اینتر دات آی آر _ نکات آماری منتشر شده از بازی شب گذشته مقابل کروتونه توسط اینتر و اپتا:

  1. اینتر با برتری مقابل کروتونه 82 امتیازی شد و این یعنی تا پایان هفته 34، به اندازه کل فصل قبل امتیاز جمع کرده است (اینتر فصل قبل با 82 امتیاز نائب قهرمان شد). در نتیجه کونته می تواند رکورد امتیازی خود را در 4 بازی پایانی بهبود ببخشد.
  2. اینتر برای چهاردهمین بازی این فصل موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شد که دقیقا معادل تعداد کلین شیت های فصل قبل بود (13 بازی هندانوویچ و یک بازی پادلی دروازه اینتر را بسته نگه داشتند تا اینتر بیشترین میزان کلین شیت در فصل قبل سری آ را ثبت کند).
  3. اینتر در نیمه اول بازی روز گذشته دو بار توسط لوکاکو و مارتینز تیر دروازه را به لرزه در آورد. اینتر در 7 بازی قبلی خود در سری آ در ماه آوریل 10 بار ضربه به تیرک داشته که در این 30 روز حداقل 4 بار بیشتر از هر تیم دیگری است. اینتر در این فصل به طور کلی 18 بار ضربه به تیر داشته که فقط از میلان و هلاس ورونا کمتر بوده است (این دو تیم 20 بار ضربه به تیر دروازه داشته اند).
  4. اشرف حکیمی روز گذشته هفتمین گل خود را به ثمر رساند تا با احتساب 6 پاس گلی که تاکنون داده روی 13 گل تاثیر مستقیم داشته باشد. در بین مدافعان 5 لیگ معتبر فقط رابین گوزنس از آتالانتا تاثیرگذاری بیشتری روی گل ها نسبت به حکیمی داشته است.
  5. روملو لوکاکو اولین بازیکنی است که از فصل 2004/05 (زمان جمع آوری داده ها توسط اپتا) آمار حداقل 20 گل و حداقل 10 پاس گل در یک فصل از سری آ را ثبت می کند.
  6. قبل از لوکاکو آخرین بازیکن غیر ایتالیایی اینتر که در یک فصل از سری آ حداقل 10 پاس گل داده بود مایکون نام دارد (11 پاس گل در فصل سه گانه).
مرتضی بابایی
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *