اخبار برگزیده

2 دسامبر 2020

اخبار کوتاه روز دوم دسامبر

2 دسامبر 2020

صحبت های کونته پس از دیدار برابر گلادباخ

1 دسامبر 2020

گلادباخ 2-3 اینتر؛ پیروزی نفسگیر و زنده ماندن امید به صعود

بیوگرافی آلوارو رکوبا

آلوارو رکوبا

 

آلوارو رکوبا :

 

 

اسم کامل : Álvaro Alexander Recoba Rivero
متولد : ۱۷ مارچ ۱۹۷۶ در مونتویدئو ، اروگوئه
لقب : ال چینو (El Chino)
قد : ۱۷۹ سانتی متر
پست بازی : هافبک هجومی ، بازی ساز
 

 


رکوبا از کودکی در تیم دانیبو اروگوئه بود و زمانی که او اولین بازیش را برای این تیم انجام داد در سال ۹۵-۱۹۹۴بود که تنها ۱۶ سال سن داشت . و در سال ۹۷-۱۹۹۶ به تیم نشنال اروگوئه که یکی از بزرگترین تیم های این کشور است منتقل شد . و در همان فصل رکوبا به تیم قدرتمند اینتر میلان ایتالیا پیوست .
رکوبا کار خود را در اینتر با رونالدو برزیلی در یک روز آغاز کرد ( ۳۱ آگوست ۱۹۹۷ ) او در اولین بازی خود برای اینتر در جزپه مه آتزا مقابل برشا به میدان رفت و در ۱۰ دقیقه پایانی توانست دو گل به ثمر برساند . و باعث برد ۱-۲ اینتر مقابل برشا شد .
بعد از دو فصل رکوبا به ونتزیا به صورت قرضی رفت تا بتواند تجربه کافی پیدا کند . او در ونتزیا در ۱۹ بازی موفق به ثمر رساندن ۱۱ گل شد . در سال ۲۰۰۱ رکوبا مجددا به اینتر باز گشت و تا ۳۰ جون ۲۰۰۶ در این تیم باقی ماند . در مجموع ال چینو در اینتر در ۱۷۵ بازی توانست ۵۳ گل به ثمر برساند که بعضی از آنها بسیار زیبا و به یاد ماندنی هستند . ضربات کاشته پای چپ رکوبا هر دروازه بانی را می ترساند .
سپس او به صورت قرضی به تیم تورینو ایتالیا پیوست و در ۲۲ بازی یک گل به ثمر رساند . و در سال ۲۰۰۸ به تیم پانینینز در لیگ یونان پیوست و پس از ۱۹ بازی و به ثمر رساندن ۴ گل در پایان فصل رلهی اروگوئه و تیمی که از آن متولد شده بود پیوست . رکوبا در سال ۲۰۱۰ به تیم دانیبو اروگوئه پیوست و هم اکنون در این تیم مشغول به فعالیت است .
 

 

 

بازی های ملی :
رکوبا توانست پیراهن تیم ملی اروگوئه را ۶۹ بار به تن کند و ۱۱ گل ملی به ثمر برساند . و همچنین در جام جهانی ۲۰۰۲ همرا تیمش راهی مسابقات جام جهانی شد . رکوبا اولین بازی ملی خودش را دربازی دوستانه مقابل اسپانیا در تاریخ ۱۸ ژانویه ۱۹۹۵ انجام داد که در دقیقه ۶۵ به جای انزو فرانچسکولی بزرگ به زمین آمد . که این بازی با نتیجه ۲-۲ مساوی شد .
افتخارات :
تیم نشنال کلوب اروگوئه :
Torneo Apertura: 1997
Campeonato Metropolitano: 1997
در اینتر میلان :
قهرمانی سری آ : ۲۰۰۶-۲۰۰۵ و ۲۰۰۷-۲۰۰۶
کوپا ایتالیا : ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶
سوپر کاپ ایتالیا : ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶
جام یوفا : ۱۹۹۸

ترجمه : علی اصغر بیات
 

    

هیچ نظری وجود ندارد