اخبار برگزیده

25 فوریه 2021

تست کرونای مدیران و یکی از اعضای کادر فنی اینتر مثبت شد

25 فوریه 2021

اینتر بند بازخرید دیمارکو را در اختیار ندارد؛ جزئیات

25 فوریه 2021

یازده خبر کوتاه روز 24 فوریه

بیوگرافی آلوارو رکوبا

آلوارو رکوبا

 

آلوارو رکوبا :

 

 

اسم کامل : Álvaro Alexander Recoba Rivero
متولد : ۱۷ مارچ ۱۹۷۶ در مونتویدئو ، اروگوئه
لقب : ال چینو (El Chino)
قد : ۱۷۹ سانتی متر
پست بازی : هافبک هجومی ، بازی ساز
 

 


رکوبا از کودکی در تیم دانیبو اروگوئه بود و زمانی که او اولین بازیش را برای این تیم انجام داد در سال ۹۵-۱۹۹۴بود که تنها ۱۶ سال سن داشت . و در سال ۹۷-۱۹۹۶ به تیم نشنال اروگوئه که یکی از بزرگترین تیم های این کشور است منتقل شد . و در همان فصل رکوبا به تیم قدرتمند اینتر میلان ایتالیا پیوست .
رکوبا کار خود را در اینتر با رونالدو برزیلی در یک روز آغاز کرد ( ۳۱ آگوست ۱۹۹۷ ) او در اولین بازی خود برای اینتر در جزپه مه آتزا مقابل برشا به میدان رفت و در ۱۰ دقیقه پایانی توانست دو گل به ثمر برساند . و باعث برد ۱-۲ اینتر مقابل برشا شد .
بعد از دو فصل رکوبا به ونتزیا به صورت قرضی رفت تا بتواند تجربه کافی پیدا کند . او در ونتزیا در ۱۹ بازی موفق به ثمر رساندن ۱۱ گل شد . در سال ۲۰۰۱ رکوبا مجددا به اینتر باز گشت و تا ۳۰ جون ۲۰۰۶ در این تیم باقی ماند . در مجموع ال چینو در اینتر در ۱۷۵ بازی توانست ۵۳ گل به ثمر برساند که بعضی از آنها بسیار زیبا و به یاد ماندنی هستند . ضربات کاشته پای چپ رکوبا هر دروازه بانی را می ترساند .
سپس او به صورت قرضی به تیم تورینو ایتالیا پیوست و در ۲۲ بازی یک گل به ثمر رساند . و در سال ۲۰۰۸ به تیم پانینینز در لیگ یونان پیوست و پس از ۱۹ بازی و به ثمر رساندن ۴ گل در پایان فصل رلهی اروگوئه و تیمی که از آن متولد شده بود پیوست . رکوبا در سال ۲۰۱۰ به تیم دانیبو اروگوئه پیوست و هم اکنون در این تیم مشغول به فعالیت است .
 

 

 

بازی های ملی :
رکوبا توانست پیراهن تیم ملی اروگوئه را ۶۹ بار به تن کند و ۱۱ گل ملی به ثمر برساند . و همچنین در جام جهانی ۲۰۰۲ همرا تیمش راهی مسابقات جام جهانی شد . رکوبا اولین بازی ملی خودش را دربازی دوستانه مقابل اسپانیا در تاریخ ۱۸ ژانویه ۱۹۹۵ انجام داد که در دقیقه ۶۵ به جای انزو فرانچسکولی بزرگ به زمین آمد . که این بازی با نتیجه ۲-۲ مساوی شد .
افتخارات :
تیم نشنال کلوب اروگوئه :
Torneo Apertura: 1997
Campeonato Metropolitano: 1997
در اینتر میلان :
قهرمانی سری آ : ۲۰۰۶-۲۰۰۵ و ۲۰۰۷-۲۰۰۶
کوپا ایتالیا : ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶
سوپر کاپ ایتالیا : ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶
جام یوفا : ۱۹۹۸

ترجمه : علی اصغر بیات
 

    

هیچ نظری وجود ندارد