اخبار برگزیده

25 آگوست 2019

احتمال نهایی شدن انتقال سانچز به اینتر در روز دوشنبه؛ دالبرت…

24 آگوست 2019

آمادگی اینتر برای ارائه پیشنهاد به لاتزیو برای اس ام اس

24 آگوست 2019

دی مارتزیو: با رضایت دالبرت معاوضه او و بیراگی در آستانه انجام شدن

برترین گلزنان لیگ

پیاتک

جنوا

9 گل

ایموبیله

لاتزیو

8 گل

رونالدو

یوونتوس

8 گل

ایکاردی

اینتر

7 گل

مرتنس

ناپولی

7 گل

اینسینیه

ناپولی

7 گل

دفرل

سمپدوریا

6 گل

پاوولتی

کالیاری

6 گل

کاپوتو

امپولی

6 گل

هیگوایین

میلان

5 گل

گومز

آتالانتا

3 گل

بواتنگ

ساسولو

3 گل

ورود کاربران

پسورد را فراموش کرده اید?

نظرسنجی

آیا موافق استراتژِی سانینگ برای نقل و انتقالات هستید ؟

اگر در پایان لیگ بیش از دو تیم هم امتیاز شوند کدام تیمها به سی ال میروند؟

 

اینتر دات آی آر _ اگر دو تیم در جدول هم امتیاز شوند به بازی های رو در رو نگاه میکنند و اگر سه تیم یا بیشتر آنها دسته بندی خواهند شد و امتیازات رتبه بندی را مشخص میکند.

 

همانطور که میدانید برای رتبه بندی دو تیمی که در جدول سری آ هم امتیاز هستند در ابتدا به بازی های رو در روی آن دو تیم از نظر امتیازی نگاه میشود و سپس در صورت مساوی بودن امتیازات رفت و برگشت آن دو تیم، به تفاضل گل دو بازی آنها نگاه میشود (مثلا اگر تیم A تیم B را در بازی رفت 2 بر صفر شکست بدهد اما در بازی برگشت یک بر صفر ببازد آنگاه تیم A به دلیل تفاضل گل +1 در رتبه بهتر قرار میگیرد). اگر باز هم شرایط مساوی بود تفاضل گل کلی در تمام بازی های لیگ اهمیت خواهد داشت.

آتالانتا با یک برد و یک تساوی مقابل اینتر، وضعیت بهتری در بازی های رو در رو از تیم اسپالتی دارد در حالی که شاگردان گاسپرینی در بازی های رو در رو پشت سر آث میلان میلان قرار میگیرند (میلان سه بر یک در برگامو آتالانتا را شکست داد و در سن سیرو با این تیم مساوی کرد). همچنین میلان از رم نیز جلو تر میباشد زیرا در سن سیرو گرگ های پایتخت را برده و در المپیکو با آنها مساوی کرده است. آتالانتا و رم هم در بازی های رو در رو 2 بار به تساوی 3-3 رسیده اند اما آتالانتا تفاضل گل بهتری در لیگ نسبت به رم دارد که باعث میشود این تیم در موقعیت بهتری قرار بگیرد.
اینتر نیز از میلان و رم وضعیت بهتری در بازی های رو در رو دارد. چگونه؟ اینتر 6 امتیاز از میلان در بازی رفت و برگشت گرفته پس وضعیتش در مصاف های رو در رو بهتر است. نراتزوری ها در دو دیدار رفت و برگشت به تساوی مقابل رم رسیده اند اما تفاضل گل بهتر در لیگ اینتر را در موقعیت بهتری قرار میدهد(اینتر و رم چون هر دو 2 امتیاز از یک دیگر گرفته اند بنابراین تفاضل گل اهمیت پیدا میکند).

گاتزتا دلا اسپورت ضمن بیان این مطلب گزارش میدهد اینتر و آتالانتا برای رسیدن به لیگ قهرمانان فصل بعد سرنوشتشان دست خودشان است. اینتر اگر از سه بازی باقی مانده برابر کیه وو، ناپولی و امپولی 6 امتیاز بگیرد قطعا راهی لیگ قهرمانان خواهد شد و آتالانتا نیز با گرفتن 4 امتیاز از دو بازی برابر یووه و ساسولو نمیگذارد کار صعودش به اما و اگر بکشد.

اما اگر اینتر و آتالانتا از بازی های باقی مانده 6 و 4 امتیاز لازم را کسب نکنند شرایط میتواند پیچیده شود چراکه دو تیم آ.اس رم و آث میلان به آنها خواهند رسید. اگر جالوروسی ها و روسونری ها از دو بازی باقی مانده 6 امتیاز کامل را دشت کنند 68 امتیازی میشوند. اینتر و آتالانتا نیز اگر از بازی های باقی مانده به ترتیب 5 و 3 امتیاز بگیرند آنها نیز 68 امتیازی خواهند شد. در وضعیتی که حداقل سه تیم هم امتیاز میشوند آنگاه این تیمهای هم امتیاز و نتایجی که مقابل یکدیگر گرفته اند را در یک جدول دسته بندی میکنند و بیشتر بودن امتیازات تکلیف تیمها را مشخص میکند. بعنوان مثال اگر اینتر، آتالانتا و رم در امتیاز ها برابر شوند وضعیت اینگونه خواهد شد:

اینتر از چهار بازی با رم و آتالانتا 3 امتیاز گرفته و رم هم از چهار بازی با اینتر و آتالانتا 4 امتیاز بدست آورده است. آتالانتا نیز از چهار بازی با اینتر و رم 6 امتیاز دشت کرده است. بدین ترتیب رم و آتالانتا به دلیل بیشتر بودن امتیازاتشان در این جدول 3 تیمه راهی لیگ قهرمانان خواهند شد. یا مثال دوم اگر سه تیم اینتر، آتالانتا و میلان هم امتیاز شوند وضعیت اینگونه خواهد شد:

اینتر از 4 دیدار برابر میلان و آتالانتا 7 امتیاز کسب کرده است. آتالانتا از 4 دیدار برابر میلان و اینتر 5 امتیاز کسب کرده و میلان نیز از 4 دیدار برابر اینتر و آتالانتا 4 امتیاز کسب کرده است. این یعنی اینتر و آتالانتا راهی لیگ قهرمانان خواهند شد. مثال آخر وضعیتی است که هر 4 تیم هم امتیاز شوند که شرایط اینگونه خواهد شد:

اینتر از شش بازی برابر رم، آتالانتا و میلان 9 امتیاز کسب کرده است. میلان از شش بازی برابر رم، آتالانتا و اینتر 8 امتیاز کسب کرده و آتالانتا از شش بازی برابر اینتر، رم و میلان 7 امتیاز بدست آورده است. رم نیز از شش دیدار برابر اینتر، آتالانتا و میلان 5 امتیاز کسب کرده که در نتیجه اینتر و میلان به دلیل کسب امتیازات بیشتر در این جدول 4 تیمه راهی لیگ قهرمانان خواهند شد.

به طور خلاصه اینتر در صورتی با 5 امتیاز (یعنی کسب یک برد و دو تساوی در سه بازی پایانی) صعودش به لیگ قهرمانان حتمی میشود که در پایان لیگ با آتالانتا و رم هم امتیاز نشده باشد.

 

    

هیچ نظری وجود ندارد