اینتر دات آی آر _ کونته می گوید شباهت هایی بین اشکرینیار، باستونی و دی فرای با مثلث بونوچی، بارتزالی و کیه لینی می بیند.

صحبت های کونته با DAZN پس از پیروزی اینتر مقابل ورونا را می خوانید:

در این مقطع از فصل فشار بیشتر است. بسیاری از بازیکنان هرگز چنین شرایطی را تجربه نکرده اند و غیرقابل انکار است که چند بازیکن تحت تأثیر این وضعیت قرار گرفته اند. نمی توان فراموش کرد که این سومین بازی ما در هفت روز اخیر بود. ما دو بازی خوب برابر ناپولی و اسپتزیا انجام دادیم و امروز هم رویکرد مثبتی داشتیم. از طرف بعضی ها گفته شد که ما خودمان، خودمان را متوقف ساختیم، اما اینطور نیست. قهرمانی در این فصل، معنی می دهد که این گروه از بازیکنان به بازیکنانی برنده تبدیل می شوند. هرگز فراموش نکنید که دیگر تیمها نیز در حال از دست دادن امتیاز هستند. ما با ثبات بوده ایم، گاهی اوقات کمی بیشتر رنج می بریم، اما پا را روی پدال گاز نگه می داریم. دویدن و جشن کونته در صحنه گل؟ توضیحش آسان است. در آن صحنه من دیدم که 95 درصد از راه اسکودتو را رفتیم(خنده). من فکر می کنم این یک مسابقه مهم بود، ما هنوز اسکودتو را فتح نکرده ایم اما پیروزی در مقابل تیمی بسیار فیزیکی که می تواند مشکل ایجاد کند و چیزی برای از دست دادن نداشت، اهمیت داشت. ارزش این پیروزی 9 امتیاز بود نه سه امتیاز! کونته گفته پس از کسب اسکودتو درباره وضعیت اینتر در پشت صحنه صحبت خواهد کرد؟ من چنین چیزی نگفتم. من دیروز کاملاً واضح صحبت کردم. من گفتم که ما باید بر زمان حال و بردن اسکودتو تمرکز کنیم و بعد از آن شما می توانید در مورد سال آینده از من سال کنید.
وقتی در اولین سال حضورم در یوونتوس مربیگری بارتزالی، بونوچی و کیه لینی را بر عهده داشتم، آنها جوان بودند و قبل از آن هیچ چیز برنده نشده بودند. ما در اینجا پروژه جدیدی را آغاز کرده ایم و من شباهت های زیادی بین دی فرای، باستونی و اشکرینیار با آن سه بازیکن می بینم. اگر ما در این فصل قهرمان شویم، آنها راهی را آغاز می کنند که اسکودتو می تواند اعتماد به نفس بیشتری برایشان به ارمغان بیاورد. در عوض در چلسی، قضیه فرق داشت. برخی از بازیکنان مثل داوید لوئیز قبلا قهرمانی را تجربه کرده بودند و آنها تجربه بیشتری داشتند. ما در طول این فصل و همچنین فصل قبل در هر زمینه ای و نه فقط فوتبالی بسیار کار کرده ایم. همانطور که بارها گفته ام، اینتر مدتهاست که رقابتی نبوده است. ما فصل گذشته برای قهرمانی تلاش کردیم. در این فصل، ما به آن نزدیک هستیم، اما باید هم در سطح ذهنی و هم از نظر سطح فوتبالی کار کنیم. بچه ها می دانند که برای موفقیت به نگرشی خاص، کار سخت، فداکاری و عزم راسخ احتیاج است. باید از بسیاری از چیزها دست کشید و طبیعی است که در این راه موانعی وجود خواهد داشت. با این حال در پایان، بازیکنان می توانند بفهمند راهی که طی شده درست است و نتایج باعث می شود آنها به مربی خود اعتماد کنند.
دارمیان؟ او با پشت کار، جایگاه مهمی در اینتر به دست آورده است. هنگام ورود او، هیاهوی بزرگی رخ نداد، اما فراموش نکنید او در یک باشگاه بزرگ دیگر یعنی منچستر یونایتد سابقه بازی دارد. او یک پسر فوق العاده است و همیشه می توان روی او حساب کرد. متئو دارای کیفیت و از هر نظر یک فوتبالیست عالی است. او در کنار هم تیمی های خود در حال انجام کاری استثنایی است. کمتر خرافاتی شدن هنگام صحبت از اسکودتو؟ من خرافاتی نیستم. از زمان ورودم در مورد اسکودتو صحبت کرده ام، زیرا می دانم انتظارات خاصی از من وجود دارد و یک مربی در سطح من هرگز نمی تواند راضی باشد. با این حال، واضح است که شما باید حس متناسبی داشته باشید. اگر یادتان باشد در ابتدای ورودم گفتم که حتی اگر شانس 1 درصدی برای قهرمانی داشته باشیم باید تمام توانمان را برای همان 1 درصد بگذاریم. مهم این بود که از همان درصد کم شروع کنیم و همزمان با ساختن پایه ای مهم در کنار هم، شانس را افزایش دهیم. کاشته حکیمی؟ مهم این است که او پنالتی نمی زند (شوخی) اما او در زدن ضربات ایستگاهی ماهر است. حکیمی در حال رشد است و جا برای رشد بیشتر هم دارد. او همیشه همه چیز را به طور کامل به مرحله اجرا نمی گذارد، اما از همه نظر پیشرفت چشمگیری داشته و ما بسیار خوشحال هستیم.
مرتضی بابایی
۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

1 دیدگاه در “صحبت های کونته پس از بازی با ورونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *