اینتر دات آی آر _ صحبت های سیمونه اینزاگی در کنفرانس خبری پیش از دیدار با میلان را می خوانید:

مطمئنا در زمین شاهد مسابقه ای فیزیکی و پرفشار خواهیم بود. همه ما می دانیم که دربی چه معنا و ارزشی دارد و چقدر برای باشگاه و طرفداران مهم است. با آگاهی از اینکه مسابقه مهمی داریم، می خواهیم به بهترین شکل این دوره از بازی های قبل از فیفا دی را به اتمام برسانیم.
به اندازه کافی خوش شانس بوده ام که در دربی های زیادی چه به عنوان بازیکن و چه مربی حضور داشته ام. آنها در طول فصل دو مسابقه جداگانه و مجزا هستند. این دربی این بار بعد از بازی لیگ قهرمانان اروپا انجام می شود و فرصت آماده شدن برای آن 2-3 روز است اما تمام روز گذشته را در زمین تمرین گذراندیم و من اعتقاد و باور بازیکنان را دیدم. اولین دربی دلامادونینای خود خود را تجربه خواهم کرد و تمایل زیادی برای حضور در آن دارم. روند آماده سازی متفاوت بوده زیرا ما پس از یک بازی خارج از خانه اروپایی روز پنجشنبه به میلان برگشتیم اما هواداران اینتر منتظر این بازی هستند و شور و شوق زیادی وجود دارد. ما طرفدارانی داریم که همیشه ما را حمایت می کنند و فردا نیز در لحظاتی که همه باید با هم رنج بکشیم کمک زیادی به ما خواهند کرد. به نظرم در بازی رو در رو با تیم های قدرتمند لیگ خوب کار کرده ایم. دیدیم که بازی با یوونتوس چگونه بود و در مقابل آتالانتا نیز یک پنالتی را از دست دادیم و در 70 دقیقه از بازی مقابل لاتزیو یعنی تا قبل پنالتی حریف نیز عالی بودیم. فردا فرصت مهمی خواهیم داشت. ما در اولین بازی خود پس از اتمام بازی های ملی در شهر رم شکست خوردیم (برابر لاتزیو) و سپس آمار 5 پیروزی و یک تساوی را از خود ثبت کردیم. این نتایج اعتماد به نفس و باور ما را افزایش داده اما در بازی فردا رسیدن به نتیجه مهم و ضروری است. تغییر اینتر پس از شکست مقابل لاتزیو؟ در چند بازی اخیر خود را محدود نکرده ایم و به اصول خود پایبند بوده ایم زیرا همیشه موقعیت های گلزنی زیادی خلق می کنیم. واضح است که در فاز دفاعی بهتر شده ایم. از بازی مقابل یوونتوس جمع و جور تر شده ایم و فرصت های گلزنی زیادی به رقبای خود نداده ایم. دربی مسابقه چالهان اوعلو خواهد بود؟ هنوز مراحل آماده سازی و تمرینات ما برای دربی به اتمام نرسیده و دو جلسه تمرینی دیگر مانده است. در خط میانی واکنش های خوبی از بازیکنان دیده ام. هاکان در مسابقه با اودینزه عالی بود در حالی که ویدال در لیگ قهرمانان نقشی مهم داشت. گالیاردینی نیز در دو بازی مقابل امپولی و لاتزیو جزء بهترین ها بود. دوست داشتم وسینو در مقابل اودینزه بازی کند که او مشکلی جسمانی داشت که اکنون برطرف شده است. او در تمرین خوب کار می کند که این، کار مرا دشوار می کند. سنسی نیز این شایستگی را دارد که بیشتر بازی کند. خوش شانسم که سرمربی چنین تیمی هستم. رقابت خوبی در تیم به ویژه در خط میانی وجود دارد.

اینزاگی در ادامه نیز گفت:

تاثیر فاصله در جدول رده بندی روی کار اینتر در بازی فردا؟ مطمئنا به جدول باید توجه زیادی داشت اما وقتی در دربی وارد زمین می شوید رده بندی معنایی ندارد. در مسابقه فردا عزم و اراده و جنگیدن اهمیت دارد و باید دانست چگونه دفاع و حمله کرد. می دانیم در بازی فردا برابر تیمی شایسته قرار می گیریم که در حال انجام کارهایی بی سابقه است که در 40 سال گذشته برای تیمی رخ نداده است. این موضوع هم برای میلان و هم برای ناپولی صدق می کند؛ دو تیمی که شایسته تعریف و تمجید هستند. 24 امتیاز داریم اما اگر در آلمان یا اسپانیا بودیم اکنون فاصله ما با صدر جدول یک یا دو امتیاز بود. تقابل بهترین خط حمله با دومین خط دفاع برتر سری آ؟ میلان تیمی است که خوب گل می زند و خط دفاع خوبی دارد. آنها تیمی با تحرک زیاد در زمین هستند و چند سال است که در کنار یکدیگر بازی می‌کنند و یک مربی عالی که از او به خوبی شناخت دارم آنها را هدایت می کند. ما باید حداکثر توجه را داشته باشیم. می‌دانیم که ما نیز در فرمی عالی هستیم و بهترین خط حمله لیگ را در اختیار داریم. می توانیم یک بازی عالی را انجام دهیم. پایان رویای اسکودتو در صورت باخت؟ تازه 11 بازی از لیگ گذشته است. باید بازی به بازی پیش برویم. 7 امتیاز با دو تیم صدرنشین فاصله داریم که می خواهیم از همین بازی فردا این اختلاف را جبران کنیم. می دانیم که 27 بازی دیگر مانده است. به هرحال بازی فردا برای شرایط در جدول رده بندی و همچنین شرایط کل تیم که روز به روز در حال پیشرفت است اهمیت زیادی دارد. اهمیت تمدید قراردادهای اخیر و وضعیت تمدید بروزوویچ؟ برای یک مربی تمدید شدن قرارداد بازیکنانش خوب است. خوش شانس هستم که مدیران و مالکان را در حمایت از خود می بینم. می دانستیم که باید در تابستان فروش های مهمی داشته باشیم و این فروش ها انجام شد اما در همان مقطع مدیران باشگاه به من نزدیک بودند. خریدهای خوب و مهمی کردیم و این تمدید قراردادها نشان می دهد که در اینتر پروژه ای وجود دارد و این باشگاه جاه طلب است و رو به جلو حرکت می کند. تمدید شدن قراردادهای بارلا و مارتینز مهم است و در مورد وضعیت سایر بازیکنان صحبت ها انجام خواهد شد اما آرام هستم و روی کار خود تمرکز کرده ام. نگرانی از علاقه کونته به بازیکنان اینتر؟ هرگز به آن فکر نکرده ام. تمرکزم روی مسابقات است و زود است به نقل و انتقالات ژانویه فکر کنیم. اکنون بازی فردا است که اهمیت دارد و به منظور جلب رضایت هواداران باید عملکردی عالی در آن داشته باشیم.
morteza babaei
15 آبان 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 4 =