به گزارش اینتر دات ای ار ، ورزشگاه المپیکوی رُم چهارشنبه شب میزبان فینال جام حذفی ایتالیا، بین تیم‌های یوونتوس و اینتر (موسوم به دربی ایتالیا) بود که در پایان دیداری جذاب، اینتر با نتیجه 4 بر 2 به برتری رسید و جشن قهرمانی گرفت.

نیکولو بارلا با گلزنی در دقیقه 6 توانست افعی‌ها را پیش بیندازد و اینتر با برد راهی رختکن شود اما یووه در دقایق نخست نیمه دوم دو بار به گل رسید. الکس ساندرو در دقیقه 50 و دوسان ولاهوویچ در دقیقه 52 موفق شدند یووه را به بازی برگردانند و در آستانه قهرمانی قرار دهند.

 

در دقیقه 78 و در اوج حملات نراتزوری، لائوتارو مارتینز در محوطه جریمه یووه سرنگون شد که پس از بازبینی صحنه توسط کمک داور ویدیویی، داور نقطه پنالتی را نشان داد. هاکان چالهانوغلو در دقیقه 80 پشت این ضربه پنالتی ایستاد و توپ را به تور دروازه یوونتوس رساند تا بازی در وقت اضافه دنبال شود.

در هفتمین دقیقه از وقت اضافه باز هم اینتر به کمک VAR صاحب ضربه پنالتی شد. صحنه برخورد  دلیخت و استفان دی‌فرای در محوطه جریمه بیانکونری پس از بازبینی توسط کمک داور ویدیویی، پنالتی دیگری برای شاگردان اینزاگی به ارمغان آورد که ایوان پریسیچ در دقیقه 99 موفق به گلزنی شد. این پایان درخشش پریسیچ نبود و این بازیکن در دقیقه 102 گل چهارم نراتزوری را به ثمر رساند.

 

تلاش‌های یوونتوس در نیمه دوم وقت اضافه نتیجه‌ای در بر نداشت و اینتر که همچنان به قهرمانی سری A امیدوار است، جام قهرمانی جام حذفی ایتالیا را بالای سر برد.یوونتوس نیز که سوپرجام فصل 22-2021 را با شکست مقابل اینتر از دست داده بود، در سری A هم از کسب عنوان قهرمانی ناکام مانده است و این فصل را بدون جام سپری می‌کند.