجا، نتیجه ی مثبت خود را گذاشته است. اسپالتی در عین اشاره به مشکلات شاگرد قدیمی خود در طول فصل، هیچوقت اعتماد خود را از هافبک بلژیکی دریغ نکرد و توانایی های بازیکن خود را زیر سوال نبرد.

همچنان استفاده از موقعیت ها، درصد پایینی را در تیم به خود اختصاص می دهد. با مرور صحنه ی گل اول تیم روی حرکت انفرادی پریسیچ، و توجه به این نکته که دنیلو دی آمبرزیو دفاع راست تیم، به موقع در مقابل دروازه حاضر شد در حالی که مهره های هجومی تیم معمولا تحرک کافی برای قرار گیری در موقعیت را ندارند. البته که شاید تمام مهره های هجومی تیم یک موقعیت را بدست آوردند اما همچنان دقت در ضربات نهایی کافی نیست. هر چند به وضوح بازیکنی همچون لوتارو مارتینز تاثیرات متفاوت تری نسبت به ایکاردی در جریان حملات تیم دارد. ال تورو با نزدیک شدن به خط هافبک توانایی ارسال پاس های خلاق، بعد جدیدی را به خط حمله ی تیم اضافه کرده است. هر چند همچنان تا تبدیل شدن به قاتل محوطه ی جریمه، زمان زیادی را باید به مهاجم جوان آرژانتینی داد. سمپدوریا هم چندان بی خطر نبود. با تمرکز بر روی فضای پشت سر هافبک های دفاعی تیم و جلوی زوج دفاعی، موقعیت های خطرناکی را از عمق دفاع اینتر به دست آوردند. گل گابیادینی، شاید شاخص مناسبی برای عدم تمرکز هافبک های تیم در کار های دفاعی است. هر چند کاپیتان هندانوویچ، چند بار با سیو های خود مانع باز شدن دروازه شد تا در نهایت سه امتیاز، و سومین برد پیاپی نراتزوری در شب پر شور جوزپه مه آتزا به دست آمد.

واکنش مثبت تیم به حواشی اخیر، شاید دومین تصمیم مدیریت در قبال بازیکنان تیم را تایید می کند. پس از مدیریت ناینگولان و شروع اوج گیری هافبک بلژیکی، حال در نبود مائورو ایکاردی تیم و هواداران اتحاد متفاوتی را از خود به نمایش گذاشتند. هر چند هرگز نباید ارزش های فنی مائورو زیر سوال برود و همچنان تمدید قرار داد با ایکاردی گزینه ی مناسب برای باشگاه خواهد بود. فقط باید بزرگی نام اینتر و قداست پوشیدن پیراهن باشگاه، دوباره به مائورو ایکاردی یاد آوری شود. تا کیفیت فوق العاده ی کاپیتان سابق که بارها به هواداران ثابت شده است، تحت تاثیر هیچ مسئله ای قرار نگیرد. زیرا تمام مسائل حاشیه ای هر چند بسیار شخصی، نباید لطمه ای به نام اینتر وارد کند. زیرا خط قرمز تمام هواداران، اینتر است.

    

هیچ نظری وجود ندارد