اینتر دات آی آر _ صحبت های کونته قبل از دیدار با کالیاری را می خوانید:

انتظار مسابقه سختی را دارم. هنگامی که شما برابر کالیاری قرار می گیرید، همیشه باید انتظار مسابقه ای سخت را داشته باشید. باید از ابتدای مسابقه با رویکرد و نگرش درستی کار کنیم.  آرتورو ویدال؟ او هنوز در دسترس نشده اما تمریناتش را شروع کرده است. ویدال یک مشکل عضلانی جزئی داشت و نیاز داریم او را به بهترین شرایط بازگردانیم.
دلیل عدم پیشرفت اریکسن؟ چه کسی گفته او بهتر نشده است؟ شاید شما اریکسن را فقط در طول مسابقات می بینید اما کار یک مربی پیشرفت دادن بازیکنانش است. من این كار را با كریستین نیز انجام می دهم و او می داند كه من با صداقت فكری، تلاش می كنم تا همه شاگردانم از یک بازیکن 18 ساله گرفته تا یک بازیکن مسن تر مانند هندانوویچ را پیشرفت دهم. من برای بهبود برخی از جنبه های اریکسن با او در حال کار هستم. شاید کار با اریکسن بیشتر طول بکشد تا او پیشرفت غیرمنتظره ای کند و استعدادش را به طور کامل نشان دهد.  دلیل واگذاری گودین؟ فکر نمی کنم توجیه کردن خرید و فروش ها درست باشد. من برای دیگو و آنچه او انجام داده احترام زیادی قائل هستم. گودین از افکار من در مورد خودش به خوبی با خبر است.

کونته سپس در مورد حذف از لیگ قهرمانان صحبت کرد و در انتها به طرفداران پیغامی داد:

حذف از لیگ قهرمانان برای من و بازیکنانم دردناک بود. ما به داشتن شانس صعود باور داشتیم و پس از شکست برابر رئال مادرید که کارمان را سخت کرد، کاری کردیم که امیدها دوباره برای صعود زنده شود. نا امید کننده است که فقط به خاطر عدم زدن یک گل در بازی آخر حذف شدیم. روحیه بالا نیست و این طبیعی است اما می دانیم که باید فورا اوضاع را دگرگون کنیم و سرمان را بالا بگیریم. نیاز داریم به بهترین شکل ممکن به مصاف حریف فردای خود برویم. من فکر می کنم که در همه ناامیدی ها و موقعیت های منفی شما باید هوشمند باشید و سعی کنید بفهمید که چگونه با آن مقابله کنید تا پیشرفت داشته باشید و مطمئن شوید که دفعه بعد بهتر از این واکنش نشان خواهید داد. من فکر می کنم که در گروه خود، مسابقاتی که ما بهایش را پرداخت کردیم دو مسابقه با رئال مادرید بود، زیرا در مصاف های رو در رو برابر گلادباخ و شاختار نشان دادیم که لیاقت ما بیشتر است. در مقابل رئال به ویژه در بازی برگشت، کار را برای خود پیچیده کردیم. باید درک کنیم لحظاتی وجود دارد که خطا باید به حداقل برسد.
پیامی که می خواهم برای هواداران بفرستم این است که کار را برای آنهایی که از این مقطع در حال لذت بردن هستند و امیدوارند که بعد از تمام کارهایی که در طول یک سال و نیم گذشته انجام داده ایم، خود را تباه کنیم، راحت نکنند. جو منفی زیادی علیه تیم می بینم. طرفداران اینتر به کسانی که می خواهند ما را تخریب و نابود کنند کمک نکنند زیرا این افراد می بینند که ما می توانیم پاداش کار هایی که در این مدت کرده ایم را در آینده بگیریم. ما باید متحد بمانیم و به یاد داشته باشیم که این روند قبلا ما را به مقام دوم سری آ، به نیمه نهایی جام حذفی و به فینال لیگ اروپا رسانده است. پروژه ما از آغاز فصل گذشته شروع شده اما اعتبار خود را دوباره کسب کرده ایم. باید به کاری که در حال انجامش هستیم ایمان داشته باشیم. من بی حوصلگی بعد از 10 سال عدم کسب جام را درک می کنم، اما باید این را نیز درک کنیم که وقتی شما از پایه شروع به بازسازی می کنید، این امر بیشترین زمان می برد. هنگامی که پایه های استواری داشته باشید می توانید یک آسمان خراش (برج بلند) که شایسته طرفداران اینتر است را درست کنید.
بالاتر بودن انتظارات از کونته نسبت به کیفیت اینتر؟ منصفانه نیست در مورد بازیکنان و کیفیت تیم صحبت کنیم. مطمئنا مقطعی که به اینتر پیوستم این تیم در دوران اوجش نبود و این را می دانستم. از طرف من تمایل زیادی وجود داشت تا تلاش کنم اینتر به جایی که شایسته آن است برسد. هنوز هم این جاه طلبی، تمایل و امید را دارم. می دانم امروز مشکلاتی وجود دارد که قبل از تابستان امسال وجود نداشت. شیوع کرونا مشکلات زیادی ایجاد کرد و صحبت در موردش منصفانه نیست و اگر باشگاه بخواهد می تواند درباره آن صحبت کند. من باید سکوت کنم و با کار خود سعی کنم همه چیز را برای خیر و صلاح اینتر انجام دهم.
کونته خود را ملزم به قهرمان کردن اینتر در فصل جاری سری آ می داند؟ مالکان باشگاه وقتی من شروع به کار کردم، کاملاً واضح بودند که این یک روند رشد است و من باید به بازیکنان جوان کمک می کردم تا در آینده به بازیکنان برتر تبدیل شوند. سران باشگاه پس از فینال لیگ اروپا نیز کاملاً واضح بودند و گفتند که به دلیل شیوع ویروس کرونا، وضعیت مالی دشواری وجود دارد و اعلام کردند به این دلیل ما باید روند رشد را کند کنیم. آنها به ما گفتند که باید متحد باشیم و مسیری را كه از فصل قبل آغاز كرده ایم ادامه دهیم. من فکر می کنم رئیس باشگاه نیز به شما خبرنگاران نیز همین حرف را زد.
کلو
۲۲ آذر ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *