اینتر دات آی آر _ اریکسن می گوید از حضور در اینتر خوشحال است.

کریستین اریکسن با گاتزتا مصاحبه ای انجام داده است.

قبل از رسیدن به اینتر، قهرمان شدن دشوار بود. اکنون، من بهترین مقطع دوران حرفه ای خود را تجربه می کنم. قهرمانی انتقام شخصی بود؟ نه. من فقط فوتبال بازی می کنم. گاهی اوقات اوضاع مثبت است و گاهی وقت ها نیز نه. فوتبال به سرعت و عملا هر هفته در حال تغییر است. شش ماه پیش من در حال پشت سر گذاشتن شرایط خاصی بودم و حالا که ما یک جام را به دست آوردیم فقط می توانم بگویم که از حضور در اینتر بسیار خوشحالم. دستیابی به این اسکودتو دشوار بود اما ما در فاصله چهار مسابقه تا انتهای فصل به آن رسیدیم. این قهرمانی نقطه شروع خوبی است. اکنون می توانیم ادامه دهیم و چرخه جدیدی از قهرمانی ایجاد کنیم. کسب 9 عنوان متوالی دشوار خواهد بود اما سعی خواهیم کرد چیزی زیبا بسازیم. اهمیت ماندن کونته برای انجام این کار؟ کونته برای همه و همچنین برای نحوه بازی ما بسیار مهم است. ما دستورالعمل او در زمین را پیاده می کنیم. همه ما خوشحالیم که با او قهرمان شدیم. اما ماندن او تصمیم من نیست؛ این موضوع به او و باشگاه بستگی دارد. راز موفقیت؟ خود تیم. همه ما به روش های مختلفی سهیم بودیم اما هدف همه ما مشترک بود. دفاع ما عالی بود و لوکاکو و مارتینز نیز در جلو تفاوت ایجاد کردند. خط میانی نیز قادر به پوشش و بازیسازی و مقابله بود. برای همه تیم ها سخت است که برابر ما بازی کنند و این فصل واقعا عملکرد تیمی عالی بوده است.
من با اندیشه آزاد به اینتر آمدم تا یاد بگیرم. چیزی که من در ابتدا نمی فهمیدم این بود که من همیشه باید از سیستم کونته پیروی کنم. اینکه من مجبور بودم همه تاکتیک هایی که کونته برای تیم آماده کرده بود را اجرا کنم و به خاطر بسپارم. قبلاً بیشتر به شهود عادت داشتم، آزاد بودم که بر اساس آنچه می بینم در یک ثانیه تصمیم خود را بگیرم. با کونته همیشه یک برنامه کلی وجود دارد که باید آن را دنبال کنیم. شما  زیر نظر کونته باید خوب آماده شوید، همیشه باید بدانید که هم تیمی های شما کجا هستند و بدانید آنها می توانند به کجای زمین بروند. من مجبور شدم همه اینها را یاد بگیرم و با سرعت دیگری سازگار شدم. سپس در ژانویه، من و کونته با یکدیگر صحبت کردیم و شروع به بازی بیشتر کردم و سرانجام نشان دادم که توانایی انجام کار را دارم. اریکسن بازیکن بهتری نسبت به قبل شده؟ نه. نحوه بازی قبلی خود را دوست داشتم و نحوه بازی فعلی خود را نیز دوست دارم. من فقط کارهای مختلفی انجام می دهم و یک قهرمانی در اینجا دارم. شاید به همین دلیل است که مردم من را بازیکن بهتری در نظر می گیرند. بازی کردن کم در ابتدای فصل؟ من در این مورد با مربی صحبت کردم و در آن زمان می دانستم که او در آن مقطع بهترین تصمیمات را برای تیم می گیرد. اگر او به من خیلی کم بازی می داد به این دلیل بود که آشکارا فکر می کرد در آن دقایق کم می توانم برای او و تیم مفید باشم. مسئله شخصی بین ما وجود نداشت. واضح است که دوست داشتم بیشتر بازی کنم، اما من همیشه به تصمیمات او احترام گذاشته ام. من می دانستم که فرصتی پیش خواهد آمد و باید از آن استفاده کنم و این کار را نیز کردم.
