اخبار برگزیده

26 می 2019

امکان دارد انتقال موزس به اینتر پیچیده شود

25 می 2019

چهار خبر کوتاه نقل و انتقالاتی شنبه بیست و پنجم می

25 می 2019

ناپولی در موقعیت بسیار بهتری نسبت به اینتر برای جذب دی پائول

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

یادداشت هفته ی بیست و ششم؛ شب بد سرمربی و شاگردان!

 

اینتر دات آی آر _ تساوی در لحظات آخر برابر فیورنتینا، برای مجموعه ی اینتر نا امید کننده بود. بعد از مدت ها فرصت برد در فلورانس بخاطر اشتباه داور از دست رفت و نوار پیروزی های تیم قطع شد. بازی تیم در هفته های اخیر و کسب پیروزی های پیاپی بارقه هایی از امید را در دل هواداران اینتر روشن کرده بود. کسب سهمیه و عملکرد مثبت در یورو لیگ، خواسته ی تعدیل شده ی هواداران با توجه به اتفاقات اخیر باشگاه است. حدودا یک هفته قبل از دیدار حساس برابر آینتراخت فرانکفورت، نراتزوری در زمین کالیاری مهمان این تیم بود. بازی که با توجه به فرم اخیر تیم، پیش بینی نمی شد چندان شاگردان اسپالتی را اذیت کند.

اسپالتی با 4-2-3-1 همیشگی و هندانوویچ، اشکرینیار، دی فرا، دی آمبروزیو، آساموا، برزوویچ، وسینو، ناینگولان، پولیتانو، پریسیچ و لوتارو به زمین مسابقه آمده بود. ده دقیقه ی اول بازی نوید تکرار نوعی از بازی را می داد که نراتزوری بارها در این فصل و اصولا هر فصل تجربه می کند. فشردگی نفرات تیم در دفاع و وادار کردن اسپالتی و شاگردان به استفاده از کانال های کاناری و سانتر های بلند، بنظر برنامه ی نود دقیقه ای تیم میزبان بود. اما نوع بازی کالیاری در نیمه ی اول دیدار دیشب، به طور کامل اسپالتی و شاگردان را متحیر کرده بود. حضور پر تعداد در دو جناح و پرس های فوق العاده سنگین بر روی خط دفاعی اینتر، عملا جریان حرکت تیم را مختل کرده بود. ذهنیت اشتباه خط هافبک و اولویت داشتن کار های هجومی نسبت به مشارکت و پوشش فضاهای خالی، موجب نمایش افتضاح خط دفاعی تیم بود. خط دفاعی که بارها مورد تمجید قرار گرفته بود، دیشب به شدت نا هماهنگ و از هم گسیخته بود. برزوویچ و وسینو با سردرگمی و شعاع حرکت نامناسب، مدافعین تیم را دائما در شرایط سختی قرار می دادند. میزبان به خوبی با حضور پر تعداد در کانال های کناری و در ادامه سانتر های دقیق به شکاف بین دو مدافع مرکزی تیم، به خوبی راه ضربه زدن به تیم اسپالتی را می دانست. زوج دی فرای-اشکرینیار، حال متزلزل تر از هر زمان دیگری است. ضعف همیشگی فولبک ها و البته افت دو هافبک دفاعی اصلی تیم، مشکلات را بغرنج تر می کند. اشتباهات اشکرینیار بر روی هر دو گل کالیاری و البته بارها اجازه ی شوت زنی و قرار گیری در موقعیت های خطرناک توسط کل خط دفاع تیم، همه و همه باعث می شود تا نمایش بد تیم در کار های دفاعی بهانه ای برای توجیه باقی نگذارد.

نکته ی جالب توجه، بازی حدودا یک نیمه ای تیم تحت همین شرایط و بدون تغییر خاصی بود. سه هافبک اینتر توانایی خروج اکثر توپ ها را از زیر پرس میزبان نداشتند. هر چند پرس سنگین حریف معمولا خط دفاع تیم را تحت فشار قرار می داد و عملا خط هافبک تیم در دقایق زیادی از بازی از جریان بازی خارج شده بود. والرو با قابلیت ذاتی حفظ و پخش توپ، در نیمه ی دوم کمی شرایط را بهتر کرد و خط هافبک آشفته ی تیم نظم نسبی به خود گرفت. اما به وضوح ترکیب فعلی تیم، فاقد هافبک درجه یک است. ناینگولان همچنان از شرایط صد در صدی دور است. برزوویچ و وسینو، با وجود تاثیر گذاری های مقطعی، معمولا دچار افت می شوند. با توجه به کیفیت سایر هافبک های تیم، تابستان زمان عملی شدن وعده های مدیریت برای تقویت تیم به خصوص در خط میانی است.

نیمه ی دوم داستان متفاوتی با نیمه ی اول داشت، اما داستانی شبیه به تمام فصل تیم و خط حمله ی آن را دیدیم. تلاش تیم برای ایجاد روزنه ای در دل دفاع فشرده ی حریف و خلق موقعیت در چند صحنه به نتیجه رسید. اما ضربات نه چندان با دقت و همراه با استرس اینتر را از کسب حتی یک امتیاز محروم کرد تا در کمال نا باوری، اسپالتی و شاگردان متحمل شکستی دیگر شدند. حال اینتر برای نزدیک شدن به امتیازات فصل قبل خود که آخرین سهمیه ی ایتالیا را گرفت، از دوازده بازی پیش روی خود حداقل هشت برد می خواهد. همزمان حساسیت های یورو لیگ و احتمال پیش روی نراتزوری در اروپا، شرایط را پیچیده تر می کند. اسپالتی، شاید در آخرین فصل خود، باید نقش خود را به عنوان یکی از عوامل کسب موفقیت تیم ادا کند. هر چند حواشی مربوط به بازیکنان و قضایای فیرپلی مالی و رفت و آمد مدیران مختلف و… در طول این یک سال و نیم بر روی توان فنی سرمربی ایتالیایی تاثیر گذاشته است اما در بازی هایی همچون شب قبل، لوچیانو باید قادر به اتخاذ تصمیمات لحظه ای باشد. اتفاقی که در دیدار دیشب و با چند جا به جایی، شاید مانع از شکست و از دست دادن سه امتیاز برابر تیمی از پایین جدول می شد.

    

یک نظر