اینتر دات آی آر _ ماروتا می گوید مالکان اینتر به زودی برنامه ها برای فصل بعد را اعلام می کنند.

جوزپه ماروتا، مدیر اجرایی اینتر در حوزه ورزش پس از قهرمانی اینتر مصاحبه مفصلی با چندین رسانه انجام داده که مهم ترین بخش از صحبت هایش را می خوانید:

پاپان دادن به سلطه یوونتوس و انتقام از آنها؟ انتقامی وجود ندارد، همیشه مفهوم درستی از رقابت بین ما و یوونتوس وجود دارد. پایان بخشیدن به سلطه یوونتوس در سری آ رضایت بخش است. ما روابط خوبی داریم اما وقتی به زمین می روید، تلاش برای موفقیت کار درستی است. رویای ما امسال به واقعیت تبدیل شده و من بسیار خوشحالم. از نظر ورزشی فکر می کنم پیروزی برابر یوونتوس برای این فصل ما بسیار مهم بود. بدیهی است که در پشت همه پیروزی ها و موفقیت ها، فداکاری واقعی و فرهنگ کار نهفته است. ما از فصل گذشته، زمانی که با یک امتیاز اختلاف نسبت به یووه نائب قهرمان ایتالیا شدیم و به فینال لیگ اروپا رسیدیم، مرتباً در حال پیشرفت هستیم. کونته موفق شده اصول پیروزی که پایه و اساس هر موفقیتی است را در تیم اعمال کند.
کسب یک قهرمانی دیگر و زدن ستاره دوم روی؟ رویا و آرزوی ما این است که اسکودتوی بیستم را بدست آوریم و ستاره دوم را بزنیم. کونته؟ او یک برنده اثبات شده با ارزش های بزرگ است و توانسته این ارزش ها را به بازیکنان خود منتقل کند. من از زمان حضور در یوونتوس همیشه با کونته رابطه خوبی داشتم. کسانی که او را می شناسند می دانند که وقتی او در رسانه ها اظهارات تندی می کند باعث انگیختن ما می شود. او برنده ای است که می خواهد خیلی سریع پیشرفت کند و بنابراین می خواهد بخش سازمانی باشگاه نیز پیشرفت کند.
پلن B در صورت جدایی کونته؟ پلن B وجود ندارد، ما فقط پلن A داریم و من واقعاً امیدوارم كه كونته بتواند این دوره را با ما ادامه دهد. یک رابطه درخشان بین او، باشگاه، تیم و هواداران وجود دارد و اینها نکات مهمی برای ادامه دادن به پیشرفت و دستیابی به اهداف بیشتر هستند.
اجبار به فروش بازیکنان کلیدی؟ در حال حاضر نمی توانم در این مورد اظهار نظر كنم، مالكان باشگاه دستورالعمل ها را به ما می دهند. آنچه می توانم بگویم این است که اینتر قصد دارد هزینه های خود را مانند هر باشگاه دیگری کاهش دهد. برای ارائه چشم اندازها نیاز به ملاقات با کونته و ژانگ داریم. صاحبان باشگاه سرمایه گذاری های زیادی انجام داده اند اما ما باید گفتگو کنیم. از نظر شرایط باشگاهی، من باید از آلساندرو آنتونلو تشکر کنم که در این بیماری همه گیر کرونا به حمایت از جنبه های ورزشی کمک کرد. توانسته ایم به طرز درخشانی بر مرحله کاهش درآمدها غلبه کنیم و مالکان نیز از راه دور همیشه از ما حمایت کرده اند. فصل سختی پشت سر گذاشتیم اما ایده این بود که به هواداران هدیه خاصی بدهیم، اما می دانستیم که همه ما باید حداکثر توان خود را بگذاریم. بدون فراموش کردن افرادی که در پشت صحنه در حال کار برای باشگاه هستند، بیشترین اعتبار باید به کونته و تیم اختصاص یابد.
ما می دانیم که در شرایط بسیار دشواری قرار داریم، در فوتبال کاهش در آمد وجود دارد و این روی تمام باشگاه های بزرگ تأثیر می گذارد. قدرت کمتری در بازار نقل و انتقالات وجود خواهد داشت و ما باید مانند همه باشگاه های دیگر با آن روبه رو شده و مقابله کنیم. ما در حال تهیه یک تحلیل از این فصل هستیم، اما همچنین باید به این واقعیت فکر کنیم که هزینه های ما پایدار است در حالی که درآمد ما ثابت نیست. ما به کونته و دستورالعمل های مالکان گوش خواهیم داد، اما اینجا خوش بینی وجود دارد. هدف دستیابی به توافق با شریکی است که بتواند نقدینگی مورد نیاز ما را در حال حاضر تأمین کند. خوش بینی زیادی وجود دارد اما نباید فراموش کنیم که مالکان ما در سال های اخیر حدود 700 میلیون یورو در این باشگاه سرمایه گذاری کرده اند و به خاطرش شایسته احترام هستند.
ژانگ؟ او انتظار نداشت که در دسامبر 2018 رئیس باشگاه شود و بلافاصله به فینال لیگ اروپا یوفا برسد و پس از آن اسکودتو را برنده شود. استیون امروز بسیار هیجان زده بود و من برای او خوشحالم. من نیز صادقانه فکر نمی کردم که بتوانیم به این سرعت قهرمان سری آ شویم و برای همه افراد در این باشگاه بسیار رضایت بخش است. من باید از کونته که ما را به این موفقیت رسانده و از هواداران که همیشه از ما حمایت کرده اند، تشکر کنم. آمدن من به اینجا خیلی قمار نبود و شروع یک ماجراجویی در باشگاهی بود که در طول 10 سال سه بار مالک و 12 بار مربی خود را تغییر داده است. بی ثباتی وجود داشت، اما باید به خاطر داشت که اینتر همیشه از معتبرترین باشگاه های جهان بوده است.
یافتن جانشین هندانوویچ؟ ما همیشه هدفمان انجام ارزیابی های دقیق برای باشگاه بوده است. هندانوویچ دروازه بان و کاپیتان ما است ولی ما باید در مورد آینده هر بخش تیم نیز فکر کنیم.
مرتضی بابایی
3 می 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.