اخبار برگزیده

26 فوریه 2021

سیزده خبر روز جمعه، 26 فوریه

25 فوریه 2021

تست کرونای مدیران و یکی از اعضای کادر فنی اینتر مثبت شد

25 فوریه 2021

اینتر بند بازخرید دیمارکو را در اختیار ندارد؛ جزئیات

آرماندو پیچی – Armando Picchi

فاکتی فوق العاده بود پیچی فوق العاده تر

 

 

جیانچیتو فاکتی ،تاراشیو بورگینچ ساندرو مازولا ،شاید از هر کسی بپرسی که عامل اصلی موفقیت اینتر در دهه ی ۶۰ چی بود بگه کاپیتان ارماندو پیچی……
سوییپر یا لیبرو یا بازیکن ازاد هلنیو هررا بود ،توی سیستمای فوتبالی و پستای فوتبالی ،موقعی که میخوان سوییپر رو تعریف کنن مثالشو پیچی میارن بدونه شک تو تیم منتخب تاریخ اینتر هست و توی تیمه منتخب تارخ جهان اگر هافبک دفاعی قرار بخوان بدن هم باید باشه.تو بازی با رئال دی استفانو رو تکی محو کرد ساله بعدش اوزه بیو رو تو اوج تو فینال محو کرد ،همین فکر کنم نشون دهنده ی استعداد ناب این بازیکن و بزرگیشه…..شاید اگر فینال ساله ۷۲ مقابل اژاکس بود کراف هم مهار میکرد و اینتر سومین جامشو رو هم بدست میاورد.
.توی بازی سال ۶۵ رئالی ها یه کاره خیلی قشنگ میکنن همه رو جا میذارن میشوتن که پیچی یدفعه رو خط برمگیردونه:تعظیم:بریم یه اشنایی داشته باشیم با این بازیکنه اسطوره ایه اینتر..
ارماندو پیچی متولد ۲۰ جوئن ۱۹۳۵ و متوفی در ۲۷ می ۱۹۷۱ بازیکن و مربی سابق ایتالیایی فوتباله ،و کاپیتان اینتر در زمان لاگرانده اینتر هم میباشد.

 


در لیورنو به دنیا اومد و بازیشو در تیم لیورنو هم شروع کرد در ساله ۱۹۵۹ به تیم اسپال ایتالیا پیوست که این اسپال یه باشگاهیه که یه سال زودتر از اینتر تاسیس شده.بعدشم که اومد اینتر.
اول کار در اینتر به عنوانه هافبک راست بازی کرد و موقعی که هررا به اینتر اومد به لیبرو 
تبدیلش کرد،و همین باعث شد که با فاکتی و بورگینچ یه خط دفاعی مستحکم تشکیل بدند….در این دوران او کاپیتان اینتر ملان برونو بولچی بود…
وقتی بولچی به ورونا پیوست پیچی شد کاپیتان تیم ،در این دوران بود که اینتر سه بار اسکودتو و دو بار لیگ قهرمانان و دو بار جام بینه قاره ای برد….
دو فصل هم در تیم وارس بازی کرد و بعدش در ۳۴ سالگی بازنشست شد….
چند ماه بعد از اینکه اینتر قهرمان جام بین قاره ای شد پیچی هم کاره خودشو در تیم ملی ایتالیا شروع کرد ، و تو بازی اولش در مقابل فنلاند ۶ بر یک پیروز شدند ،هرچند مربیه ابله ایتالی ادموندو فابری به اون اعتقاد نداشت و به تیم ملی برای جام ۶۶ دعوت نکرد.
بعدش از رفتن ادموندو فابری و اومدن فروسیو والکارگی به تیم ملی دعوت شد ولی در مسابقات مقدماتی یورو ۶۸ در دیدار مقابل بلغارستان مصدوم شد و با ۱۲ حضور در تیم ملی ایتالیا از بازی های ملی خداحافظی کرد…
بعد از بازنشستگی خیلی سریع مربیه وارس و بعد لیورنو و بعد یوونتوس شد و لی متوجه شدند سرطان داره و بدلیل سرطان فوت کرد.استادیوم تیم فوتباله لیورنو به افتخار این مرد نامگذاری شده استادیوم ارماندو پیچی…….روحش شاد 

    

هیچ نظری وجود ندارد