ضربه کاشته برابر میلان نقطه عطف بود؟ با نگاه از خارج از اینتر بله. گل به میلان شاید نگاه مردم نسبت به من را تغییر داده باشد، اما نه از درون باشگاه. اوضاع وقتی تغییر کرد که توانستم با ثبات تر بازی کنم و اعتماد هم تیمی ها و مربی خود را جلب کنم. نزدیک بودن به جدایی در ژانویه؟ 6 ماه قبل خروج را در نظر گرفتم و این درست است. اما اکنون همه چیز تغییر کرده است. هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند اما از ماندن در اینجا و داشتن یک نشان اسکودتو روی سینه خود (در پیراهن فصل بعد) خوشحال خواهم شد. کونته در چلسی مانع از قهرمانی تاتنهام شد؟ بله، به رزومه او نگاه کنید. هر کجا که برود موفق می شود و این بسیار چشمگیر است. من قبل و هنگام عقد قرارداد با اینتر عزم برنده بودن او را تصور می کردم و سپس او و عزمش را با چشمان خود دیدم. من از داشتن او به عنوان مربی خود خوشحالم و رابطه ما حرفه ای است. من می دانم که کونته بهترین های من را از من می خواهد، او اغلب این را برای من تکرار می کند و من نیز نهایت توان خود جهت نمایش بهترین عملکردم را برای او می گذارم. مورینیو در رم؟ من در تاتنهام مدت کوتاهی با مورینیو کار کردم. بازگشت او برای سری آ خوب است زیرا به کل لیگ کمک می کند. من نمی توانم بین کونته که بیشتر از او شناخت دارم و مورینیو مقایسه ای انجام دهم. آنها دو شخصیت بزرگ هستند و چالش بزرگی خواهد بود.
تغییر لوکاکو نسبت به زمان حضورش در انگلیس؟ من حتی در لیگ برتر نیز در مورد او تردید نداشتم، اما در سیستم ما، او را بهترین مهاجم موجود می دانم. او چشمگیر است اما اکنون حتی از قبل مسلط تر است. داشتن لوکاکو به عنوان یک هم تیمی بهتر از قرار گرفتن در مقابل او بعنوان یک حریف است. پروژه سوپر لیگ؟ این پروژه ای است که هیچ بازیکنی از آن چیزی نمی دانست و طی دو روز انجام شد، بنابراین ایده گرفتن سخت است. شما به عنوان یک فوتبالیست باید به باشگاهی که در آن هستید احترام بگذارید و باشگاه نیز به نوبه خود باید به هواداران و همه افراد درگیر احترام بگذارد. ما به سادگی چیزی برای گفتن نداشتیم زیرا این تصمیم باشگاه و مالکیت آن بود. من از آینده خبر ندارم اما در حال حاضر آن پروژه دیگر روی میز نیست. زبان ایتالیایی؟ هر روز در حال یادگرفتن کلمات ایتالیایی جدیدی هستم و اگر آرام حرف بزنید می توانم جواب بدهم. هنوز نمی توانم فیلم ایتالیایی ببینم و تنها مسابقات فوتبال و کارتون ها را در کنار فرزندانم می بینم. غذای ایتالیایی بهتر از غذای دانمارکی و انگلیسی است و چون در مرکز شهر هستم نیاز به ماشین ندارم. قدم می زنم، با بچه هایم به پارک می روم. فقط از همه گیری کرونا ناراحت هستم چون فرصت نکردم کل شهر را ببینم و منتظرم با پایان همه گیری، واقعا مثل یک فرد اهل میلان شوم!
مرتضی بابایی
7 می 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.