صحبت های اینزاگی در کنفرانس خبری قبل از دیدار با لاتزیو را می خوانید:

می دانیم که به مانند دوره قبل از وقفه بازی های ملی، مجددا باید در مدت کوتاهی 7 مسابقه انجام دهیم و سعی می کنیم برای آنها آماده باشیم. متاسفانه ما در تعطیلات بازی های باشگاهی، با نفرات کمی مشغول به تمرین بودیم اما آنها به بهترین شکل کار کردند. بازیکنان اروپایی ما با برخی مشکلات جزئی از اردوهای تیم های ملی خود برگشته اند و اکنون منتظر رسیدن بازیکن آمریکای جنوبی خود هستیم. در مسابقات ملی قبلی نیز وضعیت مشابهی را در مورد بازیکنان آمریکای جنوبی خود تجربه کردیم اما در آن مقطع اولین دیدار ما مقابل سمپدوریا روز یکشنبه برگزار شد اما این بار روز شنبه به مصاف لاتزیو می رویم. این بار وضعیت خاص است زیرا سانچز و ویدال به شهر رم نخواهند آمد و در میلان می مانند. در نتیجه این دو بازیکن برای بازی روز سه شنبه ما (مقابل شریف) مفید خواهند بود. تعویق مسابقه به دلیل دیر آمدن بازیکنان آمریکای جنوبی به مانند کاری که لالیگا انجام داد؟ با بازیکنان اهل آمریکای جنوبی تیم صحبت می کنم و خواهیم دید شرایطشان چگونه خواهد بود. مسئولین لالیگا با به تعویق انداختن برخی از مسابقات خوب عمل کرده اند اما این موضوعی است که باید قبلا به آن پرداخته می شد. می دانیم که در ترکیب برای بازیکنان آمریکای جنوبی خود گزینه های جایگزینی داریم. باید ارزیابی کنم که بازیکنان آمریکای جنوبی (کورئا، مارتینز، وسینو) با ورود به شهر رم چه شرایطی خواهند داشت.

اینزاگی در ادامه نیز گفت:

استفانو سنسی؟ او در روزهای اخیر به خوبی تمرین کرده است. سنسی به دلیل پیچ خوردگی زانو که برایش پیش آمده بود (در بازی با سمپدوریا) هنوز نمی تواند با پای راست خود به توپ ضربه بزند اما امیدواریم برای بازی سه شنبه او را به شرایط خوب بازگردانیم. تغییرات لاتزیو با حضور ساری؟ فکر می کنم لاتزیو در چند مسابقه از فصل جاری فوق العاده ظاهر شده است. آنها در تابستان [مائوریتزیو] ساری که در سازماندهی تیم هایش به خوبی عمل می کند را به تیم خود آوردند. آنها در بازی آخر خود شکست خورده اند و بنابراین خشمگین هستند و می خواهند در مقابل اینتر خوب کار کنند. مشکلات اینتر در مقابل رقبایی که پرس می کنند؟ باید از نظر فنی خوب عمل کنیم. می دانیم که لاتزیو پرس زیادی می کند. ما در برخی بازی ها در عبور از پرس خوب کار داده ایم و در برخی بازی ها عیب و نقص هایی داشته ایم. باید در هر دو فاز مالکیت و عدم مالکیت توپ خوب باشیم. طبیعی است که مسابقه فردا برایم مانند مسابقه دیگری نیست زیرا به جایی باز می گردم که 22 سال خانه من بوده است. دیدن بازیکنانی که همیشه همه توانشان را برای من می گذاشتند، دیدن افراد پشت صحنه که همیشه خاص بوده اند و همچنین دیدن هواداران لاتزیو که برای من بسیار مهم بودند، هیجان انگیز خواهد بود. در سال های حضورم در لاتزیو، در کنار یکدیگر در غم ها و شادی ها سهیم بوده ایم و به اهداف مهمی که لاتزیو مدت ها به آنها دست نیافته بود رسیدیم. می دانم فردا در المپیکو تشویق من و حتی “هو شدن” من وجود خواهد داشت اما این بخشی از فوتبال است و آنها را می پذیرم. طرفداران می دانند که همیشه با تمام وجود برای لاتزیو کار کردم. لوتیتو؟ صحبت های زیادی وجود داشته، اما من فکر می کنم او و ایگلی تاره (مدیر ورزشی لاتزیو) برای دوران مربیگری من بسیار مهم بوده اند. به لطف آنها من مربی لاتزیو شدم و برای همیشه قدردان آنها خواهم بود.

اینزاگی در پایان نیز گفت:

بازی بعدی در لیگ قهرمانان؟ مطمئنا هفته مهمی پیش رو است اما ما باید به هر مسابقه در جای خودش فکر کنیم. دیدار فردا مسابقه دشواری است و باید با تمام توان کار کنیم و بعد از آن به مسابقه در لیگ قهرمانان و سپس دیدار با یوونتوس خواهیم رسید. همه این مسابقات دشوار خواهند بود. دنزل دومفریز؟ من فکر می کردم به دلیل مشکلات مربوط به زبان، زمان تطبیق پذیری او طولانی تر باشد اما در عوض او جلوتر از پیشبینی هاست. او به خوبی به دستورات گوش می دهد و تمرین می کند و دقایق زیادی نیز برای ما بازی کرده است. دومفریز بازیکن ثابت تیم ملی هلند است و کاپیتان آیندهوون بود. از او راضی هستم و با گذشت زمان حتی بهتر هم خواهد شد. استفاده از پریشیچ به عنوان مهاجم و یا استفاده از سیستم 3-5-1-1؟ راه حل های متفاوتی دارم. ژکو از ابتدا بازی خواهد کرد و می توانم ساتریانو را کنارش بازی دهم. پریشیچ و چالهان اوعلو را نیز در اختیار دارم. همانطور که کفتم ابتدا باید وضعیت لائوتارو و کورئا را ارزیابی کنم. چالهان اوعلو؟ از هاکان به مانند هم تیمی هایش راضی هستم و خوشحالم که به اینجا آمده است. او بخشی جدایی ناپذیر از پروژه ما به حساب می آید و هرگز تسلیم نمی شود. در بازی ترکیه مقابل لتونی، ضربه بدی به او وارد شد و برای در دسترس بودن برای بازی فردا تمام تلاش خود را انجام داد. هنوز نمی دانم که هاکان نیمکت نشین خواهد بود یا اینکه از ابتدا در ترکیب قرار می گیرد. از لحظه ورودم به اینتر بلافاصله در این باشگاه جا افتادم. هواداران اینتر شبیه هواداران لاتزیو هستند و فکر نمی کردم که آنها از همان روز اول از من استقبال کنند. هواداران با من و کل تیم همیشه فوق العاده رفتار کرده اند و هر بار که یک بازی خارج از خانه داریم تعداد زیادی از آنها می آیند و به ما احساس فوق العاده ای می دهند.
morteza babaei
23 مهر 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − دوازده =