اخبار برگزیده

25 فوریه 2021

اینتر بند بازخرید دیمارکو را در اختیار ندارد؛ جزئیات

25 فوریه 2021

یازده خبر کوتاه روز 24 فوریه

24 فوریه 2021

موضع اینتر در مورد آگومه به گزارش رومانو

بیوگرافی دنیل پاسارلا

دنیل پاسارلا – Daniel Passarella

 

فوتبال باشگاهای:

او فوتبال خودش را در سال ۱۹۷۱ با تیم سارمینتو آغاز کرد و در ۳۶ بازی که با این تیم به میدان رفت توانست ۹ گل هم به ثمر برساند. سپس در سال ۱۹۷۴ به تیم قدرتمند ریور پلاته پیوست و در ۸ سال دوران بازیگری در این تیم در ۲۲۶ بازی به میدان رفت و توانست ۹۰ گل هم به ثمر برساند. سپس در سال ۱۹۸۲ به تیم فیورنتینا ایتالیا پیوست و ۲۶ گل در ۱۲۶ بازی که برای این تیم ایتالیایی انجام داد به ثمر رساند. سپس او در سال ۱۹۸۶به تیم قدرتمند اینتر میلان ایتالیا پیوست و دو سال در این تیم بازی کرد و ۴۴ بازی برای این تیم انجام داد که موفق به انجام ۹ گل هم شد.
سپس دنیل تصمیم گرفت که برای بازنشستگی به تیم مورد علاقه خودش یعنی ریورپلاته بپیوندد. پس او در سال ۱۹۸۸ به آرژانتین بازگشت تا در تیم سابق خود (ریورپلاته) بازی کند و یک فصل برای این تیم بازی کرد و در ۳۲ بازی که برای این تیم انجام داد ۹ گل هم به ثمر رساند. پاسارلا در سال ۱۹۸۹ با دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

 

فوتبال ملی:

یکی از ارکان اصلی تیم ملی آرژانتی به شمار می آمد. او کاپیتان آرژانتین در جام جهانی ۱۹۷۸ بود و توانست همراه آرژانتین به مقام قهرمانی دست پیدا کند. نکته جالب توجه این است که پاسارلا اولین آرژانتینی هست که کاپ جام جهانی را لمس کرده است (چون در سال ۱۹۷۸ آرژانتین اولین قهرمانی جام جهانی را بدست آورد و پاسارلا به عنوان کاپیتان نفر اول کاپ را در دست گرفت). 
در مقدماتی جام جهانی ۱۹۸۶ در بایزی با پرو در دقایق آخر پاسارلا یک پاس گل برای "ریکاردو گارکا" ساخت و او هم برای آرژانتین گل را به ثمر رساند و بدین ترتیب آرژانتین با همین گل موفق به صعود به جام جهانی شد. در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک پاسارلا به دلیل مصدومیت جای خود را به "خوزه لویس براون" داد ولی از آنجایی که اسمش در لیست تیم آرژانتین ثبت شده بودف لذا قهرمانی ۱۹۸۶ به نام او هم ثبت گردید و بدین ترتیب او پر افتخار ترین بازیکن آرژانتین لقب گرفت.
پاسارلا رابطه بدی با "مارادونا" و مربی تیم ملی "کارلوس بیلاردو" داشت. او بعدا از مارادونا و بیلاردو عذر خواهی کرد و همه اون خاطرات را به گذشته نسبت داد. 

 

 

 

 

القاب:
در آرژانتین پاسارلا را "El Gran Capitán" به معنی "کاپیتان بزرگ" صدا می کردند (ال گراند کاپیتان لقب قهرمان آزادی خواه و استقلال طلب آرژانتین "خوزه دی سن مارتین" بوده است) و لقب دیگر او "El Kaiser" یعنی "قیصر" می باشد. و به این دلیل به او لقب قیص آرژانتین دادند، چون او یک رهبر خوب در زمین و یم بازیکن فوق العاده با تعصب بود.

افتخارات:
• قهرمان لیگ آرژانتین به همراه ریورپاته در سال های ۱۹۷۵ و ۱۹۷۷ و ۱۹۷۹ و ۱۹۸۱
• قهرمان جام جهانی در سال های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶

    

هیچ نظری وجود ندارد