اینتر دات آی آر _ سیمونه اینزاگی در کنفرانس خبری قبل از دیدار یکشنبه شب با یوونتوس حاضر شد:

مدت زیادی از شروع فصل نگذشته است و تازه در ابتدای راه هستیم اما مطمئنا بازی فردا مسابقه بسیار مهمی است. دو تیم بسیار قوی مقابل یکدیگر قرار می گیرند و ما در مقابل هواداران خود بازی می کنیم. بازیکنان از اهمیت این مسابقه برای باشگاه و طرفداران آگاه هستند و بنابراین به عملکردی عالی نیاز داریم. اگر الگری، یک مربی که برای او احترام زیادی قائل هستم، گفته که اینتر مدعی اصلی فتح اسکودتو محسوب می شود خوب است. واضح است که من نیز می توانم این صحبت را در مورد میلان، رم، لاتزیو و ناپولی کنم. می دانیم که فصل هیجان انگیری است و می خواهیم یکی از مدعیان اصلی آن باشیم و برای آن تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد. تبدیل شدن این بازی به نقطه عطف اینتر به مانند دربی سال قبل؟ بله، می تواند اینگونه باشد. مسابقه فردا یک بازی بسیار مهم، فراتر از امتیازات است. پس از بازی با لاتزیو با کل تیم صحبت زیادی کردیم. از شکست در آن بازی و اتفاقات پیش آمده در زمانی که 2-1 عقب افتادیم (با گل ناجوانمردانه) نارحت بودیم. از همان هنگام تصمیم گرفتیم که از این پس به هر نحوی به بازی خود ادامه دهیم و فقط داور است که می تواند بازی را به دلیل افتادن یک بازیکن روی زمین متوقف کند. پس از آن بازی به یک نتیجه عالی نیاز داشتیم و بازی سه شنبه شب برابر تیمی سازمان یافته که صدرنشین گروه بود و در ضد حملات نیز خطرناک ظاهر می شد را آسان کردیم. در برابر شریف که رئال مادرید و شاختار را مغلوب ساخته بود، در نشان دادن واکنش عالی کار کردیم و فردا نیز فرصت مهم دیگری خواهیم داشت.

اینزاگی در ادامه نیز گفت:

ژکو گفته بود کار بازنده دیدار فردا سخت خواهد بود؟ مطمئنا، زیرا یوونتوس یک رقیب تاریخی است و ما ارزش مسابقه را می دانیم. فردا باید در ارائه فوتبال خود، بازیسازی از عقب و متعادل بودن خوب باشیم. باید در مقابل یوونتوس که در حال گرفتن نتایج خوبی است و همه بازیکنانش را بازیابی کرده با دقت عمل کنیم. فقط نحوه عملکرد تیم در زمین باعث آرامش من خواهد شد. ما مقابل لاتزیو و رئال مادرید نیز شکست خوردیم اما بازی خوبی در آن دو مسابقه انجام داده بودیم و استحقاق این را داشتیم که نتیجه بهتری کسب کنیم. ما در برابر سمپدوریا ده نفره کار کردیم (به دلیل مصدومیت سنسی و اتمام تعویض ها) و چند موقعیت خوب را از دست دادیم. تیم در مسیر خوبی است و نتیجه مسابقه شنبه هفته قبل باعث شد از نظر امتیاز گیری کمی عقب بیفتیم اما تیم آگاه است که نیاز به پیشرفت وجود دارد. باید در هر لحظه از مسابقه یک تیم واقعی باشیم. یوونتوس بدون رونالدو؟ او بازیکن بزرگی است اما این تیم بازیکنان دیگری مثل موراتا و دیبالا را هم دارد که می توانند به هر تیمی ضربه بزنند. این دو و برخی دیگر از بازیکنان یوونتوس ریکاوری کرده اند و ما باید روی خودمان متمرکز شویم و بدانیم که نیاز به تلاش و عزم راسخی خواهیم داشت. ویدال؟ او همانگونه که انتظار داشتم برابر شریف بازی کرد، درست مثل گالیاردینی در بازی با لاتزیو. در تلاش هستیم هر بازیکنی را به شرایط خوبش بازگردانیم. سنسی و چالهان اوعلو روز گذشته به خوبی تمرین کردند و تنها غائب ما در دربی خواکین کوریا خواهد بود. تلاش می کنیم او را برای بازی چهارشنبه با امپولی در دسترس داشته باشیم. کوریا برای بازی با لاتزیو هنوز آماده نبود و او تمرینات جداگانه ای را در 4 روز اخیر انجام داده تا خود را به بهترین شکل ممکن برای بازی چهارشنبه آماده کند. بازی با لاتزیو با توجه به داشتن مشکل در پست مهاجم از او درخواست کردم در آن پست نهایت تلاش و فداکاری را انجام دهد و به نظرم او در آنجا نیز بهترین های خود را نشان داد.

بونوچی گفته بود اینتر فصل قبل به خاطر افت و اشتباهات یوونتوس قهرمان شد. از اینزاگی در مورد تاثیری که این صحبت در رختکن اینتر داشته سوال پرسیده شد:

آن را نخوانده ام. من روی یوونتوس تمرکز کرده ام، بنابراین تنها نگرانی من دیدن مسابقات و فیلم ها بوده نه خواندن مصاحبه ها. ما با دانستن این موضوع که برابر حریفی قدرتمند قرار می گیریم، سعی خواهیم کرد به خودمان و انجام یک بازی خوب فکر کنیم.
مرتضی بابایی
23 اکتبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.