اینتر دات آی آر _ کونته می گوید پیروزی مقابل بولونیا ساده نبود.

صحبت های کونته با اسکای پس از پیروزی مقابل بولونیا را می خوانید:

هرچه به پایان فصل نزدیک می شویم ارزش و وزن هر پیروزی بیشتر می شود. پیروزی در بولونیا، تیمی که فوتبال خوبی بازی می کند و شما را سخت تحت فشار و پرس قرار می دهد، مطمئناً یک گام بزرگ به جلو است. بولونیا که یک مربی بسیار خوب به نام میهایلوویچ دارد خوب کار کرد و پیروزی ساده نبود. امروز برای ما یک روز طولانی بود، چون ما در هتل و هنگام ناهار در حال تماشای بازی میلان بودیم، سپس من بازی ساسولو مقابل رم را تماشا کردم. یوونتوس نیز درست قبل از ما بازی کرد، بنابراین من آن بازی را ندیدم. بازی کردن پس از رقبا به ویژه در اولین بازی پس از فیفا دی آسان نیست اما بچه ها روحیه و تمرکز خود را حفظ کردند. به بچه ها گفتم که در روز چهارشنبه و بازی مقابل ساسولو نیز باید مثل امشب پیروز شویم.
جشن بازیکنان پس از سوت پایان و در آغوش گرفته شدن کونته توسط اوریالی جشن اسکودتو بود؟ این نمی تواند جشن اسکودتو باشد زیرا باید از نظر ریاضی و امتیازی قهرمانی ما که باید در زمین به دست بیاید قطعی شده باشد. 10 بازی برای ما، 9 بازی برای برخی دیگر و 27-30 امتیاز برای کسب کردن وجود دارد. ما به خوبی می دانیم که سری آ بسیار دشوار است و هر مسابقه یک نبرد برای کسب پیروزی است. هرچه به خط پایان نزدیکتر شویم، با وضوح بیشتری می توانیم جام را ببینیم. همه به آن سمت نگاه می کنند و ما در حال حاضر جام را از زاویه دیگری می بینیم، اما هنوز به چیزی نرسیده ایم. سال قبل من جهت تغییر سرگذشت فصول اخیر اینتر برای هدایت این باشگاه انتخاب شدم. هدف این بود که در سه سال حضورم یا به دستاوردی برسیم و یا اینکه حداقل تیمی معتبر بسازیم و باعث سربلندی طرفداران شویم. از ابتدای حضورم، چیزهایی تغییر کرده اما باید به تمرکز روی کار خود ادامه دهیم. آنچه در خارج از زمین اتفاق می افتد (شایعات فروش) مورد توجه است، اما ما نمی توانیم روی آن تأثیر بگذاریم. همانطور که گفته ام، ما فقط باید بر آنچه که قادر به تغییر آن هستیم تمرکز کنیم.

کونته در ادامه نیز گفت:

گل نخوردن اینتر با وجود تغییر در خط دفاعی؟ رانوکیا مدت زیادی بود که در مسابقه ای حضور نداشت اما او همواره این اطمینان را می دهد که در صورت فراخوانده شدن آماده است. او برای تلاش هایش سزاوار تمجید و اعتبار است همانگونه که دستیاران من برای آماده نگه داشتن هر بازیکنی، انگار که در آستانه بازی کردن است، شایسته تحسین هستند. این بدان معناست که وقتی هر بازیکنی فراخوانده می شود دقیقا می داند که چه کاری باید انجام دهد. رانوکیا نیمکت نشین دی فرای که یک ستون در تیم است به حساب می آید اما استفان فقط چند جلسه تمرینی در کنار ما بود. اگر به رانوکیا اعتماد نداشتم دی فرای را به زمین فرستاده بودم. همه بازیکنان تیم می دانند که من کاملاً به آنها اعتقاد دارم. این در مورد اشلی یانگ نیز صدق می کند (اعتماد) زیرا او به این دلیل بازی کرد که ایوان پریشیچ از نظر عضلانی مشکل کوچکی داشت.
اعتقاد متقابل بین کونته و بازیکنانش؟ من فکر می کنم رابطه فوق العاده ای بین بازیکنان و کادر فنی ایجاد کرده ایم. همه آنها می دانند که من در اعتقاداتم ثابت قدم هستم، زیرا با افراد به دلیل نامشان متفاوت رفتار نمی کنم. تصمیمات و انتخاب های من فقط به صلاح اینتر است. این احترام اکنون بین همه ما ایجاد شده است، یک همزیستی وجود دارد، اما ما باید آن را تا پایان ادامه دهیم. پایان دادن به این فصل با قهرمانی در فصلی که آسان نبوده بسیار حیرت آور خواهد بود و خوب است که در چنین فصل سختی رضایت هوادارانمان را جلب کنیم. ما فصل گذشته به کسب جام در لیگ اروپا نزدیک شدیم، اما این بار احتمالا به آن (در سری آ) می رسیم.
مرتضی بابایی
4 آوریل 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.