اینتر دات آی آر _ صحبت های آنتونیو کونته در کنفرانس خبری قبل از دیدار برابر کالیاری را می خوانید:

با دیدن ترکیب کالیاری، متصور شدن چنین جایگاهی در جدول سری آ برای آنها دشوار است. آنها با اهداف دیگری فصل را شروع کردند و ترکیب رقابتی و خوبی دارند و در نتیجه می دانیم مسابقه دشواری خواهیم داشت. شما فردا خواهید دید چه نوع سبک بازی را برای مسابقه فردا آماده کرده ایم. حضور الکسیس سانچز؟ ما در مرحله مهمی از لیگ هستیم و قرار است سومین بازی خود در 7 روز اخیر را انجام دهیم. تلاشم این است که بهترین انتخاب را در مورد ترکیب انجام دهم. مسابقات سخت و پر فشاری برابر بولونیا و ساسولو داشتیم اما تیم به خوبی تمرین کرده و بنابراین ما با بهترین تصمیم ممکن به دنبال سه امتیاز خواهیم بود. پشیمانی به خاطر عدم متحول کردن ناینگولان مثل پریشیچ؟ نه. همانطور که همیشه گفته ام، من از راجا برای دوره ای که در اینجا حضور داشت تشکر می کنم اما این مربوط به گذشته است. باید مراقب باشیم زیرا سال گذشته ناینگولان با گلزنی مقابل ما باعث شد با کالیاری 1-1 مساوی کنیم. هر بازیکنی که در مقابل تیم سابقش قرار می گیرد انگیزه زیادی دارد.
صحبت های آریگو ساکی که گفته بود سبک فعلی کونته در اروپا جواب نمی دهد؟ من فکر می کنم ما باید به زمان حال و نیاز داشتن به انجام دادن یک کار استثنایی در ایتالیا نگاه کنیم زیرا برای 9 سال اخیر فقط یک تیم قهرمان شده است. ما باید همچنان روی این موضوع تمرکز کنیم و هرکسی که در مورد اینتر صحبت می کند نیز باید روی آن تمرکز کند. ما باید با دانستن این موضوع که فرصت انجام کاری فوق العاده را داریم و همچنین با دیدن آنچه در 10 سال اخیر رخ داده (اشاره به عدم قهرمانی اینتر) فقط باید در مورد زمان حال فکر کنیم نه آینده. ما باید برای آنچه شاگردانم در حال انجامش هستند ارزش قائل شویم و آنها را مورد ستایش قرار دهیم و به این فکر نکنیم که آیا می خواهیم سال آینده لیگ قهرمانان را فتح کنیم یا خیر. در عین حال من تاکید می کنم که ما تاکنون کار دیگری به جز بازگرداندن اعتبار به اینتر در ایتالیا و اروپا انجام نداده ایم. فراموش نکنید فینال سال گذشته ما در لیگ اروپا بزرگترین نتیجه یک تیم ایتالیایی در اروپا در چند سال اخیر است. مرحله آخر باقی مانده و ما هنوز موفق نشده ایم گام آخر که قهرمانی است را برداریم. ما امیدواریم که این اتفاق رخ دهد اما می دانیم که نا امیدی نیز می تواند همین نزدیکی ها باشد! من تجربه کافی دارم تا بدانم شما فقط بر زمان حال تمرکز می کنید. باید فقط سکوت کرد و به کار ادامه داد. شاید در آینده آنها در مورد آنچه اکنون در حال انجامش هستیم به عنوان یک کار فوق العاده صحبت کنند.
برای از دست ندادن برتری امتیازی در جدول به چه چیزی باید توجه بیشتر کرد؟ فرصتی برای حریفان فراهم نکنیم (لغزش نداشته باشیم) زیرا اشتباهات به تعقیب کنندگان امید می دهد. اگر در صدر بمانیم و به برنده شدن در بازی ها ادامه دهیم رقبا دیر یا زود تسلیم می شوند. سخت ترین کار کونته و بیشترین رضایتش؟ فکر می کنم قبلاً گفته ام که از هرنظر آمدن به اینتر سخت ترین انتخابی بود که می توانستم انجام دهم اما من شخصی نیستم که به دستاوردها و پیروزی های قبلی خود قناعت کند. در عوض دوست دارم خودم را به چالش بکشم. فکر می کنم اینتر نهایت چالش بود. من چیزهای زیادی برای از دست دادن داشتم و دارم اما سر سخت و کله شق هستم و اگر مجبور باشم آماده ام تا موانع را با این سرسختی و کله شقی خود از مقابل بردارم.
مرتضی بابایی
۲۱ فروردین ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *